ضرورت ایجاد زیرساخت‌های شهری در غرب مازندران
20 شهریور 1395 ، دیدگاه 0

حجت‌الاسلام سیدجعفر رضایی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فاجعه منا، گفت: روز محکومیت آل‌سعود و آل‌خلیفه است.

امام‌ جمعه شهرستان رامسر با اشاره به بارش باران شدید در روزهای گذشته که آبگرفتگی معابر این شهرستان را موجب شد، اظهار کرد: هرگونه خسارت جزئی هم برای مردم سخت است.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها باران را به صورت سیل در رامسر اعلام کردند، تصریح کرد: باید گفت سیلی نیامده و فقط شاهد آبگرفتگی معابر بودیم و البته خساراتی نیز وارد کرده اما این به دلیل تجمع چوب و اشیاء دیگر که به محیط‌ زیست آسیب می‌زنند در دهانه رودخانه‌ها باعث بسته شدن مسیر آب شده که در نتیجه با جاری در خیابان‌ها راه خود را باز کرد.

رضایی خاطرنشان کرد: این مشکلات ایجاد شده دست خود ماست که می‌توان با بزرگ‌تر کردن محل خروج آب و تمیز کردن آن راه را برای رسیدن به دریا باز کرد.

* ضرورت ایجاد زیرساخت‌های شهری

امام جمعه رامسر با اشاره به ضعیف بودن زیرساخت‌ها در مازندران به ویژه غرب استان، تاکید کرد: شهرهای غرب مازندران با وجود رودخانه و فاصله بسیار کم از دریا، اما در بارندگی دچار آبگرفتگی و خسارت می‌شوند در صورتی که با هدایت درست به رودخانه و دریا مشکلات ایجاد نمی‌شود.

وی در ادامه از همه مسؤولان که با حضور به موقع در کمترین زمان از وقوع بحران و حادثه بزرگ‌تر جلوگیری کردند، قدردانی کرد و گفت: مردم هم در بحث مدیریت شهری به مسؤولان و متولیان کمک کنند تا با شناسایی مشکلات برای رفع آن برآیند و دچار حادثه‌های غیرقابل جبران نباشیم.

رضایی به سالگرد شهدای منا اشاره کرد و افزود: این افراد با شهادت مظلومانه خود ظلم و فساد دستگاه حاکم عربستان سعودی را فریاد زدند و اثبات کردند.

* برگزاری تجمع در محکومیت آل‌سعود

به گزارش فارس، بعد از نماز‌جمعه شهرستان رامسر، پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در محکومیت آل‌سعود در سالگرد کشتار حجاج بی‌گناه و جنایات ددمنشانه آل‌خلیفه، تجمع بزرگ مردمی مقابل مصلی جوادالائمه برگزار شد.

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان رامسر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ضمن تشکر از مردم فهیم و همیشه در صحنه شهرستان رامسر گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و مطابق با سراسر کشور تجمع اعتراضی در محکومیت آل‌سعود انجام شد که با سردادن شعار توسط مردم و خواندن بیانیه همراه بود.

محسن محمدنیا با بیان اینکه عربستان نتیجه اعمال و کارهای خود را خواهد دید، افزود: در شرایط کنونی تمام مسلمانان باید نسبت به اقدامات عربستان و رژیم صهیونیستی در عرصه حج هوشیار باشند.فارس

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0