همایش غدیرخم روز تجلی خورشید ولایت و امامت در آمل برگزار شد+عکس
24 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
مدیر مرکز بوستان نهج البلاغه آمل : بوستان نهج البلاغه آمل در راستای تحقق اندیشه های نوین و احیای فرهنگ و معارف نهج البلاغه فعالیت می کند که اجرای طرح راهبردی در جهت تقویت فرهنگ مطالعه و تفکر در علوم رفتاری دین و اخلاق عملی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، دکتر محمدحسین رجبی دوانی، مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام در همایش غدیرخم روز تجلی خورشید ولایت و امامت که در سالن اجتماعات دانشکده علوم قرآنی آمل برگزار شد اظهارداشت: دین اسلام کامل ترین و جامع ترین تعالیم الهی برای هدایت بشریت است که عرضه شد و پیامبر گرامی اسلام با آوردن دین به وظیفه رسالت خاتمه داده است اما باید راه ایشان ادامه و استمرار داشته باشد.

رجبی دوانی با بیان این که ولایت اهل بیت معصومین(ع) مائده الهی است، تصریح کرد: خداوند جایگاه ولایت را برای مردمی که نمی توانند درک صحیحی از ولایت داشته باشند آیه سوره مائده را تبیین می کند.

وی بیان داشت: مسلمانان در پرتو ولایت حزب الله می شوند و در مسیر پیروزی قرار می گیرند که وجود گروه های تکفیری به سبب عدم بهره گیری از ولایت بوده که امت اسلامی تبدیل به امت حزب الله نشده است.

مدیر مرکز مطالعات حدیث ولایت دانشگاه امام حسین(ع) ادامه داد: بهره گیری از ولایت اهل بیت معصومین(ع)  زمینه ساز سعادت و رستگاری می شود و به لطف الهی تابع ولایت اهل بیت معصومین(ع) هستیم و معارف دینی را از این بزرگواران گرفتیم.

پژوهشگر تاریخ اسلام با اشاره به این که بهره گیری از ولایت زمینه ایجاد وحدت امت اسلامی می شود، دامه داد:  توطئه های بسیاری علیه نظام اسلامی ایجاد کردند که یکی از آن ها کشورهای قدرتمند را به زانو درمی آورده است اما به برکت حاکمیت ولایت همه این امور را با پیروزی سپری کردیم.

رجبی دوانی تصریح کرد: نظام اسلامی در پرتو ولایت و وحدت با استحکام و اقتدار ایستادگی دارد که در مقام ارزشمند و ارزنده ای قرار داریم.

استاد دانشگاه افزود: امام علی(ع) در عرصه اجرای عدالت به نحوی شایسته گام برداشته است و حکومت صاحب ولایت دلش برای سعادت همه افراد می تپد.

رییس مرکز مطالعات حدیث ولایت دانشگاه امام حسین(ع) اظهارداشت: ولایت امام علی(ع) از چنان اهمیتی برخوردار بود که اگر پیامبر گرامی اسلام ابلاغ را انجام ندهد مساوی با آن بود که رسالتش را صورت نداده است.

رجبی دوانی با بیان این که مدیران سیره امام علی(ع) را سرلوحه امور خود قرار دهند، تصریح کرد: در امور اقتصادی، سیاسی، قضایی و دیگر عرصه ها می توانیم از این امام همام بهره گیری کنیم که کوتاهی هایی دارد صورت می گیرد و مردم باید مطالبه داشته باشند.

مدیر مرکز مطالعات حدیث ولایت دانشگاه امام حسین(ع) افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر سیره امام علی(ع) حرکت دارند که ضرورت دارد رهنمودهای ایشان را سرلوحه امور خود قرار دهیم.

وی بیان داشت: از حکومت اسلامی ایده آل فاصله داریم که مدیران باید الگوهای مدیریتی امام علی(ع) را چراغ راه خود قرار دهند که زمینه حل مشکلات می شود.

یدالله شهسواری، مدیر مرکز بوستان نهج البلاغه آمل با بیان این که شیعیان حرفهای بسیاری برای گفتن دارند، گفت: ما مدعیان شیعه گری امام علی(ع) هستیم که باید در این مسیر کوشا بوده و وظایف و تکالیف خود را به درستی انجام دهیم.

وی افزود: نهج البلاغه دریای معانی است و می توانیم بهره گیری شایسته ای از آن داشته باشیم که برکات و دستاوردهای ارزشمندی برای همگان دارد.

مدیر مرکز بوستان نهج البلاغه آمل تصریح کرد: زحمات بسیاری صورت گرفت که در جریان بوستان نهج البلاغه جمع کثیری به مطالعه نهج البلاغه روی آوردند و همواره برنامه های مختلفی نیز برگزار می شود.

شهسواری توجه به تحقیق و پژوهش و مباحثه را از جمله دیگر برنامه های بوستان نهج البلاغه آمل دانست و خاطرنشان کرد: آماده استقبال از همه عزیزان و مشتاقان در برنامه های بوستان هستیم.

وی ادامه داد: بوستان نهج البلاغه آمل در راستای تحقق اندیشه های نوین و احیای فرهنگ و معارف نهج البلاغه  فعالیت می کند که اجرای طرح راهبردی در جهت تقویت فرهنگ مطالعه و تفکر در علوم رفتاری دین و اخلاق عملی است.

مدیر مرکز بوستان نهج البلاغه آمل با بیان این که همراهی قافله فطرت تا رسیدن به قله حکمت و فضیلت از جمله رویکردها است، اظهارداشت: بوستان برای رسیدن به شناخت علم و حکمت نهج البلاغه، طرح آسانی را به شیفتگان و رهروان مکتب امام علی(ع) عرضه و عملیاتی کرده است.

شهسواری با اشاره به برنامه های سالانه بوستان افزود: مطالعه متن فارسی در منزل، بررسی مباحثه ای و طرح پرسش و پاسخ با حضور اساتید در کلاسهای هفتگی، نشست گفتمانی ماهانه در حلقه فرهنگی جوانان، همایش غدیرخم و گردهمایی فصلی تحت عنوان محفل انس با نهج البلاغه، فعالیتهای علمی و ثبت آثار معارف جویان و برگزاری اردوهای فرهنگی تفریحی در دستور کار قرار دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0