افتتاح طرح هادی و کلنگ ساختمان دهیاری روستای گلان
7 شهریور 1395 ، دیدگاه 0

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، در هفته دولت و با حضور فرماندار ویژه آمل ، بخشدار مرکزی ، رئیس بنیاد مسکن آمل ، فرمانده حوزه مقاومت بسیج منطقه ، عضو شورای بخش ، اعضای شورا و دهیاری و اهالی، طرح هادی افتتاح و کلنگ ساختمان دهیاری و پایگاه مقاومت بسیج در روستای گلان بخش مرکزی آمل زده شد.

احمد منفرد فرماندار ویژه آمل با گرامیداشته هفته دولت و گرامیداشت یادوخاطره شهیدان رجائی و باهنر گفت: هفته دولت فرصت مناسبی برای نشان دادن دستاوردهای دولت به مردم است.

وی با اشاره به تلاش نظام جمهوری اسلامی ایران برای افزایش رفاه مردم در جامعه تصریح کرد:‌ یکی از این برنامه‌ها توجه به روستاها است.

فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه روستاها قطب تولیدات کشاورزی و مواد غذایی کشور هستند، عنوان کرد: باید محیط زندگی برای اهالی روستا مناسب و راحت شود.

منفرد با اشاره به اختصاص اعتبار  برای دهیاری ‌های شهرستان آمل اعلام کرد: این اعتبارات برای افزایش عمران و آبادی در روستاها هزینه می‌شود.

محمدرضا نصیری بخشدار مرکزی آمل با قدردانی از تلاش دولتمردان در جهت رفع مشکلات مردم بخصوص روستائیان گفت: دولت تدبیر و امید با توجه به شرایط اقتصادی توجه به روستاها را در اولویت کاری خودش قرار داده است و

امسال براساس منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی به سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نام‌گذاری شده است و باید همه دغدغه مسؤولان در شهر و روستا ایجاد اشتغال و عملیاتی کردن برنامهها باشد.

بخشدار مرکزی آمل خاطرنشان کرد: ایجاد آسفالت معابر و کوچه‌ها، زیباسازی و ایجاد پارک محله، اجرای طرح هادی و نصب دوربین مدار بسته برای کنترل رفت و آمدها از اقدامات سازنده در بسیاری از روستاها است.

نصیری با اشاره به انجام تعریض در بسیاری از روستاها، افزود: اجرای طرح هادی براساس نقشه‌ها در حدود 80 درصد از روستاهای بخش مرکزی آمل انجام شده و در حال اجرا است.

وی با قدردانی از تلاش و زحمات اعضای شورای اسلامی و دهیاری روستای گلان گفت: تعاملات بسیار خوبی بین شورا و دهیار وجود دارد که توانستند اقدامات بسیار خوبی را برای روستا انجام دهند.

بخشدار مرکزی آمل اشاره کرد: در 60 روستای بخش مرکزی دوربین های مداربسته نصب شده است که نصب دوربین در 10 روستای دیگر در دست اقدام می باشد و نصب دوربین در روستاها باعث کم شدن سرقت و شناسائی افراد و کمک کار نیروی انتظامی می باشد.

سید اسماعیل علوی رئیس بنیاد مسکن شهرستان آمل با بیان اینکه در اجرای طرح هادی روستاهای آمل از سال 94 و سال‌جاری تعداد زیادی از پروژه‌ها آغاز شد اظهار داشت: با وجود نامساعدی وضعیت اعتباری با تلاش نماینده مردم در مجلس برخی از این پروژه‌ها به ثمر رسیده و برخی دیگر نیز در دست اجرا است.

وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح هادی در تمام روستاهای 20 خانوار در دستور کار قرار می‌گیرد عنوان کرد: در سال گذشته همه روستاهای بالای 20 خانوار از طرح تفصیلی و نقشه‌های GIS برخوردار شدند و دهیاران براساس آن نقشه‌ها کارهای عمرانی را پیش می‌برند.

وی با اشاره به اجرای طرح هادی در روستای گلان بخش مرکزی این شهرستان یادآور شد: در این طرح 45 میلیون تومان اعتبارات ملی در نظر و تخصیص یافت.

علوی با بیان اینکه در فاز اول اجرایی این طرح در روستا 70 میلیون تومان اعتبار هزینه شد خاطرنشان کرد: برای اجرای فاز دوم نیز حدود 80 میلیون تومان با جذب قیر یارانه‌ای در نظر گرفته شد که در مجموع برای این روستا 175 میلیون تومان اختصاص یافته است و از این اعتبار 115 میلیون تومان جذب و 60 میلیون تومان اعتبار باقی مانده است.

رضا کاظمی عضو شورای اسلامی روستای گلان با قدردانی ازحضور مسئولین در مراسم افتتاح طرح هادی در روستای گلان یادآورشد: جهت اجرائی کردن طرح هادی حدود 2340 متر دیوار دو طرف جاده در روستا تعریض و عقب نشینی صورت گرفت.

وی گفت: برای عقب نشینی تاکنون ریالی از هیچ ارگان دولتی و یا فرمانداری پرداخت نشد و توسط دهیاری هزینه پرداخت شد.

وی همچنین از تخریب 3 اصطبل ودو حمام خانگی که در طرح قرارداشت و دو باب مغازه که خسارت آن پرداخت ومغازه مجدد ساخته شده است خبرداد.

وی با اشاره به اینکه این روستا دارای 1000متر کوچه های یک کیلومتری ، 8 متری و 10متری شامل لاله 1 و2 و3 و 4 و بنفشه 1 و2 و3 و خیابان یاس می باشد ادامه داد: 95 درصد عقب نشینی و کلیه دیوارهای دو طرف تخریب و طبق طرح تفصیلی روستا اجرا گردید که حدود 2080 متر دیوارکشی انجام شد و زیرسازی و خیابانها و کوچه ها به مبلغ 35 میلیون تومان شن ریزی و گریدر و غلطک از کارهای مردمی روستا بوده است.

کاظمی اظهارداشت: جدول گذاری بطول 670 متر که از 1100 متر یک کیلومتر یک صد متر کل به دست اهالی ، شورای اسلامی و دهیاری به مبلغ 18 میلیون تومان اعم از هزینه جدول ، زیرسازی و پیمانکاری اجرای پرداخت شد که نظارت اجرا را مهندسین بنیاد مسکن مهندس دادشنیا و مهندس نبی پور برعهده داشتند که تشکر ویژه را داریم.

عضو شورای اسلامی روستای گلان بیان داشت: اجرای لایروبی رودخانه وسط روستا بطول 320 متر با هزینه اهالی انجام شد و برای اجرای طرح هادی 45 میلیون تومان برای اجرای جدول گذاری بطول 540 متر انجام شد و برای اجرای جابجائی تیر برق حدود 27 تیر و21تیر نو و جابجائی 6 تیر قدیمی توسط دهیاری و شورا حدود 15 میلیون و پانصد هزار تومان توسط اهالی انجام شد و جابجائی سیم های 3 کیلو وات حدود 300 متر توسط دهیاری و شورا هزینه شد.

 وی تاکید کرد: برای 4 بانده کردن جاده چمستان به آمل و برعکس حدود 70 متر جابجائی کامل آب ورودی کشاورزی این روستا تخریب و مجددا توسط اهالی  و شورا باهزینه ای حدود 5/2 میلیون تومان انجام گردید.

وی اشاره کرد: با دعوت از مسئولین و نماینده مردم آمل در مجلس، آسفالت روستا از طریق طرح ملی حدود 500 متر با عرض 12متر در خرداد سال 95 انجام و فاز دوم حدود 500 متر و به عرض 12متر یک کیلومتر عرض 8 و 10 متر باقی مانده و با قول توسط رئیس بنیاد مسکن همراه با عملیات جدول گذاری و آسفالت با همکاری طرفین انجام خواهد شد.

وی با اشاره به بازدید فرماندار آمل از روستای گلان گفت: ضعف برق داریم که فرماندار آمل قول اضافه نمودن ترانس 100را دادند که بزودی عملی خواهد شد.

وی همچنین از ساخت ساختمان دهیاری و پایگاه مقاومت بسیج جهت پرکردن اوقات فراغت جوانان  در آینده نزدیک خبرداد.

کاظمی تصریح کرد: مشکلات عمده روستا را خاکی بودن معابر و زیست محیطی توسط دو شرکت بزرگ تولیدی ام دی اف شمال (شرکت کاسپین ) و شرکت ذغال شوی آقایان نائیجی می باشد که در قسمت جنوبی روستا قراردارد که هر سال از آلودگی هوا وآب و خاک وارد زمین زارعی می شود ، شن ریزی که اداره کشاورزی باتوجه به اینکه اولین روستا اجرای طرح یکپارچه سازی را انجام دادیم وعمل نکرده و قسمت بزرگی از جاده ها بدون شن ریزی می باشد و جوبهای آب ورودی که قرار بود حدود 35 درصد انجام و حدود 65 درصد باقی مانده است ، ساخت دو پل وسط روستا که باعث جلوگیری انجام عملیات طرح هادی می باشد و امیدواریم تا پایان سال 95 خوشحالی اهالی روستا را با اجرای آن برای آبادتر کردن روستا فراهم سازیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0