آمادگی دستگاه تعلیم و تربیت برای استقبال از سال تحصیلی جدید
25 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
مدیر آموزش و پرورش آمل در گفتگوی اختصاصی با کمال نیوز:آموزش و پرورش آمل در مقایسه با دیگر شهرهای استان همیشه در صدر قراردارد

عباس مرزبند، مدیر آموزش و پرورش آمل در گفتگوی اختصاصی  با  پایگاه خبری کمال نیوز که با حضور معاون امور مالی وپشتیبانی ، معاون پژوهش و برنامه ریزی این اداره برگزار شد اظهارداشت: آموزش و پرورش آمل به لحاظ ظرفیت همه جانبه ای که مردم آمل به عرصه فرهنگ و تعلیم و تربیت دارند همیشه وضعیت رو به رشدی دارد و جزو شهرهایی هستیم که در اکثر کارهای علمی پژوهشی جزو شهرهای برتر استان و در بخشی از امور نیز ممتاز کشوری هستیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با درایت همکاران وضعیت مطلوبی داریم و سعی می کنیم وضعیت تعلیم و تربیت را با نگرش مناسب تر به وضع بهتری برسانیم.

آموزش و پرورش آمل در مقایسه با دیگر شهرهای استان همیشه در صدرقراردارد

مرزبند افزود: آموزش و پرورش آمل در مقایسه با دیگر شهرهای استان همیشه در صدر قراردارد و در بحث هدایت تحصیلی کمترین مشکل را داشتیم که یک عامل فرهنگ پذیرش خانواده ها بود که خانواده ها دورنمای این قضیه را به خوبی تصویر کردند.

مدیر آموزش و پرورش آمل ادامه داد: نیروهای داخل اداره نیز با تدبیری که صورت گرفت و جمع بندی اقدامات انجام شده توانستیم کمترین چالش را داشته باشیم و کار را به روز هدایت و مدیریت کنیم.

وی با بیان این که انحراف آنچنانی در هدایت تحصیلی دانش آموزان نداشتیم که آمار آن حداکثر 5 درصد بود که به نسبت بسیار خوب بوده است، بیان داشت: در آموزش ابتدایی نیاز به معلم داشتیم که این قضیه را داریم ساماندهی می کنیم که این کمبود از متوسطه اول و دوم جبران شده است.

مرزبند تصریح کرد: کلاس ها را در دوره دوم ابتدایی به سمت تخصصی شدن بردیم تا معلمان در تخصص خودشان درس دهند که به نفع دانش آموزان شده است.

عدم توازن معلم مرد و زن را در مقاطع داشتیم که مدارس غیردولتی کمبود را جبران کردند

مدیر آموزش و پرورش آمل ادامه داد: یکی از ویژگی های شخصی بنده این است قائل به این می باشم کار جمعی به تصمیم فردی صورت نمی گیرد و عمده اطلاعات، اخبار و دستورالعمل ها از سوی کارشناسان و زیرمجموعه اداره صورت می گیرد و به سطح شهر تسری پیدا می کند که از ابتدا کار را به کارشناسان تفویض کردیم که خوشبختانه در این مدت همکاران اداری ما اشتیاق بیشتری دارند و کارها نیز دقیق تر صورت می گیرد.

وی اظهارداشت: تمام مدیران مدارس را در آینده نزدیک گروه بندی می کنیم تا از رهنمودهای آنان جهت بهبود وضعیت و بیان مشکلات استفاده کنیم.

وی ادامه داد: 99 درصد بودجه آموزش و پرورش در حوزه حقوق و مزایا است و 1 درصد دیگر کمک به مدارس آنچنان جوابگو نیست که در این راستا مشارکت مردمی را داریم و با اتفاق همکاران تلاش می کنیم مشارکت ها را گسترش دهیم.

مرزبند افزود: عدم توازن معلم مرد و زن را در مقاطع داشتیم که مدارس غیردولتی کمبود را جبران کردند و حدود 60 درصد دانش آموزان دختر و 40 درصد دانش آموزان پسر هستند که 18 درصد در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند.

خوشبختانه در این دولت توجه ویژه ای به پروژه مهر وجود دارد

مدیر آموزش و پرورش آمل با اشاره به پروژه مهر تصریح کرد: خوشبختانه در این دولت توجه ویژه ای به پروژه مهر وجود دارد که از بعد عید ستاد تشکیل شد و 7 کمیته محوری در این خصوص داریم که شامل ساماندهی، پشتیبانی، انتصابات، توجیه و تبلیغ، فرهنگی، نظارت و ارزیابی و ورزشی می شود.

وی ادامه داد: تلاش می کنیم مهر با نشاط همراه با شعار تدبیر و عمل را به منصه ظهور برسانیم که 42 مدرسه از محل طرح هجرت بهسازی شده است و کار بهسازی 70 مدرسه دیگر از محل عوارض شهرداری صورت گرفت.

مرزبند افزود: برای 29 آموزشگاه تجهیزات ویژه ملزومات اداری از سوی اداره کل نوسازی مدارس مازندران تعلق گرفت و 15 مدرسه در حال استانداردسازی است که غالب آن تا ماه مهر به بهره برداری می رسد و مدرسه لسانی نیز در حال بازسازی است.

مدیر آموزش و پرورش آمل اظهارداشت: 3 مدرسه طرح برکت داریم که به همت نماینده مردم آمل در مجلس از اعتبارات ملی استفاده کرده است که برای پروژه های عالی نژاد و هنرستان صفایی اعتباراتی از سوی فرمانداری اعتبار در نظر گرفته شده است که اگر تخصیص پیدا کند دو پروژه خوبی خواهیم داشت.

وی با اشاره به پروژه مدرسه ابن سینا تصریح کرد: قرار شد شورای اسلامی شهر و شهرداری با توجه به زمینی که داده شد کمکی داشته باشند که مصوبه ای داشتند تا کارهای سخت افزاری مدرسه را تا عید انجام دهند که این مدرسه در منطقه ای محروم است و باید توجه ویژه ای صورت گیرد.

در حدود 1600 کلاس هوشمند داریم

مرزبند ادامه داد: همه مدارس ما هوشمند شده است اما معنای خاص کلاس هوشمند در حدود 1600 کلاس هوشمند داریم و امکانات رایانه ای کامل دارند و ظرفیتی است معلمان ما می توانند بدون گچ و تخته به دانش آموزان آموزش دهند که در این مسئله رتبه اول استان را دارا هستیم.

تولید محتوای الکترونیک رتبه کشوری به دست آوردیم

مدیر آموزش و پرورش آمل با بیان این که امسال دو نفر از همکاران ما در تولید محتوای الکترونیک رتبه کشوری به دست آوردند، اظهارداشت: می خواهیم ارتباط آموزش و پرورش با بخشداران و دهیاران را توسعه دهیم که هر میزان تعامل بیشتری باشد در پیشبرد امور موفق تر هستیم.

در جریان طوفان قریب به 25 مدرسه ما دچار خسارت شدند

وی ادامه داد: در جریان طوفان قریب به 25 مدرسه ما دچار خسارت شدند که حداقل هایی از سوی بیمه در نظر گرفته شد و فرمانداری نیز پیگیر است اما انجمن مدارس و دهیاران را بسیج کردیم که با تعامل صورت گرفته تمام مدارس در حال بهسازی است.

مرزبند با بیان این که 57318 دانش آموز سال تحصیلی جدید را در آمل آغاز می کنند، تصریح کرد: برای سرویس مدارس با یکی از شرکتهای خصوصی تفاهم نامه ای را امضا کردیم که دغدغه والدین و دانش آموزان رفع شود.

تلاش می کنیم سرویس مدارس امسال بهتر از سال گذشته باشد

مدیر آموزش و پرورش آمل افزود: تلاش می کنیم سرویس مدارس امسال بهتر از سال گذشته باشد که این شرکت متعهد است تمام مراتب و مراحل را به خوبی صورت دهد که باید گام های شایسته ای در این عرصه برداشته شود.

وی ادامه داد: اقامه نمازجماعت در مدارس صورت می گیرد که با حوزه های علمیه و اداره تبلیغات اسلامی همکاری های خوبی انجام می دهیم که روحانیون در امور فرهنگی مدارس نیز فعالیت های شایسته ای صورت می دهند.

مرزبند تصریح کرد: با همکاری دفتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی آملی تلاش داریم تا دوره های ضمن خدمت را برای فرهنگیان برگزار کنیم و یکی از کتب این مرجع عالیقدر به فرهنگیان معرفی می شود که این کار به صورت پایلوت در آمل صورت می گیرد و امیدواریم بتوانیم آن را گسترش دهیم.

مدیر آموزش و پرورش آمل افزود: زنگ جوانه ها در روز 31 شهریور با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در مدرسه صدیقه طاهره نواخته می شود که میزبان استانی هستیم و در کنار آن زنگ شکوفه ها درتمام مدارس وزنگ مهربصورت نمادین درهنرستان رازی را نیز در شهرستان داریم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0