در جلسه علنی شورای شهر آمل؛
21 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
قاسم رضایی و عادل غلامی المپیکی های شهرستان آمل تجلیل شدند +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، در جلسه علنی شورای اسلامی شهر آمل که با حضور شهردار آمل و نایب رییس هیئت کشتی شهرستان آمل برگزار شد از پهلوان قاسم رضایی دارنده مدال برنز کشتی فرنگی المپیک و عادل غلامی عضو تیم ملی والیبال که درمسابقات الپیک ریو حضور داشت قدردانی بعمل آمد.

 اسدالله تورنگ رییس شورای شهر آمل با قدردانی از افتخارآفرینی ورزشکاران آملی در میادین ورزشی گفت: این عزیزان توانستند با تلاش های مضاعف پرچم ایران اسلامی را در میادین ورزشی به اهتزاز درآورند.

 وی افزود: صداقت در کاراین عزیزان باعث شد که الگویی برای جوانان شهرمان هستند و ما به عنوان منتخبین مردم در شورا به وجود چنین عزیزانی افتخار می کنیم.

 رییس شورای شهر آمل با اشاره به مدت باقی مانده به عمر دوره چهارم شورا بیان داشت: امیدواریم که بتوانیم درکنار هم و با وحدت برای خدمت رسانی به مردم گام برداریم و بتوانیم با کسب درآمد بیشتر خدمت بیشتر را تقدیم مردم شهرمان کنیم.

 خسرو ابراهیم زاده نایب رییس شورای شهر آمل با خیرمقدم به ورزشکاران المپیکی آمل در جمع شورانشینان گفت: در کل جهان تمام دولتمردان و دولت ها نهایت همکاری و حمایت را از پهلوانان خودشان دارند تا درمیادین بتوانند افتخاراتی را برای کشورشان بدست بیاورند.

وی با اشاره به اینکه المپیک و پاراالمپیک به عنوان رخدادهای بزرگ ورزشی در دنیا محسوب می شود ادامه داد: اگر بصورت کارشناسی بررسی کنیم دولتمردان سهم کوچکی دارند و از بدو تاسیس المپیک در ایران تمام رشته ها بصورت فردی بوده که با توجه به توانمندی شخصی که داشتند مدال هایی را کسب کردند.

نایب رییس شورای شهر آمل با اشاره به مصوبه 8 سال قبل مجلس در خصوص اجاره اماکن ورزشی به مناقصه گذاشته شود عنوان داشت: این مصوبه باعث شد که افراد غیر ورزشی و منفعت طلب مسئولیت اماکن ورزشی را برعهده گیرند و انتظار این است که در راس حرم وزیر ورزش و جوانان نسبت به موضوع پیگیری و لایحه ای به دولت تقدیم شود که اماکن ورزشی به دست صاحبان اصلی قرار گیرد.

 ابراهیم زاده با تاکید بر اینکه والیبال شهرستان آمل در کنار والیبال گنبد و ارومیه قراردارد تصریح کرد: افتخار این را داریم که بعد از سال ها و با تلاش مربیان و بازیکنان والیبال ایران در المپیک ریو برزیل حضور پیدا کند و در کنار مجموعه تیمی فرزندی از شهر آمل بنام عادل غلامی قرار گیرد که باعث افتخاراین شهر می باشد.

وی با اشاره به احداث پارک نام آوران و مدال آوران که بزودی کلنگ آن زده می شود گفت: در این پارک سعی خواهد شد تا تندیس قهرمانان  و مدال آوران نصب شود.

نایب رییس شورای شهر آمل با تاکید بر راه اندازی سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری آمل در جهت تقویت ورزش در شهر بیان داشت: با پیگیری هایی که توسط شهردار صورت می گیرد این سازمان راه اندازی می شود.

 ابراهیم زاده با اشاره به اینکه پهلوان قاسم رضایی با درخشش وصف ناپذیر در المپیک لندن و کسب مدال طلا دل تمام ملت ایران را شاد کرد اظهارداشت: به پاس این همه تلاش در دوره قبل با مصوبه شورا توسط شهرداری یک دستگاه آپارتمان تقدیم ایشان شد و امسال هم با کسب مدال برنز درالمپیک برزیل یک قطعه زمین تقدیم است که تقدیم خواهد شد.

وی با اشاره به احداث زمین های ورزشی در نواحی محروم شهر جهت کشف استعداد جوانان در امر ورزش خواستار اختصاص 20 میلیارد ریال بودجه در اصلاحیه بودجه شهرداری شد.

 احمد امیرسلیمانی شهردارآمل با تبریک افتخارآفرینی ورزشکاران آملی در میادین ورزشی گفت: تجلیل از این عزیزان باید در خورشان این بزرگواران  باشد که این ورزشکاران نوجوانی و جوانی خودشان را به پای ورزش گذاشتند تا افتخارآفرین برای کشورشان باشند.

 وی تاکید کرد: عادل غلامی و قاسم رضایی الگوهای مناسبی در شهرهستند که باعث شدند تا خانوادها فرزندانشان را به باشگاهها بفرستند و در حقیقت این عزیزان سکاندار هدایت سلامت در جامعه هستند.

 شهردار آمل ادامه داد: تشویق این عزیزان هیچ منع قانونی ندارد و آمادگی خود را جهت هرگونه کمکی اعلام می کنیم.

علی قاسمی عضو شورای شهر آمل و رییس شورای اسلامی شهرستان آمل با بیان اینکه در ایران ورزش حرفه ای نداریم بلکه بصورت آماتوری می باشد گفت: طول قهرمانی در ورزش ایران 10 سال می باشد.

وی با ارج نهادن به فعالیت ورزشی ورزشکاران که کمتر از کار یک عالم نمی باشد ادامه داد: تمام قهرمانان بعد از پهلوانی چشم امیدشان به دولتمردان می باشد که به زندگی شان رسیدگی کنند تا بعد از یک کار طاقت فرسا در ورزش در معیشت زندگی دچار مشکل نشوند.

در این جلسه دیگر اعضای شورای اسلامی شهر آمل نیز در بیاناتی ضمن قدردانی از ورزشکاران آملی خواستار حمایت های ویژه از این عزیزان و توجه به بانوان ورزشکار مدال آور نیز شدند.

قاسم رضایی و عادل غلامی در این جلسه از توجه مسئولین شهری بخصوص اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار آمل تقدیر و تشکر نمودند و ابراز امیدواری کردند که بتوانند برای آینده ورزش شهر جوانانی را پرورش دهند که ادامه دهندگان راهشان باشند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0