مراسم افتتاح افزایش ظرفیت ترانسفور ماتور ایستگاه 63/20 کیلوولت بابکان آمل برگزار شد
7 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان : آخرین نیروگاهی که مجوز آن صادر شد نیروگاه 500 مگاواتی آمل است که در این منطقه احداث می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، مراسم افتتاح افزایش ظرفیت ترانسفور ماتور ایستگاه 20/63 کیلوولت بابکان آمل همزمان با هفته دولت و با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان، مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران، معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل، امام جمعه دابو و دشت سر، مدیران حوزه برق استان مازندران و مدیر امور توزیع برق آمل برگزار شد.

حسین افضلی، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان با گرامی داشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهارداشت: امروز افتتاح افزایش ظرفیت ترانسفور ماتور ایستگاه 20/63 کیلوولت بابکان آمل را داریم که تلاش های ارزشمندی در این راستا صورت گرفته است.

وی افزود: وضیت برق مازندران از نظر رشد مصرفی بسیار متفاوت با سایر نقاط کشور است و زمانی آمار را با متوسط کشوری مقایسه می کنیم با مصرف 5/3 برابری نسبت به متوسط کشوری روبرو هستیم.

افضلی ادامه داد: اقتضا می کند شبکه های مناسب در بخش های مختلفی ایجاد شود تا نیاز مصرف را جوابگو باشد و آمل نیز مرکز صنعتی است که باید پاسخگوی مشترکین عادی و صنعتی باشیم تا از سرویس خوبی بهره مند شوند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان افزود: پروژه هایی مانند 63 کیلوولت آمل 4 بود که لازم دیدیم برای تابستان اقداماتی صورت دهیم تا بدون خاموشی باشیم که این افزایش می تواند انرژی منطقه را تامین کرده و پایداری شبکه را بالا ببرد و سه فیدر در اینجا ایجاد شد و افزایش ظرفیت ترانس از 15 به 30 رسیده است.

وی تصریح کرد: این پروژه در طول 20 روز دایر شد که زحمات و تلاش های جهادگونه مدیران استانی و شهرستانی را داشتیم و خط سه مداره دایر و این کار ارزشمند ساماندهی شد.

افضلی اظهارداشت: باید خط کابلی از ایستگاه آمل 1 را در کنار مرکز شهر آمل بیاوریم تا ضعف ولتاژ رفع شود که کمک کار خوبی خواهد بود و ضرورت دارد تا ایستگاه خط آمل 1 و 4 را دایر کنیم تا ایستگاه آمل 5 را هم صورت دهیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران و گلستان ادامه داد: در بخش تولید هم باید گام برداریم که ایستگاههای 50 و 25 مگاواتی را احداث می کنیم و نیروگاهی 25 مگاواتی تا قبل از پایان سال وارد مدار می شود.

وی افزود: تمام بار استان روی یک خط بود و اقدام پدافند غیرعاملی صورت گرفت و ایستگاهی میان قائمشهر و ساری دایر کردیم و بار بخشی از شهرستان های مرکزی استان را برداشتیم که با احداث آن 320 مگاوات کاهش خاموشی را صورت دادیم.

افضلی تصریح کرد: آخرین نیروگاهی که مجوز آن صادر شد نیروگاه 500 مگاواتی آمل است که در این منطقه احداث می شود و بررسی های اولیه انجام و موافقت حاصل شد که پس از تایید محیط زیست کشور نیز مجوز صادر شده و نیروگاه احداث می شود که با احداث آن تحول بزرگی در حوزه برق آمل انجام می شود.

قاسم شهابی، مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران در این مراسم اظهارداشت: اگر همدلی شرکت برق منطقه ای و توزیع برق نبود این اتفاق رخ نمی داد که تصمیم بر این شد این پست با سرعت بالا تقویت شود و کار بزرگی با پیمانکاران خوب منطقه صورت گرفت.

وی با بیان این که حدود 100 هزارنفر از نعمت این پست بهره مند می شوند، تصریح کرد: امیدواریم پست آمل 5، افزایش ظرفیت آمل 1 و 4، پست چلاو و نیروگاه های جدید احداث شود.

شهابی افزود: امسال کمترین خاموشی را در شهرستان آمل داشتیم که امیدواریم با همدلی بتوانیم تلاش های خوبی برای مردم صورت دهیم و ضرورت دارد تلاش کنیم خدمات خوبی به مردم ارائه شود.

احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در این مراسم با گرامی داشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر اظهارداشت: در دولت تدبیر و امید افزایش در ظرفیت های برق داشتیم و ضرورت دارد توجه بیشتری در این امر صورت گیرد.

ویر افزود: گرمای هوا سبب شد تا پیک مصرف برق بالا رود که نیاز داریم توجه ویژه ای به این شهرستان انجام شود تا ظرفیت ما بالا رفته و به 400 مگاولت آمپر برسیم.

منفرد ادامه داد: اگر تمام واحدهای تولیدی با ظرفیت کامل تولید کنند پیک مصرف بالا می رود که با اعطای اعتبار بسته رونق تولید که 310 واحد اقتصادی درخواست دریافت آن را داشتند سبب می شود تا گشایشی در حوزه تولید صورت گیرد.

فرماندار ویژه آمل اظهارداشت: امور توزیع برق آمل تلاش های ارزنده و شایسته ای صورت می دهند که جای قدردانی از مدیریت و مجموعه همکاران در حوزه برق دارد.

حجت الاسلام مهدی تقی زاده، امام جمعه دابو و دشت سر در این مراسم اظهارداشت: همیشه تفکر انقلابی و انقلابی گری عامل موفقیت بوده است که باید از آن بهره گیری شایسته ای داشته باشیم.

وی تصریح کرد: به لطف حضرت حق، صنعت برق توسعه پیدا کرده و مردم ما به راحتی و در آسایش از امکانات رفاهی برقی استفاده می کنند.

امام جمعه دابو و دشت سر افزود: درخواست می کنیم به شهرستان آمل توجه ویژه ای صورت گیرد تا بتوانیم پروژه های بزرگتری را در اسرع وقت افتتاح کنیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0