رییس سازمان مدیریت بحران کشور در آمل خبرداد:
17 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
پیشنهاد اعطای تسهیلات 140 میلیارد تومانی به دولت برای مناطق آسیب دیده مازندران

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، اسماعیل نجار، رییس سازمان مدیریت بحران کشور در جریان بازدید از مناطق آسیب دیده بخش های دابودشت و دشت سر آمل تصریح کرد: امروز از نزدیک شاهد تلاش مسئولین و دست اندرکاران در مناطق آسی دیده بودیم.

وی افزود: خوشبختانه در روز اول، دستیار ویژه رییس جمهور در استان حضور پیدا کردند و رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور نیز بازدیدی داشتند.

نجار اظهارداشت: توزیع پلاستیک و امکانات اولیه مورد نیاز مردم صورت گرفت و توزیع ایرانیت کار مثبتی بود که انجام شد و در ساعتهای اول نسبت به بازسازی سقف ها به دلیل امکان بارش بعدی اقدام شد.

معاون وزیر کشور ادامه داد: برآورد زیرساختها و مناطق مسکونی و تجاری آسیب دیده صورت گرفته است که 6100 واحد مسکونی در استان دچار آسیب شد و امیدواریم  در اولین فرصت با کمک و مشارکت مردم نسبت به رفع نواقص و بازسازی مناطق آسیب دیده اقدام شود.

وی تصریح کرد: برآوردها در همه زمینه ها انجام شد و از دولت درخواست قریب به 140 میلیارد تومان تسهیلات و کمکهای بلاعوض برای بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی و تجاری و خسارتهای وارده به تاسیسات و زیرساخت ها داشتیم و پیشنهاد دادیم که امیدواریم نهایت تا چهارشنبه هفته آینده در جلسه هیئت دولت مطرح و تصویب شود تا کار به صورت جدی تر صورت گیرد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور اظهارداشت: توافق با کارخانه ایرانیت در استان مازندران صورت گرفت و حدود 450 هزار مترمربع تحویل مردم شده است که بسیاری از سقفها نصب شد و مردم همکاری خوبی داشتند.

نجار تصریح کرد: شاهد تغییر اقلیم در دنیا هستیم که حوادث گوناگونی در سراسر جهان صورت می گیرد و باید مدیریت و تلاش لازم صورت گیرد.

معاون وزیر کشور ادامه داد: نباید در ساخت و سازها سهل انگاری وجود داشته باشد اما داریم به سمت مطلوب پیش می رویم که گسترش نظارت ها سبب کاهش آسیبها می شود.

وی افزود: همه مراحل ساخت و ساز از اهمیت بسیاری برخوردار است که ضرورت دارد توجه ویژه در این عرصه صورت گیرد و باید همه دست در دست هم داده و تلاش کنیم خودمان را ایمن کنیم.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور تصریح کرد: باید از دانش و خرد و اندیشه درست استفاده کنیم تا شاهد خسارت ها به خصوص جانی نبوده و در برابر حوادث و بلایا ایمن باشیم.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0