تعامل و همدلی در ادامه مسیر سازندگی شهر آمل
18 شهریور 1395 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، اسداله تورنگ رییس شورای اسلامی شهر آمل با تاکید بر ضرورت شورا به اولویت های راهبردی شهر در سال آخر این دوره از شورا بیان کرد : نهاد شورا پس از گذشت چهار دوره از عمر خود به یک بلوغ و تجربه کافی رسیده و از تمام همکارانم تقاضا دارم در این فرصت باقی مانده نسبت به شناسایی اولویت ها و پرداخت به آنها اقدام و از مجموعه بررسی ها ، مطالعات و گزارش هایی که به ما ارائه شده استفاده کنیم .

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات یکساله اعضای شورا به جهت پیگیری موضوعات شهری بر ضرورت تعامل و همدلی بیشتر در رفع مشکلات شهری تاکید کرد و گفت : در ادامه مسیر سازندگی شهر آمل در باب شکل گیری اهداف شورایی و مدیریت بهینه شهری همه با هم باید تلاش کنیم .

رییس شورای اسلامی شهر آمل افزود : متاسفانه با رکود اقتصادی که پیش رو داریم ساخت و ساز کاهش یافته و به دنبال آن اشتغال نیز کاهش یافته که امیدوارم با اقدامات خوبی که از سوی دولت در حال شکل گرفتن است این رکود بشکند و وضعیت اقتصادی تغییر و بهبود یابد و ما هم باید با وضعیت فعلی بودجه را مدیریت کنیم و با ارائه پیشنهادات شهرداری تصمیم گیری کنیم وبا اولویت بندی نسبت به اجرای برخی از پروژه های عمرانی اقدام کنیم تا رضایت شهروندان را در پی داشته باشیم .

خسرو ابراهیم زاده نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه با اشاره به نزدیک شدن به عید سعید قربان گفت : در سال گذشته حرکت خوبی با همکاری شورا ، شهرداری و اداره دامپزشکی آمل صورت گرفت و آن ذبح گوسفندان در محل کشتارگاه شهرداری بود که قبل از آن نیز تبلیغات مناسبی جهت اطلاع رسانی به شهروندان انجام شد و در سال جاری نیز در نظر داریم شهروندان عزیز کار خیرخواهانه ای که در نظر دارند انجام دهند در بحث بهداشت و محیط زیست شرایطی فراهم کنیم تا این کار به نحو احسن صورت گیرد .

وی در ادامه ضمن تشکر ویژه از شهردار و پرسنل خدمات شهری شهرداری که بعد از طوفان و باران شدید چند روز گذشته تلاش های گسترده ای جهت نظافت و خدمات دهی در مدت ۴۸ ساعت به صورت شبانه روزی انجام دادند و شهر را به حالت عادی درآوردند گفت : قطعا از این نیروهای زحمت کش به نحو شایسته ای تقدیر خواهد شد .

نائب رییس شورای اسلامی شهر آمل خواستار ارائه گزارشی از سوی شهراری در خصوص تجمیع برخی از سازمان ها ، بحث دو منطقه ای کردن شهرداری و نشست با شهرداران منطقه شد و تاکید کرد : درخواست تصویب ۳ سازمان جدید از سوی شهرداری در صحن علنی شورا مطرح شد و اگر مکاتبات و پیگیری هایی نیاز است شهرداری به شورا اعلام نماید تا در باقی مانده عمر این دوره از شورا بتوانیم این کارها را عملی کنیم .

 

                

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل:

پیگیری استفاده از دستگاه مدیریت شیرابه های زباله شهرستان آمل

در جلسه کارگروه مدیریت پسماند آمل مطرح شد؛

جلوی تخلیه زباله شهرهای دیگر گرفته شود / پیگیری استفاده از دستگاه مدیریت شیرابه های زباله

 

محمد للهی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان آمل اظهارداشت: دو سال اخیر در خصوص زباله فعالیت های گسترده ای در سطح شهرستان آمل صورت گرفته است.

وی افزود: برای شیرابه مرکز دفن زباله که تولید بسیاری دارد باید به طریقی مدیریت کنیم که طرحی را ارائه دادیم و دستگاهی است  شیرابه را می سوزاند و آب را بخار می کند و ذرات آن در کف بستر ریخته و امحاء می شود.

للهی اظهارداشت: این طرح در حوزه آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست کشور قرار دارد و بررسی می شود که باید تایید خود را بگیرد و می توانیم معضل شیرابه ها را با این کار ساماندهی کنیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل تصریح کرد: بودجه این کار از سوی نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی آورده شده است و در حساب شهرداری‌ آمل قرار دارد تا پس از تایید محیط زیست کار را نهایی کنیم که دستگاه آن در داخل کشور است.

وی ادامه داد: به اتفاق نمایندگان دستگاههای مرتبط چند نقطه را برای مرکز دفن زباله بازدید کردیم و بررسی های لازم صورت گرفت که یک نقطه شرایط فوق العاده ای دارد و به اتفاق نظر در این راستا رسیدیم که نیاز است اهتمام لازم برای استفاده از این زمین صورت گیرد.

للهی اظهارداشت: از روز پنج شنبه جلوی ورود زباله محمودآباد را گرفتیم و این امر در روزهای آینده به شهرهای دیگر هم می رسد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل تصریح کرد: گشت اجراییات شهرداری به اتفاق راهنمایی و رانندگی و نیروی انتظامی هفته ای سه روز گشت زنی دارند که جلوی تخلیه زباله در محدوده شهری توسط عوامل مختلف مانند دستفروشان گرفته شود.

سید جعفر رسولی معاون برنامه ریزی فرمانداری آمل ادامه داد: زباله شهرهای دیگر نباید وارد آمل و تخلیه شود که امری نادرست است و باید کاری کنیم دغدغه پیگیری وضعیت زباله در شهرستان های دیگر هم ایجاد شود.

وی تصریح کرد: باید در برابر فشارهایی که وجود دارد ایستادگی کنیم تا زباله شهرهای دیگر وارد آمل نشود که امری مهم است.

رسولی افزود: شورای اسلامی شهر منتخب مردم شهر آمل هستند اما چرا نباید از حق مردم این شهر دفاع کنند که باید کاری کنیم زباله های شهرهای دیگر به آمل نیاید و باید دقت داشته باشیم که برای جاده جایگزین سد این زباله ای که وجود دارد هم باید تخلیه شود.

معاون فرمانداری آمل ادامه داد: واحدهای صنعتی متخلف که زباله خود را درون رودخانه می ریزند باید به نحوی شایسته برخورد شود و محیط زیست به صورت قانونی پیگیر این قضیه باشد.

وی تصریح کرد: جلسه ای در بخشداری لاریجان با هدف پیگیری وضعیت بهداشتی آن منطقه گرفته شود که باید واحدهای غیرمجاز تعطیل شده و براساس قانون اقدام لازم صورت گیرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0