افتتاح مرکز کاریابی در جویبار+عکس
6 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
همزمان با سومین روز از هفته دولت، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران با همراهی فرماندار شهرستان جویبار، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل، رییس اداره حراست اداره کل، رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرکز مشاوره شغلی و کاریابی غیر دولتی جویکار این شهرستان را افتتاح نمودند.
کمال نیوز ، به گزارش روابط عمومی اداره کل، سومین روز از هفته دولت با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جویبار آغاز شد و با تجدید میثاق با آرمانهای شهدا، افتتاح مرکز کاریابی جویکار و بازدید از دو واحد تولیدی به پایان رسید.
علی اسلامی رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جویبار صبح امروز در مراسم افتتاحیه کاریابی جویکار ضمن تبریک فرارسیدن هفته دولت اظهار داشت: تأسیس کاریابی ها در راستای واگزاری برخی از تصدی گری ها دولت به بخش خصوصی انجام می شود.
اسلامی افزود: در شهرستان جویبار یک کاریابی داشتیم و با توجه به ظرفیت بالای منطقه موفق به دریافت مجوز تأسیس کاریابی دیگر شدیم و امیدواریم کاریابی ها شرح وظایف خود را به درستی انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از وظایف مهم کاریابی ها ایجاد تعامل سازنده با مدیران بنگاههای اقتصادی است، در واقع باید بین کارجویان و بازار کار ارتباط موثری برقرار نمایند.
وهابی فرماندار جویبار نیز با حضور در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت طی سخنانی بیان داشت: امیدواریم بتوانیم در این هفته بزرگ اقدامات و دستاوردهای دولت را به نحو مطلوب اطلاع رسانی کنیم.
فرماندار جویبار با اشاره به افتتاح 32 پروژه در شهرستان جویبار به مناسبت هفته دولت خاطرنشان کرد: اکثر این پروژه ها کارهای زیربنایی و اساسی هستند و قطعا در توسعه شهرستان نقش دارند.
وی افزود: در شهرستان جویبار 25 طرح با ثبت نام در سامانه بهین یاب توانستند با دریافت تسهیلات لازم مشکلات خود را برطرف نمایند.
وهابی با اشاره به افتخارآفرینی جویباری ها در مسابقات کشتی المپیک اظهار داشت: ورزشکاران این شهرستان کار بزرگی را برای میهن عزیزمان انجام داده اند و در واقع باید بگوییم یکسوم مدال های کشور در المپیک از آن جویباری ها می باشد.
فرماندار جویبار ادامه داد: در همین راستا کلنگ احداث سالن ورزشی 6 هزار نفری دراین شهرستان بدست استاندار مازندران در هفته دولت بر زمین زده میشود.
در ادامه این جلسه کامران اصغری مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مازندران با تبریک هفته دولت طی سخنانی گفت: هفته دولت فرصت مناسبی برای ارائه خدمات بیشتر و مطلوب تر به مردم شریف استان می باشد و امیدواریم بتوانیم خادمین خوبی برای این مردم بزرگ باشیم.
وی افزود: دولت در راستای کوچک سازی خود بدنبال واگزاری تصدی هاست و در همین راستا کاریابی ها را تأسیس مینماید و این واگزاری ها قطعا باعث افزایش بهره وری در جامعه خواهد شد و تأکیدات مقام معظم رهبری بر رعایت اصل 44 قانون اساسی و مبحث اقتصاد مقاومتی نیز به نوعی محقق می شود.
اصغری با اشاره به شرح وظایف کاریابی ها خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین وظایف کاریابی ها مشاوره شغلی و هدایت نیروی انسانی است و باید این مهم را طبق دستورالعمل ها وقوانین موجود به بهترین نحو انجام دهند.
وی ادامه داد: کاریابی ها باید ظرفیت و پتانسیل شهرستانها را شناسایی نمایند تا بتوانند وظایف مربوط به کاریابی را به بهترین نحو برای مردم انجام دهند و این مهم برای ما بسیار اهمیت دارد.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مازندران با تأکید بر اینکه جویبار افتخار استان است تصریح نمود: این شهرستان پایین ترین نرخ بیکاری و بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی را در استان دارد و می تواند الگویی ایده آل برای دیگر شهرستان ها باشد.
وی ادامه داد: با توجه به نرخ بالای مشارکت مردم شریف این منطقه، افتتاح یک مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی در این شهرستان امری ضروری است تا بتوانیم با کمک این مهم با ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین مردم گامی دیگر به سوی توسعه این منطقه برداریم.
دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان مازندران افزود: اگر بخواهیم به توسعه استان کمک کنیم باید روحیه کار جمعی را در استان تقویت کنیم و این مهم در راستای تزریق این فرهنگ در جامعه صورت خواهد گرفت.
وی در پایان با اشاره به افتخارآفرینی بزرگ کشتی گیران جویباری برای کشور خاطرنشان کرد: این عزیزان با کار بزرگشان امید بر دل مردم جامعه تزریق نمودند و مردم نیز هیچگاه زحمات آنان را فراموش نخواهند کرد.
رضا عبدی معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت انجام کار مطالعاتی در کاریابی ها بیان داشت: اگر کسی بخواهد در حوزه کاریابی کار کند فضای بسیاری برای آن وجود خواهد داشت و خدمت رسانی به مردم علی الخصوص کارجویان اثر اخروی نیز قطعا در پی خواهد داشت.
وی افزود: با افزایش تعامل بین کاریابی ها و بنگاههای اقتصادی می توان بهترین خدمات را به مردم ارائه نمود و توقع ما از کاریابی ها ارائه بهترین عملکرد است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل بیان داشت: رعایت آیین نامه ها، دستورالعمل ها و قوانین موجود در این بخش از ضروریات است و باید توسط کاریابی ها به بهترین حالت رعایت گردد.
گفتنی است در ادامه این روز پر کار مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بهمراه معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل و رییس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی جویبار از دو واحد تولیدی پرورش شترمرغ و آرد نمونه جویبار بازدید نمودند.
 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0