کاهش 9 درصدی طلاق و 15 درصدی ازدواج در شهرستان آمل
15 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
مدیرکل ثبت احوال مازندران : کاهش آمار طلاق شهرستان آمل آمار خوشایندی دارد که با 9 درصد کاهش روبرو بودیم و 50 درصد از طلاق های صورت گرفته در این شهرستان در 5 سال اول زندگی بود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، علی رجبی، مدیرکل ثبت احوال مازندران در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان آمل اظهارداشت: ثبت احوال ماموریت ثبت وقایع حیاتی و صدور شناسنامه و کارت ملی هوشمند را برعهده دارد.

وی تصریح کرد: 8 دفتر پیشخوان شهری و روستایی در شهرستان آمل فعالیت می کند که تا پایان سال 94 تعداد 41 هزار ثبت نام کارت ملی هوشمند در آمل داشتیم و در این 5 ماه بیش از 57 هزار عدد صادر شده است.

رجبی ادامه داد: در سطح استان مازندران نیز برای صدور کارت ملی هوشمند اقدامات خوبی صورت گرفته است که برای شناسنامه مکانیزه نیز هر ساله آمار بیشتری در دستور کار قرار می گیرد.

مدیرکل ثبت احوال مازندران اظهارداشت: ثبت واقعه حیاتی ولادت در آمل 99.8 درصد و وفات 99.6 درصد بوده است که از همه دستگاههای مرتبط قدردانی می شود.

رجبی بیان داشت: متاسفانه در 5 ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد کاهش ازدواج در شهرستان آمل داشتیم که این آمار در استان با کاهش 5 درصدی مواجه بوده است.

وی اظهارداشت: کاهش آمار طلاق شهرستان آمل آمار خوشایندی دارد که با 9 درصد کاهش روبرو بودیم و 50 درصد از طلاق های صورت گرفته در این شهرستان در 5 سال اول زندگی بود که 76.5 درصد زنان مطلقه شغل خانه دار داشته و 70 درصد نیز تحصیلات دیپلم و زیر دیپلم داشتند.

رجبی افزود: کاهش آمار طلاق شهرستان آمل بسیار خوب است که همه دستگاهها باید ورود پیدا کنند و به آموزش توجه ویژه ای شود.

مدیرکل ثبت احوال مازندران افزود: شهرستان آمل 387764 نفر جمعیت دارد که از این تعداد 195552 آقایان و 192212 نفر خانم ها هستند.

مدیرکل ثبت احوال مازندران اظهارداشت: ثبت به موقع وقایع حیاتی از اهمیت بسیاری برخوردار است که باید دقت و توجه لازم در این عرصه صورت گیرد.

حسین احسانی، معاون فرمانداری ویژه آمل در این جلسه افزود: آمار دقیقی از وضعیت فوتی ها از سوی دستگاههای مرتبط به اداره ثبت احوال داده شود.

وی بیان داشت: داشتن اطلاعات جمعیتی در همه حوزه ها برای تسهیل امور و انجام وظایف محوله نقش بسزایی ایفا می کند.

علی هاشمی نسب، رییس اداره ثبت احوال آمل در این جلسه اظهارداشت: آمار روبه رشدی در ثبت وقایع حیاتی داریم که از همه دستگاههای مرتبط تشکر و قدردانی می شود.

وی افزود: تا پایان سال می توانیم 120 هزار کارت ملی هوشمند صادر کنیم و این پروژه برای سه سال است که 4 ایستگاه دیگر را اضافه می کنیم که ثبت احوال آمل رتبه دوم استان را دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0