مراسم استانی زنگ جوانه ها در هنرستان استثنایی صدیقه طاهره آمل برگزار شد+عکس
1 مهر 1395 ، دیدگاه 0
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش مازندران اظهارداشت: همه ما تلاش می کنیم دانش آموزانی تربیت کنیم که زمینه ساز سربلندی ایران اسلامی باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، مراسم استانی زنگ جوانه ها با حضور امام جمعه آمل، رییس آموزش و پرورش استثنایی مازندران، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش مازندران، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آمل، مدیر و معاونین اداره آموزش و پرورش آمل و دانش آموزان و خانواده هایشان در هنرستان استثنایی صدیقه طاهره آمل برگزار شد.

عباس مرزبند، مدیر آموزش و پرورش آمل با بیان این که آغازگر زنگی هستیم که برای تعالی فرهنگ و تعلیم و تربیت شهرستان اهتمام دارد، گفت: هدف تعلیم و تربیت انسان و انسان سازی است که ما معلمان باید در این کار خود موفق و سربلند باشیم.

وی تصریح کرد: امروز بهار تعلیم و تربیت است و تقارن با هفته دفاع مقدس دارد که با ایثارگری های مردان و زنان این سرزمین آرامش و امنیت گرانقدری داریم و هیچ کسی نمی تواند نگاه کجی به کشورمان داشته باشد.

مرزبند اظهارداشت: امروز هم بهار علم را برای مبارزه با جهل و نادانی داریم که امیدواریم ادامه دهنده راه همه بزرگان، صالحان و اندیشمندان باشیم.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل با گرامی داشت عید غدیر و هفته دفاع مقدس اظهارداشت: وقتی نام مهر می آید همه زیبایی ها در آن جمع است که فصل تلاش، جدیت و تولید علم است و تولید ثروت با آن رقم می خورد.

وی با اشاره به این که دانایی ها با ماه مهر آشنا است، گفت: شورای آموزش و پرورشی پویا و کارآمد داریم که به ریز مسائل توجه دارد و از مدیریت و مجموعه همکاران آموزش و پرورش قدردانی می کنیم.

امام جمعه آمل افزود: از مدیریت مدرسه استثنایی صدیقه طاهره قدردانی می کنیم و ضرورت دارد کار خوبی برای این مدرسه صورت دهیم.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: دینداری، صداقت و دوستی در همه انسانها است اما در بعضی افراد مانند استثنایی ها مشهود می باشد که این افراد در نزد حضرت حق جایگاه ویژه ای دارند.

سید شمس الدین حسینی، رییس آموزش و پرورش استثنایی مازندران در این مراسم اظهارداشت: برای اولین بار مصوب شد جشن جوانه ها را در مدرسه دانش آموزان با نیازهای ویژه صدیقه طاهره آمل برگزار کنیم که در کشور نادر است.

وی تصریح کرد: دانش آموزان با نیازهای ویژه افرادی هستند که امروز دیدیم چه کارهای زیبایی صورت دادند و افتخاراتی هستند که در عرصه های مختلف درخشش دارند.

حسینی افزود: دانش آموزان با نیازهای ویژه ناتوان نیستند بلکه قابلیت های بسیاری دارند که باید به آن باور داشته باشیم و خیرین و آحاد مردم نسبت به این عزیزان نگاه خوبی دارند.

رییس آموزش و پرورش استثنایی مازندران بیان داشت: معلولیت مشکل جامعه است و این عزیزان مشکلی ندارند که همواره باید حمایت های شایسته از این افراد ارزشمند صورت گیرد.

علی ساداتی، معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش مازندران اظهارداشت: همه ما تلاش می کنیم دانش آموزانی تربیت کنیم که زمینه ساز سربلندی ایران اسلامی باشد.

وی تصریح کرد: تک تک رفتار دانش آموزان استثنایی بعنوان الگو و نمونه باید معرفی شود که فعالیت های ارزنده ای صورت می دهند.

ساداتی افزود: مدرسه صدیقه طاهره آمل شرایط مطلوبی دارد که وظیفه داریم برای این دانش آموزان کارهای خوبی صورت دهیم.

رویا کاظمیان، مدیر هنرستان استثنایی صدیقه طاهره آمل در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار ما اظهارداشت: هنرستان با نیازهای ویژه صدیقه طاهره(س) کار خود را از سال 65 شروع کرده است که تنها مرکز شبانه روزی با نیازهای ویژه دخترانه در سطح مازندران است و دو گروه از دانش آموزان ناشنوا و کم توان ذهنی را تحت پوشش قرار می دهد.

وی تصریح کرد: دانش آموزان ناشنوا از سراسر استان از پایه هفتم به این مرکز می آیند به صورت شبانه روزی می باشند ولی دانش آموزان کم توان ذهنی ساکن شهر آمل بوده و صورت روزانه رفت وآمد دارند.

مدیر هنرستان استثنایی صادیقه طاهره آمل بیان داشت: با توجه به داشتن دو گروه از دانش آموزان استثنایی، مدرسه سعی می نماید که علاوه بر توجه به امر آموزش این عزیزان برنامه هایی را در جهت تقویت مهارت زندگی و اجتماعی و شغلی آنان تدارک ببیند که از جمله آن برنامه های آموزشی، برنامه های خوابگاه، برنامه های پرورشی، مشاوره، بهداشت و برنامه های ورزشی است.

وی تصریح کرد: دانش آموزان این هنرستان موفقیت های بسیاری در مسابقات ورزشی، علمی، فرهنگی، قرآنی و هنری کسب کردند که مایه مباهات و افتخار است.

گفتنی است، در این مراسم از خیرین و دانش آموزان نمونه  وکارکنان این مدرسه قدردانی بعمل آمده و مسئولان حاضر در مراسم از نمایشگاه دانش آموزان هنرستان صدیقه طاهره آمل بازدید کردند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0