نشست بررسی مشکلات برق شهرستان آمل برگزار شد + عکس
3 مهر 1395 ، دیدگاه 0
عزم جدی مسئولان برای احداث پست 63 کیلوولت آمل 5

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، با حضور امام جمعه آمل، مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران ، نماینده مردم آمل در مجلس، فرماندار ویژه آمل ، معاون طرح وتوسعه برق منطقه ای مازندران و گلستان ، مدیر و معاونین امور برق آمل ، رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر آمل، مشکلات برق شهرستان آمل مورد بررسی قرار گرفت.  

 مهندس محمد مهدی گرائیلی افرا مدیر امور برق شهرستان آمل با قدردانی از تلاش و پیگری های دکتر یوسفیان نماینده مردم آمل در مجلس گفت: با توجه به کمبود اعتبارات، ازسوی دکتر یوسفیان اعتبارات مخصوصی برای انجام امور خاصی برقی تحقق پیدا کرد.

وی با تاکید بر اینکه امروز بزرگترین مشکل برق شهرستان رفع حریم در حوزه شهری می باشد افزود: در دو مرحله مبلغ 10 میلیارد ریال پرداخت شد که از این مبلغ تاکنون 630 میلیون تومان تاکنون هزینه شد و مبلغ 200 میلیون تومان برای رفع حریم هزینه خواهد شد که تاکنون 80 درصد اعتبارات تخصیصی در این امور هزینه شده است.

وی باقدردانی از همت والای مهندس شهابی مدیرعامل توزیع برق منطقه ای مازندران درخصوص توجه ویژه به رفع مشکلات برق شهرستان آمل بیان داشت: در حدود 5 سال است که در پیت بار تابستان با کمبود درامور توزیع قرارداریم که موجب می شود درشهرستان دچار خاموشی شویم.

مدیر امور برق شهرستان آمل عنوان داشت: از 320 مگاوات ظرفیت منصوبه درسال گذشته داشتیم 15 مگاوات نصب شد که 12 مگاوات به 320 مگاوات اضافه شد تا از آمل 1 بارگیری کنیم.

گرائیلی با اشاره به خاموشی 14 مرداد سالجاری که باعث شد تا تمام زحمات همکاران زیر سئوال برود اظهارداشت: متاسفانه خط 63 کیلو ولت ورودی آمل 4 پاره شد که درقسمت شرق آمل دچار خاموشی بودیم و با تدبیر مهندس شهابی توانستیم تمام سطح شهر را هر یک ساعت برقدار کنیم تا نارضایتی کمتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه همه مدیران استانی وشهرستانی تلاش دارند تا مشکلات برق شهرستان را رفع کنند اشاره کرد: با احداث پست 63 کیلو ولت آمل 5 یقینا در سالهای آتی مشکلی در خصوص خاموشی نخواهیم داشت.

مدیر امور برق شهرستان آمل با اشاره به وقوع حوادث براثر باد وطوفان در گذشته که خسارت سنگینی به شبکه برقی شهرستان وارد کرد گفت: خوشبختانه با سفر مهندس کردی مدیرعامل شرکت توانیر کشور به شهرستان موافقت خود را با خرید یکدستگاه خودروی سنگین که دارای امکانات درزمان بحرانی می باشد به مبلغ 700 میلیون تومان اعلام کردند.

گرائیلی افرا بیان داشت: قرارشد که از این مبلغ  نصف آن توسط مسئولین استانی و شهرستانی تقبل شود.

مهندس قاسم شهابی مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به اینکه بعد از ورود اینجانب درمازندران متوجه شدیم که بیشترین خاموشی درآمل صورت می گیرد گفت: خوشبختانه با تلاشی که از سوی برق منطقه ای مازندران وگلستان در پست نساجی بابکان صورت گرفت در هفته دولت پست برق 63 کیلو ولت وارد مدار شد.

وی اشاره کرد:علیرغم بدهی های این شرکت به پیمانکاران برای افتتاح این پست ازسوی توزیع برق  مازندران نزدیک به یک میلیارد و 800 میلیون تومان هزینه شد تا نسبت به سال گذشته 75 درصد خاموشی کاهش پیدا کند و باید گفت شبکه برق مازندران فرسوده است وتلاش ما بر این است که فقط نگهداری کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران با اشاره به اهمیت پست 63 کیلو ولت آمل 5 در شهرستان آمل ادامه داد: خوشبختانه برای احداث این پست مبلغ 25 میلیارد تومان اعتبار برای شهر اختصاص پیدا کرد که با راه اندازی این پست برای 25 سال آینده شهرآمل از لحاظ برق بیمه خواهد شد که شاهد خاموشی نخواهیم بود.

 شهابی با تاکید بر اینکه این کار سنگین و ارزشمند است افزود: همه مسئولین شهر بخصوص شورای شهر و شهرداری نگاه انتفاعی به این پروژه نداشته باشند که خدایی ناکرده درحین انجام کار شاهد دست اندازهای بی مورد نباشیم که شاید به دلیل عدم همکاری این اعتبار به شهر دیگر استان برده شود.

وی با قدردانی از تلاش مدیر امور و همکاران ساعی و پرتلاش امور برق آمل اظهارداشت: کارهای خوبی درشهر آمل در حال انجام می باشد که نیاز به انجام کارهای بیشتری دارد که امیدواریم با این تلاش درسال 96 هیچ گونه خاموشی را نداشته باشیم.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل با اشاره به اینکه کارهای بزرگی در شهرستان دردست اجرا می باشد گفت: افتتاح 10 کیلومتر ازجاده هراز که یک کار ماندگاری می باشد توسط یک وزیر شجاع و بااقتدار و یک نماینده قوی و با ظرفیت بالائی مثل دکتر یوسفیان برمی آید.

 وی با تاکید براینکه دکتر یوسفیان یک نماینده شجاع و باقدرت برای کشور، استان وشهرستان هستند بیان داشت: دراین شهرستان مشکلات اساسی وجود دارد که به دست توانمند نماینده حل خواهد شد و احداث هتل 5 ستاره توسط یکی از سرمایه گزاران و پیگیری واگذاری ساخت مترو به بخش خصوصی می تواند برای شهر درآمد زا واشتغالزایی داشته باشد.

امام جمعه آمل با اشاره به همت مسئولین استانی برای حل مشکلات برق آمل عنوان داشت: همه ما به مردم بدهکارهستیم و شورای شهر وشهرداری آمل برای ساخت پست 63 کیلو ولت آمل 5 نهایت همکاری را داشته باشند.

مرتضوی با اشاره به اینکه مهندس شهابی از مدیران خوب وعلاقمند به حل مشکلات برق استان هستند اظهارداشت: با حضور مهندس گرائیلی کارهای خوبی برای آمل انجام شد ومجموعه برق مدال افتخاردارد که در تمام شرایط حضوری فعال دارند و در جریان طوفان گذشته یکی از نیروهای خدوم که مشغول کمک رسانی بودند را از دست دادند.

وی با اشاره به فوت تکنسین اورژانس 115 آمل در حین انجام وظیفه عنوان داشت: هر دوی این عزیز به منزله شهید محسوب می شوند.

دکتر عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل ولاریجان درمجلس با بیان اینکه تمام دستگاههای خدمات رسان مشغول انجام وظیفه هستند گفت: متاسفانه مردم کمتر قدردان زحمات این عزیزان هستند و اگر خدایی ناکرده برق ، آب و گاز شهر قطع بشود تازه قدر آن را می دانند.

وی با قدردانی از تلاش مجموعه برق شهرستان آمل که در کمتر از 24 ساعت برق شهر را درجریان طوفان اخیر وصل کردند افزود: تمام این زحمات پیش خدا کم نخواهد شد و دنیا وآخرت درهمین خدمات است.

نماینده مردم آمل در مجلس آمادگی خود و مدیران شهر آمل را درخصوص احداث پست 63 کیلو ولت آمل 5 و اختصاص اعتبار برای خرید یکدستگاه خودروی سنگین اعلام نمود.

مهندس محمد کاظم حامدی معاون طرح و توسعه برق منطقه ای مازندران و گلستان با تشکر از همدلی و  هماهنگی که بین مسئولین برای حل مشکلات مردم وجود دارد گفت: از 7 سال قبل تاکنون خاموشی های عمده ای در شهرستان آمل داشتیم که خوشبختانه با تلاش دکتر یوسفیان نماینده مردم آمل درمجلس شاهد اجرای پروژه های متعدد برقی درآمل هستیم که درهیچ شهرستانی چنین پروژه هایی را نداریم.

 وی با اشاره به عدم اجرای پست 230 کیلو ولت غرب بابل که به اسم محمودآباد وعمده خروجی مربوط به شهرستان آمل می باشد افزود: 4 سال قبل کلنگ آن زده شد که بخاطر کمبود منابع مالی در توانیر تلاش شد که از تسهیلات و وام های مختلف برای پروژه فایناس خارجی با کشور چین به مبلغ 200 میلیارد تومان برای 11 پروژه درمازندران و گلستان و از بانک اکو به مبلغ 20 میلیون یورو وام دریافت کنیم.

 وی با اشاره به احداث پست 63 کیلو ولت آمل 5 در شهر آمل عنوان داشت: از اعتبارات بانک اکو برای احداث پست 63 کیلو ولت آمل 5  مبلغ 15 میلیارد تومان برای طراحی پست و مبلغ 10 میلیارد تومان از همان منابع اکو برای خط انتقال درنظر گرفته شده است.

معاون طرح و توسعه برق منطقه ای مازندران و گلستان درخصوص احداث نیروگاه 599 مگاواتی درشهرستان آمل ادامه داد: خوشبختانه موافقت های اولیه زیست محیطی گرفته شد که نوید خوبی برای شهرستان آمل خواهد بود که درآینده مشکلی نخواهیم داشت.

حامدی درخصوص پروژه آمل 5 گفت: خط کابلی بصورت زیر زمینی می باشد که شاید یک هزینه 6 برابری نسبت به انتقال خط هوائی داشته باشد که نیاز است که مسئولین شهری بخصوص شورای شهر وشهرداری برای احداث ساختمان پست که نیازمند تغییر کاربری می باشد کمک کنند وشهرداری مجوز کار را بدهد تا کار اجرائی شود.

درادامه جلسه احمد منفرد فرماندار ویژه آمل وروح الله آذرگشت عضو شورای شهر آمل آمادگی خود را جهت همکاری درساخت پست 63 کیلو ولت آمل 5 اعلام نمودند

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0