کارگاه آموزشی توانمندسازی کاریابی های استان مازندران و گلستان
10 شهریور 1395 ، دیدگاه 0

صبح امروز چهارشنبه مورخ 10 شهریور، کارگاه آموزشی یکروزه توانمندسازی کاریابی های استانهای مازندران و گلستان با حضور اکبرنیا مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کامران اصغری مدیر کل، بابک هاشم پور رییس کانون انجمن های صنفی کاریابی های کشور، عبدی معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل، خانم رجب زادیان رییس گروه نظارت بر کاریابی های خارجی و آقای تفویضی رییس گروه نظارت بر کاریابی های داخلی وزارت متبوع در سالن آمفی تئاتر مرکز آموزش فنی و حرفه ای 22 بهمن ساری برگزار گردید.

کمال نیوز ، به گزارش روابط عمومی اداره کل، محمد اکبرنیا مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در این جلسه طی سخنانی اظهار داشت: کارفرمایان به عنوان متقاضیان نیروی کار و نیروی کار به عنوان جویندگان کار دو عامل مهم و تعیین کننده در بازار کار محسوب می شوند و ساز و کار ارتباط مناسب و کارآمد این دو با یکدیگر مستلزم آگاهی آن ها از فرصت های موجود در بازار کار است.

وی افزود: اطلاعات بازار کار در این خصوص نقشی تعیین کننده در تصمیمات دو طرف جویندگان و متقاضیان کار دارد از این رو برخورداری از چنین اطلاعاتی برای آن ها بسیار مهم و ارزشمند است لیکن دست یابی به آن در چارچوب فعالیتهای فردی ممکن نبوده و با صرف هزینه بسیار زیادی، به صورت صرف وقت، انرژی و پول نیاز دارد.

اکبرنیا خاطرنشان کرد: مراکز کاریابی با استفاده از اطلاعات مربوط به بازار کار از طریق طبقه بندی و پردازش آن ها کمک شایانی به دو طرف عرضه و تقاضای نیروی کار ایفا می کنند و بدینوسیله موجب تسهیل کاریابی در بازار کار می شوند.

 مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ابعاد کاری کاریابی ها افزود: نقش کاریابی ها را می توان به سه بعد تقسیم کرد، بعد اول آن ارتباط صنفی موثر است و باید گفت که هر چقدر این ارتباط قوی تر شود قطعا در رسیدن به اهداف بهتر عمل خواهید کرد، بنابراین می توان گفت کاریابی ها باید بسیار منسجم در استان و کشور عمل کنند.

وی ادامه داد: بعد دوم، مربوط به بازار کار و ایجاد تعامل در آن می باشد، بصورتیکه باید ارتباط مستمر بین کارجو و کارفرما برقرار کنیم و به تمام خواسته های طرفین توجه ویژه داشته باشیم.

اکبرنیا با تأکید بر رعایت بعد سوم کاری کاریابی ها تصریح کرد: ارتباط و تعامل ویژه با دولت از ابعاد مهم کاری این مراکز است.

این مسئول با تأکید بر سیاست های دولت در بحث واگذاری وظایف غیر حاکمیتی به بخش خصوصی خاطرنشان کرد: کاریابی ها باید ظرفیت بالای خود را نشان دهند تا بخشی از این وظایف به آنان واگذار گردد.

مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها در ادامه افزود: واگذاری امور غیر حاکمیتی بیمه بیکاری به مراکز کاریابی با هدف کوچک سازی دولت در دست اجراست و خوشبختانه آخرین بخشنامه آن برای آغاز کار فراهم شده و به زودی ابلاغ خواهد شد و این مهم در صورتی موفق خواهد شد که کاریابی ها با حداکثر توان و ظرفیت خود برای اجرای مطلوب این طرح در استان ها تلاش کنند.

وی در پایان با اشاره به بند و ماده 80 قانون برنامه پنجم با موضوع معافيت حق بيمه سهم كارفرمايان اظهار داشت: در تلاش هستیم در برنامه ششم با هدف ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان، بتوانیم این معافیت را با اولویت و سمت و سوی جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی انجام دهیم.

کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز در این جلسه ضمن خیر مقدم به حاضرین طی سخنانی اظهار داشت: خوشبختانه در استان مازندران تعامل بسیار خوبی بین کاریابی ها و اداره کل وجود دارد که امیدواریم مردم شریف استان از این مهم سود ببرند.

وی افزود: دولت در راستای کوچک سازی خود بدنبال واگذاری تصدی هاست و در همین راستا کاریابی ها را تأسیس مینماید و این واگذاری ها قطعا باعث افزایش بهره وری در جامعه خواهد شد و تأکیدات مقام معظم رهبری بر رعایت اصل 44 قانون اساسی و مبحث اقتصاد مقاومتی نیز به نوعی محقق می شود.

اصغری با اشاره به شرح وظایف کاریابی ها خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین وظایف کاریابی ها مشاوره شغلی و هدایت نیروی انسانی است و باید این مهم را طبق دستورالعمل ها و قوانین موجود به بهترین نحو انجام دهند.

وی ادامه داد: کاریابی ها باید ظرفیت و پتانسیل شهرستانها را شناسایی نمایند تا بتوانند وظایف مربوط به کاریابی را به بهترین نحو برای مردم انجام دهند و این مهم برای ما بسیار اهمیت دارد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در پایان با اشاره به بحث واگذاری امور غیر حاکمیتی بیمه بیکاری به کاریابی ها خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم این مهم در استان مازندران به بهترین نحو صورت پذیرد.

بابک هاشم پور رییس کانون انجمن های صنفی کاریابی های کشور نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار داشت: همینکه کاریابی ها در این استان احساس رضایت و امنیت فکری دارند نشان از تعامل خوب بین کاریابی ها و اداره کل است که این مهم از شاخص های مثبت این استان است.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به بحث آموزش خاطرنشان کرد: ارائه آموزش های تخصصی به منظور توانمندسازی کاریابی ها و ارتقاء همه جانبه جایگاه آنان انجام می شود و بسیار موثر خواهد بود.

رییس کانون انجمن های صنفی کاریابی های کشور به ظرفیت بسیار بالای کاریابی ها در اجرای واگذاری امور غیر حاکمیتی بیمه بیکاری اشاره کرد و افزود: برای تحقق این مهم تلاش ویژه ای انجام خواهیم داد و توانمندی و ظرفیت بالای خود را به همه مردم و مسئولین ثابت خواهیم کرد.

وی در پایان افزود: زیرساخت های بحث تحت وب نمودن فرآیندهای مربوط به کاریابی ها فراهم شده است و بزودی اجرا خواهد شد.

گفتنی است در ادامه این کارگاه آموزشی یکروزه، دکتر آقاجانی مدرس دانشگاه و رییس دانشگاه علمی و کاربردی مازندران مطالبی با موضوع ارتباط موثر با کارجو و روش های مشاوره شغلی و همچنین مهدی عابدی رییس اداره روابط کار و ایرج شکوی رییس اداره بیمه بیکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران مباحث مربوط به قانون کار و بیمه بیکاری را به حاضرین آموزش دادند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از آقای علیزاده مدیر کاریابی بابل ، خانم یلغایی مدیر کاریابی آریانا ساری، خانم محسنی مدیر کاریابی بالوانه ساری، خانم مرادی مدیر کاریابی یاسین محمودآباد، و از استان گلستان آقای اسماعیل پور مدیر کاریابی نیکان و خانم باقری مدیر کاریابی هومهر گنبد بعنوان کاریابی برتر استان های مازندران و گلستان تجلیل شد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0