همایش استانی جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی در آمل برگزار شد+عکس
29 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران : شش سال متوالی است جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی را در امامزادگان و بقاع متبرکه استان برگزار می کنیم و ویژه برنامه های دهه ولایت در 220 بقعه متبرکه صورت می گیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران در همایش استانی جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی که با حضور معاونین اداره کل، روسای ادارات اوقاف استان و فعالان وقف و بقاع متبرکه در مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) آمل برگزار شد افزود: در ایام نورانی و گرانقدری قرار داریم که غدیر از جایگاه ویژه ای در فرهنگ و دین ما برخوردار است.

وی اظهارداشت: غیر امروز نماد وحدت همه مسلمانان و آزادی خواهان جهان و تکمیل کننده رسالت پیامبر گرامی اسلام و همه انبیای الهی است.

حجت الاسلام علیزاده ادامه داد: تدبیر حکیمانه خداوند متعال برای تعیین تکلیف همیشگی جریان مدیریت دنیا در واقعه غدیر صورت گرفته است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران با بیان این که در برنامه های زندگی خود باید غدیری فکر و عمل کنیم، ادامه داد: عزت و سرافرازی همه بشریت در گرو امامت و جریان غدیر است.

وی اظهارداشت: غدیر فرهنگ جامع، کامل، راهگشا و اثرگذار است که باید تلاش کنیم این فرهنگ در دنیا شناسانده شود و ضرورت دارد فرهنگ متعالی غدیر را جهانی کنیم.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران تصریح کرد: خدمت به انقلاب اسلامی خدمت به غدیر علوی و راه امام و رهبری راه غدیر و امام علی(ع) است و لبیک به مقام معظم رهبری لبیک به وجود نورانی این امام بزرگوار و واقعه غدیر است.

حجت الاسلام علیزاده ادامه داد: دروازه ورودی فرهنگ غدیر از ولایت فقیه می گذرد که باید منویات ارزشمند مقام معظم رهبری را سرلوحه امور خود قرار دهیم.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران بیان داشت: شش سال متوالی است جشن ولایت علوی اکمال دین نبوی را در امامزادگان و بقاع متبرکه استان برگزار می کنیم و ویژه برنامه های دهه ولایت در 220 بقعه متبرکه صورت می گیرد.

وی بیان داشت: دعای عرفه امسال رنگ و بوی دیگری داشته است و اگرچه برائت از مشرکان را تعطیل کردند اما اوقاف بعد از دعای عرفه نسبت به برائت از مشرکان در بقاع متبرکه اقدام کرده است.

وی اظهارداشت: نماز عید قربان، محفل انس با قرآن کریم، تجلیل از خیران و واقفان، برگزاری نشستهای صنفی در حوزه وقف، همایش بانوان ولایی، تقدیر از خانواده های معظم شهدا، راه اندازی ایستگاه همه واقف باشیم و جشن بزرگ روز عید غدیرخم در این دهه گرانقدر صورت می گیرد.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در این مراسم اظهارداشت: اقدام خوب برائت از مشرکان در روز عرفه و در بقاع متبرکه صورت گرفت که حرکتی ماندگار و ارزشمند بوده است و این پیام را به دنیا دارد اگر شما ما را از سرزمین وحی محروم کردید از اصول خود دست برنمی داریم.

وی بیان داشت: ضرورت دارد تلاشهای ما در این راستا باشد تا فرهنگ غدیر را صادر کنیم که برای همه ادیان الهی و جهان اسلام است و هرکسی با این فرهنگ متعالی آشنا شود تن به غدیر می دهد.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که حقیقت همه رسالت پیامبر گرامی اسلام در روز غدیرخم بوده است، اظهارداشت: غدیر با همه اعیاد اسلامی متفاوت بوده که زیبایی بسیاری داشته و افضل است.

وی افزود: روز غدیرخم روز ناامیدی کافران بوده  که در دیگر وقایع اسلامی چنین اتفاقی صورت نگرفته است و ضرورت دارد در پاسداشت این واقعه بزرگ کوشا باشیم.

امام جمعه آمل ادامه داد: به همت بلند اوقاف و امورخیریه و دلسوزان این عرصه سبب شد تا بقاع متبرکه در عرصه های مختلف زنده شوند و دارند نقش آفرینی ارزنده ای صورت می دهند.

وی بیان داشت: مساجد و بقاع متبرکه بعنوان پایتخت فرهنگی هر شهری هستند که اگر در این عرصه گامهای خوبی برداریم موفق می شویم و اثر وضعی بسیاری دارد.

امام جمعه آمل روز غدیرخم را روز اکمال دین دانست و تصریح کرد: در این روز رسالت پیامبر گرامی اسلام به واسطه جانشینی امام علی(ع) به حد مطلوب رسیده است.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: روز غدیرخم روز اتمام نعمت بر مردم است و اسلام بعنوان دین و مذهب کامل مورد پسند حضرت حق قرار گرفت و این روز شامل همه انسانهای روی زمین می شود.

وی اظهارداشت: ما هم امروز بر نگاه بیعت با امام علی(ع) هستیم که همام بیعت با امام زمان(عج) و ولی امر مسلمانان است که در مسیری ارزشمند و گرانقدر قرار داریم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0