برنامه های هفته تعاون مازندران اعلام شد
11 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
کمال نیوز ، به گزارش روابط عمومی اداره کل، کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: هفته تعاون از شنبه 13 شهریور ماه آغاز می شود و این اداره کل برنامه ریزی ویژه ای برای این هفته باشکوه دارد.
وی با اشاره به اینکه دین اسلام تأکید زیادی به بحث تعاون دارد، یادآور شد: آیه شریفه 'و تعاونو علی البر و التقوی' مبین و موكد این موضوع است.
اصغری خاطرنشان کرد: با توجه به نقش اساسی و سهم مهم تعاونی ها در توسعه اقتصادی استان و کشور و همچنین نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، و همچنین سخن گوهبار ایشان مبنی بر اعتقاد به تعاون این اهمیت دو چندان کرده است.
وی افزود: امروزه تعاونی شیوه‌ای اقتصادی، اخلاقی و انسانی برای رشد اقتصادی، تولید اشتغال و توسعه اجتماعی است و به اعتقاد ما و بسیاری از کارشناسان، شیوه تعاونی با توجه به اصول و ارزش‌های آن، تأثیر جدی بر روند توسعه اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی جامعه دارد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران مشارکت را به عنوان خصیصه ذاتی تعاون اعلام کرد و افزود: تعاون موجب تقویت احساس تعلق اجتماعی و تعامل می شود که  به عنوان شیوه ای  اقتصادی- اجتماعی می تواند نقشی موثر  در  روند توسعه استان و کشور داشته باشد.
این مسئول با اشاره به روز شمار هفته تعاون افزود: 13 شهریور اولین روز از هفته تعاون را با شعار تعاون، تحکیم وحدت و همدلی و برنامه هایی از قبیل تجدید میثاق با آرمانهای شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و دیدار با ائمه جماعت در شهرستان ها با حضور پر شور تعاونگران آغز خواهیم کرد.
وی ادامه داد: تعاون، اقتصاد مقاومتی شعار دومین روز از این هفته باشکوه می باشد و در این روز سعی داریم بهمراه تعاونگران دیداری با استاندار مازندران داشته باشیم و در شهرستانها نیز دیداری با فرمانداران و همچنین بازدید از چند شرکت تعاونی را در این روز برنامه ریزی خواهیم نمود.
اصغری شعار سومین روز از این هفته را تعاون، توسعه، مدیریت و بهره وری اعلام کرد و افزود: تشکیل کارگروه های توسعه تعاون در شهرستان ها با حضور فرمانداران و حضور رسانه ها و بررسی مشکلات تعاونی ها از برنامه های این روز است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در ادامه افزود: شعار چهارمین روز از این هفته، تعاون و ترویج کار جمعی می باشد و سعی داریم در این روز جشنواره های تعاونی های برتر شهرستانی را در سطح استان برگزار نماییم.
وی با اشاره به تعاون، توسعه کارآفرینی و اشتغال بعنوان شعار پنجمین روز از این هفته بیان داشت: یازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان مازندران در این روز با حضور پر شور تعاونگران و مسئولین کشوری و استانی برگزار خواهیم کرد.
این مسئول در ادامه افزود: تعاون، توسعه بازار و صادرات شعار روز ششم است که در این روز طی جلسه ای مشکلات تعاونی های مرزنشینان و تعاونی هایی که در امر صادرات فعالیت دارند را بررسی خواهیم کرد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به شعار تعاون و توسعه منطقه ای و روستایی در آخرین روز، افزود: حضور پرشور تعاونگران در نمازهای جمعه سراسر استان و سخنرانی روسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستانها بعنوان سخنران پیش از خطبه در نماز جمعه از برنامه های این روز است.
اصغری با اشاره به افتتاح دو تعاونی در این هفته خاطرنشان کرد: شرکت تعاونی حديد ذوالفقار شمال در بابلسر با سرمایه گذاری چهار میلیارد و 200 میلیون تومان و دریافت دو میلیارد و 345 میلیون تومان تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی و بانک توسعه تعاون، با 7 نفر عضو و اشتغال زایی برای 25 نفر و همچنین شرکت تعاونی ورزشی نصیری در بلوار کشاورز ساری با دریافت 700 میلیون تومان تسهیلات از بانک توسعه تعاون در این هفته افتتاح خواهند شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: هفته تعاون، تمرینی برای قرار گرفتن در مسیر توسعه و ترویج فرهنگ کار جمعی در استان است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0