مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در توسعه تجارت داخلی و خارجی تاثیر گذار است
11 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت ، معدن و تجارت :راه اندازی این مرکز کار بسیار ارزشمند می باشد که قطعا مورد حمایت قرار می گیرد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، معاون امور بازرگانی و اقتصادی وزارت صنعت ، معدن وتجارت باتفاق رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران را از نزدیک مورد بازدید خود قرار دادند و در نشست با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره مرکز حمایت های قانونی را از این مرکز اعلام داشتند.

در این مرکز تمام پیش بینی ها و امکانات با متد روز دنیا دیده شده است

سید اسماعیل یزدان پناه، مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با بیان اینکه این مجموعه تحت اداره افرادی خوشنام درعرصه برنج می باشد گفت: برنج در بازار متولی ندارد و این مرکز به دنبال ارتباط مستقیم با کشاورز، بازار و فعالان این عرصه است تا ساماندهی لازم را صورت داده و زمینه ای برای اقتصاد مقاومتی و امنیت غذایی باشد.

مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با قدردانی از حمایت های دکتر محمدپور رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت مازندران در جهت حمایت از این مجموعه بیان داشت: ایشان از اول عضو افتخاری این مجموعه بودند و با راهنمائی های خود دست ما را گرفتند تا بتوانیم درسالی که بنام اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل توسط مقام معظم رهبری نامگذاری  شد به عینه به دنبال اقدام و عمل باشیم.

 پزدان پناه با اشاره به بازدید قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت و اعلام حمایت از این مرکز ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که اگر کمکی صورت گیرد سالن بورس و معاملات برنج را که معادل 10 میلیارد تومان هزینه دارد را در این مرکز راه اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه تاکنون برای ساخت این مرکز ریالی از دولت پول نگرفتیم عنوان داشت: ما دوست داشتیم که دولتمردان دست ما رابگیرند که بجای گرفتن وام با سود 25 درصدی وامی با بهره کمتر به ما بدهند تا بتوانیم در اسرع وقت این مرکز را به بهره برداری برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه در این مرکز تمام پیش بینی ها و امکانات با متد روز دنیا دیده شده است اظهارداشت: ما به دنبال این هستیم تا آزمایشگاه همکار را در این مرکز راه اندازی کنیم تا هر برنجی از اقصی نقاط کشور را مورد آزمایش قرار دهیم.

 مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران تاکید کرد: تجارت برنج از گذشته تا بحال در ایران بصورت سنتی انجام می شد و برای برندسازی گامی برداشته نشد و سهامداران این مرکز احساس کردند که می توانند با برند سازی و بسته بندی استاندارد در امر صادرات برنج نقش آفرینی کنند.

وی اشاره کرد: سودجویان و رانت خواران می خواهند برنج داخلی ایران را از گردونه خارج کنند وبه دنبال ورود برنج های خارجی و با سود بیشتری باشند و با آزمایش گرفتن از کیسه برنج یک تاجر ایرانی اعلام کردند که برنج ایرانی آلوده است و این مرکز با آزمایش از برنج داخلی  اثبات کرد که  برنج ایرانی آلوده نیست .

 مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با بیان اینکه این مرکز ارتباطات بسیارخوبی را با جهادکشاورزی ، سازمان صنعت ، معدن وتجارت ، انستیتو پاستور ، مرکز تحقیقات برنج و انجمن برنج ایران دارد بیان داشت: اولین هدف ما بعد از فاز اول، ایجاد سهامی عام است تا تمام کشاورزان عضو و سهامدار مرکز شده و در تجارت برنج سود ببرند.

ما به دنبال این هستیم تا این مرکز را بعنوان شهرک صنفی  و صنعتی  خصوصی معرفی کنیم

دکتر محمد محمدپور عمران رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه احداث چنین مرکزی در حقیقت ایجاد انضباط اجتماعی می باشد گفت: 428 نفر از تجار خوشنام  برحسب میزان پولی که پرداخت می کنند غرفه دریافت می کنند و این مرکز می تواند در تنظیم بازار و نظارت نقش آفرین خوبی باشد.

وی افزود: تمام اعضای این مجموعه افراد فعال جامعه هستند تا بتوانند در این مرکز فکرها را روی هم بگذارند چطور با مشتریان ارتباط برقرار کنند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران بیان داشت: ما به دنبال این هستیم تا این مرکز را بعنوان شهرک صنفی  و صنعتی  خصوصی معرفی کنیم تا ضمن برخورداری از امکانات دولتی در شبکه تنظیم قیمت برنج کشور تاثیر گذار باشد.

محمدپور عمران تاکید کرد: این مرکز به عنوان اولین مرکز برنج در کشورمی باشد که مورد حمایت قرار دارد و باید زمینه هایی را فراهم کنیم که این مرکز کمتر از زمان تعیین شده به بهره برداری برسد.

 راه اندازی این مرکز کار بسیار ارزشمند می باشد که قطعا مورد حمایت قرار می گیرد

یدالله صادقی معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت ، معدن و تجارت با قدردانی و تشکر از مجموعه دست اندرکاران این مجموعه گفت : راه اندازی این مرکز کار بسیار ارزشمند می باشد که قطعا مورد حمایت قرار می گیرد.

 وی افزود: قطعا با چشم اندازی که به آینده در این مجموعه دیده شد در جهت ساماندهی تولید ، فرآوریها و بسته بندی برنج می تواند مثمرثمر باشد.

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت ، معدن و تجارت تاکید کرد: احداث چنین مرکزی می تواند در شفافیت سازی و مراجعه کنندگان در قیمت برنج تاثیر داشته باشد و به نوعی از انحصار طلبی خارج می شود و قیمت بصورت واقعی و منطقی می شود.

صادقی عنوان داشت: برنج معطر ایرانی که خوش طمع و گوارا وبا کیفیت خریداران خاص خودش را در کشورهای هدف صادراتی دارد و در قبال آن می توانیم برنج هایی را با قیمت های مناسب وارد کنیم تا به دست قشرهای کم درآمد جامعه برسد.

 وی با تاکید بر اینکه قطعا از حمایت  وزارت صنعت ، معدن وتجارت برخوردار خواهید شد ادامه داد: پیگیر خواهیم بود تا این مرکز به عنوان شهرک صنفی صنعتی خصوصی در نظر گرفته شود تا بتواند از امکانات و اعتبارات دولتی برای ایجاد زیرساختار مناسب برخوردار باشد.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0