کمک 13 میلیارد تومانی به مددجویان تحت پوشش در سال 94
23 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
مدیر کمیته امداد آمل : هفته احسان و نیکوکاری و جشن عاطفه ها از 25 شهریور در 7 نقطه از شهر با بر پائی چادرجهت کمک مردمی برپا می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، غلامرضا علیپور، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل در جلسه ستاد هفته احسان و نیکوکاری آمل با بیان اینکه 6400 خانوار با 12 هزار نفر تحت پوشش این نهاد قرار دارند گفت: 500 یتیم و 660 دانش آموز و 202 دانشجو تحت پوشش این نهاد هستند و از خدمات از قبیل درمانی، تامین مسکن، ساخت و خرید مسکن، وام اشتغال، تهیه جهیزیه عروس و غیره بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه 140 بیمار صعب العلاج و زمین گیر تحت پوشش قرار دارند افزود: 600 خانوار تحت پوشش فاقد مسکن و 800 خانوار مسکن نامناسب دارند که به دنبال این هستیم تا با کمک خیرین نسبت به تهیه مسکن و نوسازی منازل اقدام کنیم.

مدیر کمیته امداد آمل تاکید کرد: 65 نوعروس تحت پوشش این کمیته در نوبت دریافت جهیزیه هستند و منتظر می باشند که از سوی کمیته امداد جهیزیه آنها تهیه تا به خانه بخت بروند.

علیپور با اعلام اینکه اشتغال از مهمترین بخش‌ های مورد فعالیت در نهاد کمیته امداد محسوب می‌شود، گفت: این مسئله از مهمترین دغدغه‌های مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) بوده زیرا اشتغال و کسب درآمد برای هر فردی که تشکیل خانواده داده امری لازم بوده تا بتواند نیازهای زندگی خود و افراد خانواده را برطرف کند.

وی تاکید کرد: در سال 94 برای 400 نفر اشتغال ایجاد شد که بالغ بر 60 میلیارد ریال وام اشتغالی دریافت کردند.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات توسط کمیته امداد بدون حضور خیرین و مسئولین امکان پذیر نخواهد بود بیان داشت: ما به دنبال رفع مشکلات نیستیم  و کمیته امداد متولی فقر و طلاق نیست بلکه فقر و طلاق را جامعه تولید می کند و ما به دنبال این هستیم تا مشکلات را مدیریت کنیم.

مدیر کمیته امداد آمل اشاره کرد: دوره فقر ونرخ آن تغییر پیدا کرد و درگذشته کمیته امداد با 500 هزارتومان می توانست جهیزیه عروس را تهیه کند ولی الان با 5 میلیون قادر به تهیه جهیزیه عروس نیستیم.

علیپور با بیان اینکه 20 میلیون تومان کمک بلاعوض و5  میلیون تومان وام ساخت خانه و تهیه خانه به خانواده های تحت پوشش پرداخت می شود عنوان داشت: در سال 94 از صندوق صدقات  هفته احسان و نیکوکاری و جشن رمضان یک میلیارد و 800 میلیون تومان جمع آوری شد در حالی 13 میلیارد تومان در سال گذشته برای 12 هزار نفر افراد تحت پوشش توسط کمیته امداد هزینه شد.

 وی با بیان اینکه هفته احسان و نیکوکاری و جشن عاطفه ها از 25 شهریور شروع خواهد شد گفت: در 7 نقطه از شهر چادرهایی جهت کمک مردمی برپا می شود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0