حجت الاسلام نقویان: اهانت به ائمه اطهار نشان دهنده حقانیت شیعه در دنیا است
6 خرداد 1391 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام نقویان با بیان این که حقانیت شیعه برای دنیا به اثبات رسیده است، تصریح کرد: اگر امروز شاهد آن هستیم نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان الگویی برای ملت های آزاده دنیا به ویژه منطقه قرار گرفته نشانگر اثبات حقانیت شیعه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در بابل، حجت‌الاسلام ناصر نقویان، استاد حوزه و دانشگاه، امروز در سیزدهمین سالگرد آیت‌الله هادی روحانی، نماینده فقید ولی فقیه در مازندران که در بابل برگزار شد، با تسلیت سالروز شهادت امام هادی(ع)، ایشان را یکی از جوان ترین ائمه شیعه معرفی کرد و با با بیان این که آن امام همام در دوران حکام ظالمی زندگی می کردند، گفت: امام هادی(ع) با ارتباط مناسب با مردم، مهربانی و صبر توانستند با خنثی کردن توطئه های حکام جور زمان خود موفق به نشر احکام اسلامی شوند.

وی، تقوا را رمز موفقیت عالمان و بزرگان دینی دانست و با بیان این که نسل جوان کشورمان با تقوا زمینه سعادت و تعالی خود را فراهم کنند، افزود: عامل همه ناهنجاری ها و مشکلات جامعه بشری بی تقوایی است.

حجت الاسلام نقویان با بیان این که خداوند متعال مهربانی ائمه اطهار(ع) را زمینه هدایت مردم در دوران های مختلف قرار داده است، خاطرنشان کرد: مهربانی ائمه ناشی از عشق به خداوند و رضای الهی و کمک به مردم بود.

استاد حوزه و دانشگاه، مهربانی دشمنان نظام اسلامی به ویژه آمریکا از تظاهر و نیرنگ سرچشمه می گیرد، افزود: دشمنان با پنجه آهنین اما با پوشش دستکش حریر مردم‌داری می‌کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش علما در تاریخ اشاره کرد و با بیان این که بزرگان دینی ما همواره در برابر استعمار و استکبار ایستادگی کردند، گفت: اقتدار امروز اسلام ناب در جهان مدیون از خودگذشتگی علما و فقها است.

حجت الاسلام نقویان شأن و منزلت علما را بسیار رفیع دانست و با بیان این که اگر امروز روحانیت احترام دارند ناشی از تلاش و بزرگی علما و فقها در تاریخ است، خاطرنشان کرد: روحانیت باید این جایگاه ارزنده را حفظ کند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که اثبات حقیانیت شیعه با عملکرد صحیح است، گفت: جایگاه متعالی شیعه در عرصه جهانی مدیون تلاش های ارزنده ای است که علما و فقها در صد سال گذشته انجام دادند.

حجت الاسلام نقویان با بیان این که حقانیت شیعه برای همه دنیا به اثبات رسیده است، تصریح کرد: اگر امروز شاهد آن هستیم نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان الگویی برای ملت های آزاده دنیا به ویژه منطقه قرار گرفته اثبات این ادعا است.

استاد حوزه و دانشگاه با محکوم کردن اقدام هتاکان به ائمه اطهار(ع)، این گونه حرکت ها را نشان دهنده ذلالت و بدبختی دشمنان دانست و خاطرنشان کرد: مخالفان اسلام ناب محمدی امروز از گسترش روز افزون فرهنگ شیعی در دنیا هراس دارند.

وی تکریم و تجلیل از مقام شامخ علما و فقها را زنده نگه داشتن فقه و فقاهت دانست و ادامه داد: سیره علمی و عملی علما بیشتر برای نسل جوان تبیین شود.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که همه تلاش دشمنان نظام اسلامی در چند دهه اخیر در جهت ایجاد فاصله میان نسل جوان و روحانیت به کارگرفته شده است، بیان داشت: دشمن از نقش علما و مراجع در گسترش احکام ناب اسلامی هراسان است./

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0