بازارچه خیریه به نفع بیماران ام اس در آمل برپا شد
11 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
زهرا رجبی مدیر عامل انجمن بیماران ام اس آمل : همه درآمد حاصل از فروش محصولات اعضای انجمن و نیز بانوان کارآفرین در این بازارچه پنج روزه صرف کمک به دیگر اعضای نیازمند انجمن بیماران ام اس شهرستان خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، زهرا رجبی مدیر عامل انجمن بیماران ام اس آمل درحاشیه برپایی این بازارچه به خبرنگار ایرنا گفت که این نخستین بازارچه و نمایشگاه توانمندی ها و دست ساخته های اعضای این انجمن در شهرستان است .
زهرا رجبی افزود : همه درآمد حاصل از فروش محصولات اعضای انجمن و نیز بانوان کارآفرین در این بازارچه پنج روزه صرف کمک به دیگر اعضای نیازمند انجمن بیماران ام اس شهرستان خواهد شد.
وی گفت : علاوه بر 150 بیمار ام اس آمل ، 50 بیمار از شهرستان های محمودآباد و نور هم زیر پوشش این انجمن قرار دارند.
رجبی افزود : مشکلات مالی ، نداشتن مکان ثابت و نبود درمانگاه تخصصی تهیه دارو در آمل از مهم ترین مشکلات بیماران ام اس این شهرستان است.
وی با بیان اینکه این انجمن از سال 84 به همت جمعی از پزشکان شهرستان راه اندازی شد ، اما تا سال 92 فعالیت های گسترده ای نداشت ، گفت که از این سال در حد توان، تلاش شده تا انجمن به مردم و مسئولان شهرستان معرفی شود و از سال 93 انجمن از حالت رکود خود خارج و کارهای با ارزشی را انجام داده است.
رجبی، به برخی تلاش های انجام شده توسط انجمن بیماران ام اس آمل در دوسال گذشته اشاره کرد و گفت : پیگیری برای گرفتن تخفیف دارویی 20 تا 50 درصد از دانشگاه علوم پزشکی مازندران و فیزیوتراپی و ماساژ درمانی به صورت رایگان با هزینه انجمن از جمله این خدمات بود.
وی برگزاری جشن گلریزان با حضور نیکوکاران آملی ، ارجاع بیماران به چشم پزشک ، دندانپزشک و متخصصان قلب به صورت رایگان و توزیع بیش از 600 میلیون ریال سبدغذایی به افراد نیازمند زیرپوشش را از دیگر فعالیت های انجمن درسال برشمرد.

در این بازارچه خیریه تولیدات و دست ساخته های بیماران زیر پوشش انجمن ام اس و برخی از بانوان کارآفرین آمل در 20 غرفه در معرض نمایش و فروش گذاشته شده است.
انواع شیرینی و ترشی ، کیک ، صنایع دستی ، انواع سفالینه ها ، کیف و کفش و پوشاک از جمله تولیداتی است که در این غرفه ها عرضه می شود تا منافع آن صرف بیماران ام اس شود.
 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0