نشست هماهنگی ستاد بزرگداشت هفته تعاون مازندران
9 شهریور 1395 ، دیدگاه 0

صبح امروز جلسه ستاد بزرگداشت هفته تعاون مازندران با حضور کامران اصغری مدیر کل، سیاوش علیزاده مدیر امور تعاون، ربیعی دبیر اتاق تعاون، اعضاء هیئت مدیره اتاق تعاون مازندران و نماینده بانک توسعه تعاون و بیمه تعاون در سالن جلسات ساختمان شهید نوری این اداره کل برگزار گردید.

کمال نیوز ، به گزارش روابط عمومی اداره کل، کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در این جلسه ضمن تأکید بر ضرورت برگزاری باشکوه این هفته مهم اظهار داشت: مقام معظم رهبری اعتقاد راسخی به نقش آفرینی بخش تعاونی در گره گشایی مشکلات اقتصادی دارند  و در ابلاغ سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی هم به این مسئله تاکید کرده اند.

وی افزود: بخش تعاون در جهت تحقق اهداف این بخش مطابق سند چشم‌انداز و برنامه‌های توسعه‌ای پنج‌ساله چاره‌ای ندارد جز اینكه با اتكا به برنامه‌های اجرایی متناسب با ظرفیت بخش تعاون فرآیند گسترش تشكل‌های تعاونی و فرهنگ اقتصاد تعاونی را در جامعه نهادینه كند.

اصغری تصریح کرد: اقتصاد تعاونی امروزه به یك نماد و مشخصه اقتصادی با رویكرد مشاركت‌های مردمی در جهان بدل شده است و لذا باید توجه داشته باشیم كه توانمند‌سازی اقتصاد استان بدون توجه به اقتصاد تعاونی و تأمین انتظارات این بخش از اقتصاد ملی امكان‌پذیر نخواهد بود.

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید نیز توجه ویژه ای به بخش تعاون در کشور دارد و اعتقاد داریم با تعاونی ها می توانیم استان بهتری بسازیم.

اصغری با اشاره به اینکه کیفیت بیشتر از کمیت در تشکیل تعاونی ها برای ما اهمیت دارد خاطرنشان کرد: بیش از 900 تعاونی در دولت تدبیر و امید در این استان تشکیل شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با تأکید بر اینکه بدنبال توانمند نمودن تعاونی ها در استان هستیم، تصریح کرد: مازندران با پرداخت بیش از  130 میلیارد تومان تسهیلات در دولت یازدهم با مشارکت بانک توسعه تعاون و سایر بانک های عامل سعی در توسعه این بخش دارد.

وی افزود: میزان صادرات شرکتهای تعاونی بیش از 61 میلیون دلار در این دولت رسیده است.

این مسئول با اشاره به عملکرد تعاونی های مسکن مهر خاطرنشان کرد: کمک به اجرای پروژه های مسکن در تعاونی های مسکن مهر و تحویل بیش از 3900  واحد مسکونی به مردم شریف در این دولت انجام شده است که البته این نوع حمایت ها ادامه خواهد داشت.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار داشت: در تشکیل تعاونی های توسعه عمران شهرستانی که با هدف تسریع در رشد و توسعه شهرستان ها با استفاده از مشارکت مردمی تأسیس می شوند نیز افزایش محسوسی داشته ایم.

وی در ادامه افزود: در بحث تشکیل تعاونی های فراگیر ملی( نوع جدید ) با هدف فقرزدایی سه دهک پایین درآمدی جامعه ( مددجویان کمیته امداد و بهزیستی ) نیز شاهد افزایش سه برابری در دولت تدبیر و امید بوده ایم.

اصغری گفت: نظارت بر مجامع عمومی و عملکرد تعاونی ها و اتحادیه ها و توجه ویژه به امر آموزش در این حوزه نیز از نقاط قوت این اداره کل است که در سالهای گذشته روند رو به رشدی را طی می کند.

وی در پایان با اشاره به فرا رسیدن هفته تعاون از 13 شهریور ماه خاطرنشان کرد: برنامه های بسیار زیادی را در این هفته با هدف ترویج فرهنگ تعاون در استان اجرا خواهیم نمود که مهم ترین آن، برگزاری جشنواره تعاونی های برتر با حضور مسئولین کشوری، استانی و تعاونگران استان می باشد.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0