جشن شکوفه ها پیش دبستانی مستقل غیردولتی حنان آمل برگزار شد +عکس
28 شهریور 1395 ، دیدگاه 1
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش مازندران : فلسفه پیش دبستانی بازی کردن است و تمام متدها در راستای بازی صورت گیرد و در افق 1404 آموزش وپرورش باید دانش آموزان متفکر و خلاق را پرورش دهد و این اتفاق باید از پیش دبستانی شروع شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش مازندران، مدیر آموزش و پرورش آمل ، روسای ادارات و اولیاء دانش آموزان، جشن شکوفه ها پیش دبستانی مستقل غیردولتی حنان آمل در سالن مجتمع امام خمینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل برگزار شد.

 در این مراسم پس از اجرای برنامه های شاد هنری توسط عموهای فیتیله ای و با مجری گری خانم ژیلا صادقی از مجریان توانمند و مجرب صداوسیمای کشور، اسفندیار نظری معاون مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ضمن قدردانی و سپاس از خانواده بزرگ و صنعتگر اردشیر که علاوه بر فعالیت در امر صنعت در امر آموزشی فعال هستند گفت: شهر آمل شهر فرهیختگان، فرزانگان و علمای بزرگ می باشد.

 وی با بیان اینکه سرکار خانم اردشیر در روزهای اول که پیگیری تاسیس این مرکز بودند علاقمندی خود را به بچه ها نشان دادند افزود: ایشان با ابراز علاقه به بچه ها تاکید فراوان داشتند که برای بچه ها می خواهند کار کنند و این نشان از علاقمندی ایشان در تاسیس چنین جایگاهی می باشد که امروز شاهد افتتاح این مرکز در حد استاندارد هستیم.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش مازندران با اشاره به اینکه اصلاح و توسعه درهر کشوری باید از مسیر آموزش و پرورش باشد افزود: فلسفه وجودی پیش دبستانی در راستای آماده سازی دانش آموز برای پایه ابتدایی است.

 نظری یادآورشد: فلسفه پیش دبستانی بازی کردن است و تمام متدها در راستای بازی صورت گیرد و در افق 1404 آموزش وپرورش باید دانش آموزان متفکر و خلاق را پرورش دهد و این اتفاق باید از پیش دبستانی شروع شود.

 وی با تاکید بر اینکه در کل کشور اقبال مردم به مدارس غیردولتی 10 درصد می باشد عنوان داشت: در استان مازندران این اقبال 21 درصد می باشد که نشان از همت والای خانواده ها دارد.

 وی با تاکید بر اینکه پیش دبستانی ها باید کارآفرینی را به بچه ها آموزش دهند گفت: خانواده اردشیردر این امر ید طولانی دارند و باید در پیش دبستانی و دیگر مقاطع تحصیلی فرزندان را تربیت کنیم که فرهنگ بومی و محلی را فراموش نکنند و کارآفرینی را آموزش ببینند.

عباس مرزبند مدیر آموزش وپرورش آمل با قدرشناسی از همت والای خانواده اردشیر در راه اندازی این مرکز گفت: این خانواده درصنعت بسیار موفق هستند و در امر آموزشی هم گوی سبقت را از همه می ربایند.

 وی با اشاره به اینکه اگر بنا باشد جامعه ای به مهارت و بالندگی برسد باید به دانایی و آگاهی خود به جامعه و فرزندان بکوشد ادامه داد: تا دانایی ایجاد نشود توانایی ایجاد نمی شود و توانایی جمال است که شکستنی است و دانایی کمال است که هرگز شکسته نمی شود و اگر قصد داریم جامعه ما به دانایی برسد باید منجر به توانایی شود.

مرزبند با بیان اینکه امنیت کشورمان به برکت خون های پاک شهدا بخصوص شهدای مدافعان حرم می باشد عنوان داشت: این شادابی و سرزندگی در جامعه به برکت خون شهدا می باشد که وظیفه داریم پاسدار آن اندیشه ها باشیم.

مدیر آموزش و پرورش آمل اظهارداشت: مخاطبین ما انسان هستند و باید در ارتقاء و شکوفایی جامعه انسانی تلاش کنیم و باید ها را به فرزندانمان بیاموزیم و نبایدها را از آنها دور کنیم.

مرزبند تصریح کرد: این که توانستیم در این راه گام برداریم ما معلمان به وظیفه خود عمل کردیم و مصداق اینکه معلمی شغل انبیا است.

سرکار خانم مریم اردشیر مدیریت توانا و لایق پیش دبستانی مستقل غیردولتی حنان آمل با ابراز ارادات به درگاه خداوند متعال که لیاقتی عطا فرمود تا در جهت تعلیم و تربیت نونهالان عزیز که آینده سازان این مرز وبوم هستند گام بردارند گفت: با توجه به راه اندازی این مرکز که مورد استقبال بسیار خوب خانواده ها قرار گرفتم توانستیم علیرغم مراجعین و به جهت فضای کلاسها تعداد 60 نفر کودک اعم از دختر و پسر در سنین 4 تا 6 سال را ثبت نام کنیم و شرمنده خانوادهایی که مراجعه کردند و نتوانستیم کودکانشان را ثبت نام کنیم هستیم.

 وی با بیان اینکه با راه اندازی چنین مرکزی در حقیقت به دنبال ساختن محیطی تعاملی همراه با یاددهی و یادگیری هستیم عنوان داشت: تمام سعی و تلاشمان این است که با ایجاد روحیه پژوهشی و جستجوگری کودکان را طوری بار بیاوریم که آموزش همراه با کارآفرینی باشد.

 مدیریت پیش دبستانی مستقل غیردولتی حنان آمل با تاکید بر اینکه تمام مربیان خارج از آموزش و پرورش در امر تربیت کودکان به استخدام این مرکز درآمدند گفت: در این مجموعه سعی شده است تمام استانداردهای لازم لحاظ شود و تمام مربیان زیر نظر اساتید از تهران دوره های آموزشی را فراگرفتند.

خانم اردشیر ارتقای توانایی در قابلیت های فردی ، تقویت نوآموزان متفکر به فن آوری ، توجه به فهم مطالب آموختن با اهداف تسلط ، برگزاری کارگاههای آموزشی خانواده (فرزند پروری ) با همکاری اساتید از تهران ، حضور روان شناسان و برگزاری مشاوره برای خانواده و کودکان ، برگزاری اردوهای تفریحی  ، برگزاری کلاسهای کامپیوتر ، زبان انگلیسی و دیگر فعالیتها از اهداف این مرکز برای تقویت بنیه کودکان برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه در یک فرصت 8 ماهه توانستیم چنین مرکزی را با تمام امکانات فراهم کنیم بیان داشت: در این مرکز توانستیم با تلاش همه عزیزان آخرین متدهای آموزشی همراه با رعایت نکات ایمنی را فراهم کنیم که علاوه بر برپایی کلاسها ، پارک بازی ، باغ پرندگان ، اتاق پزشک و سلف سرویس بهداشتی را آماده کنیم.

  مدیریت پیش دبستانی مستقل غیردولتی حنان آمل افزود: ما به دنبال این هستیم که بتوانیم مجتمع بزرگ آموزشی را راه اندازی کنیم که از پیش دبستانی تا دانشگاه را جذب کنیم تا بتوانیم در کنار تعلیم و تربیت در امر کارآفرینی هم تلاش کنیم که تمام جوانان پس از فارغ التحصیلی برای خودشان شغل ایجاد کنند.

خانم اردشیر یادآورشد: توانستیم فاز اول پیش دبستانی را افتتاح کنیم و امیدواریم که در آینده با کمک مسئولین بتوانیم به آن شعار خود با راه اندازی مجتمع آموزشی در فازهای بعدی برسیم.

وی تاکید کرد: هدف اصلی ما توجه به مسائل آموزشی، تربیتی، اخلاقی ، توجه به مسائل اسلامی، فرهنگ بومی با حفظ آن و گسترش و تعمیم آن به کودکان می باشد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   1

  1. زهرا

    زهرا

    واقعا دست مریزاد داره ،زحمات بی دریغ ایشون😷این همه موفقیت نوش جونتون ،گوارای وجودتون 😷