بازدید نماینده ویژه رییس قوه قضاییه از مناطق آسیب دیده شهرستان آمل +عکس
14 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
رییس کل دادگستری مازندران : برخی از اقدامات در حوزه ساخت و سازها سبب شده است که این حادثه علیه ما صورت گرفت که می توانیم با اقدام مدیریتی از این فرصت و ظرفیت به نحو شایسته ای استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، رییس کل دادگستری مازندران به عنوان نماینده ویژه رییس قوه قضاییه در جلسه ای با حضور اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان آمل حضور پیدا کرده و از نزدیک مناطق آسیب دیده طوفان و بارش شدید باران این شهرستان را مورد بازدید خود قرار داد.

حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد، نماینده ویژه رییس قوه قضاییه در این جلسه اظهارداشت: برخی از اقدامات در حوزه ساخت و سازها سبب شده است که این حادثه علیه ما صورت گرفت که می توانیم با اقدام مدیریتی از این فرصت و ظرفیت به نحو شایسته ای استفاده کنیم.

رییس کل دادگستری مازندران تصریح کرد: نیاز است قبول داشته باشیم که در برخی از حوزه ها عملکرد درستی نداشتیم که ضرورت دارد مدیران اجرایی برنامه ریزی خوب و شایسته ای داشته باشند.

وی ادامه داد: توجه به پدافند غیرعامل امری مهم و اساسی است که ضرورت دارد نسبت به آن توجه ویژه و شایسته ای صورت گیرد و اهتمام ارزنده ای در این مسیر وجود داشته باشد.

حجت الاسلام تقوی فرد اظهارداشت: در طول سال احتمال وقوع حوادث مختلفی وجود دارد که باید آمادگی کامل در بحران وجود داشته باشد که با وقوع حوادث بتوانیم ورود جدی تری داشته باشیم.

احمد منفرد معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل در این جلسه افزود: در اين طوفان به واحدهای مسکونی، تجاری، توليدی، تاسيسات شهری، کارخانه های شاليکوبی، دامداری ها، گلخانه ها، مساجد و حسينيه ها، فضاهای آموزشی، ورزشی و تاسيسات برق شهرستان آسيب جدی وارد شد.

منفرد اظهارداشت: تعداد واحدهای مسکونی خسارت ديده در اين طوفان  903 واحد است که در مجموع مبلغ  63 ميليارد و 70 ميليون ريال برآورد خسارتهای وارده  به اين واحدها است.

وی با اشاره به گستردگی خسارتها افزود: به  45 واحد شاليکوبی مبلغ 30 ميليارد ريال ، 400 واحد باغ مرکبات کيوی و گلخانه به مبلغ 45 ميليارد ريال ، 200 واحد دامداری و مرغداری به مبلغ 20 ميليارد ريال، یک واحد مزرعه پرورش ماهی به مبلغ 170 ميليون ريال و به مجموع تاسيسات برق شهرستان به مبلغ  14 ميليارد ريال خسارت مالی وارد شد.

منفرد ادامه داد: در همین حادثه، مجموع برآورد خسارت وارد شده به  17 واحد مسجد و تکايا ،5 واحد آموزشی ، 3 واحد ورزشی ، 15 دستگاه خودرو و تاسيسات شهری به مبلغ 70 ميليارد ريال است.

معاون استاندار مازندران تصريح کرد: فهرستی از خسارتهای وارده و برآورد ريالی آن  طي نامه ای به استاندارمازندران، معاون هماهنگی  امور عمرانی استاندار و مديرکل مديريت بحران استان مازندران ارسال شد.

وی ادامه داد: شهروندانی که در طوفان بامداد جمعه متحمل خسارت شدند درخواست کتبی خود را برای جبران خسارات در روستاها به دهياری و در شهرها به بخشداریها و فرمانداری شهرستان تحويل دهند.

منفرد بیان داشت: خسارت طوفان بامداد جمعه دوازدهم شهریور در آمل 242 ميليارد و 240 ميليون ريال بوده است .

همچنین حجت الاسلام تقوی فرد نماینده ویژه رییس قوه قضاییه در مراسم ختم مرحوم مجید قلی زاده سیم بان فقید اداره برق آمل که در انجام کار پس از وقوع طوفان در این شهرستان جان باخت حضور پیدا کرده و مراتب تسلیت آیت الله صادق آملی لاریجانی ریاست قوه قضاییه را اعلام کرد.

گفتنی است، بامداد جمعه طوفانی با سرعت 98 کيلومتر بر ساعت به همراه بارش شديد باران و رعد و برق شهرستان آمل و استان مازندران را درنورديد و سبب خسارت شد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0