مراسم بازسازی واقعه غدیرخم در آمل برگزار شد+عکس
29 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل : ترویج فرهنگ غدیر نیازمند اقدام ارزنده و شایسته است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، مراسم بازسازی واقعه غدیرخم با حضور گسترده مدیران شهری و مردم در بقعه متبرکه ناصرالحق آمل برگزار شد.

در این برنامه دو گروه از هنرمندان با حرکت از نقاط شهری به محل برگزاری مراسم بازسازی واقعه غدیرخم وارد شدند که کار بازسازی به نحو شایسته ای صورت گرفت.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در این مراسم با بیان این که مناسبتهای ارزشمندی مانند شب قدر، عاشورا، نیمه شعبان و دیگر مناسبتهای بزرگ داریم، گفت: عید غدیرخم از اهمیت بسیاری برخوردار است که قشنگ ترین و زیباترین ایام است.

وی اظهارداشت: خداوند متعال در روز غدیرخم نعمت را بر همه ما تکمیل کرده است و اسلام بعنوان دین مبین برگزیده شد.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: رسالت پیامبر گرامی اسلام با واقعه غدیرخم تکمیل شده که ضرورت دارد در پاسداشت این ایام نورانی کوشا باشیم.

وی تصریح کرد: در روز غدیرخم ولایت امام علی(ع) رقم خورده است و افتخار ارزشمندی برای همگان بوده که نیاز است در مسیر ترویج فرهنگ غدیر تلاش کنیم.

امام جمعه آمل افزود: واقعه غدیرخم سبب شد تا دشمنان و کفار ناامید شوند که در مسیر ناکامی قرار گرفتند و ضرورت دارد از اندیشه غدیر استفاده شایسته ای صورت دهیم.

 حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که ترویج فرهنگ غدیر نیازمند اقدام ارزنده و شایسته است، گفت: ترویج این فرهنگ والا برکات و دستاوردهای بسیاری دارد که می توانیم در مسیر سعادت و تعالی قرار گیریم.

وی اظهارداشت: ترویج فرهنگ غدیر زمینه ساز تعالی جامعه بشری شده و زندگی سعادتمند و گرانقدری را برای همگان فراهم می کند.

امام جمعه آمل با اشاره به این که اقدام بازسازی واقعه غدیرخم حرکتی ارزشمند و فرهنگی است، گفت: ضرورت دارد از همه فرصتها و ظرفیتها برای ترویج فرهنگ غدیر استفاده کنیم.

سید علی دریاباری، مدیر کانون بسیج هنرمندان آمل با بیان این که کار بازسازی واقعه غدیرخم برای پنجمین سال متوالی است صورت می گیرد، بیان داشت: واقعه تاریخی غدیرخم در این برنامه به نمایش پرداخته می شود که بسیار ارزشمند است.

وی ادامه داد: در این برنامه از هنرمندان گروههای نمایشی شهرستان آمل استفاده کردیم که دو کاروان از داخل شهر به محل برگزاری مراسم بازسازی حرکت کردند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0