افتتاح همزمان اینترنت پرسرعت 1605 روستای مازندران در روستای ورکاده بخش مرکزی آمل
6 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات : باید امکانات لازم برای رفاه بیشتر روستاییان آورده شود تا مردم در روستاها مانده و تولید داشته باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، مراسم افتتاح همزمان اینترنت پرسرعت 1605 روستای مازندران با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار مازندران، مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری مازندران، رییس سازمان فضایی ایران، امام جمعه آمل، فرماندار ویژه آمل، مدیران شهری و منطقه ای و بخشدار مرکزی آمل در روستای ورکاده از توابع بخش مرکزی آمل برگزار شد.

رمضان آقایی، دهیار روستای ورکاده در این مراسم اظهارداشت: این روستا شهیدان گرانقدر عبدالله اپرناک و الیاس اکبری دارد که به این عزیزان افتخار می کنیم و این روستا بالاترین مقام اجرایی در سطح وزیر به خود ندیده است و بدین سبب به خود می بالیم که وزرا در سطح روستاها حضور پیدا می کنند.

وی ادامه داد: این روستا بیش از هزار نفر جمعیت با 300 خانوار دارد که کارهای عمرانی و فعالیت های خوبی صورت گرفته است.

آقایی با اشاره به مطالبات و نیازمندی های این روستا تصریح کرد: حفر چاه عمیق به تعداد 5 حلقه از خواسته های ما است که دهیاری، شورای اسلامی و مردم نیز آماده همکاری در این خصوص هستند.

دهیار روستای ورکاده اظهارداشت: ورزشکارانی در سطح جهانی، آسیایی و ملی داریم که خواستار ایجاد سالن ورزشی هستیم و امید داریم تا وضعیت ضعف برق روستا نیز رفع شود.

وی ادامه داد: خواستار این هستیم تا توجه لازم به طرح هادی روستایی این روستا صورت گیرد و حمایت های لازم از بومی های منطقه انجام شود.

مهندس خسروی، مجری زیرساخت های شبکه روستایی در این مراسم اظهارداشت: مراسم افتتاح همزمان اینترنت 1605 روستای مازندران به صورت همزمان در روستای ورکاده صورت می گیرد که مردم ما در روستاها از اینترنت بهره مند می شوند.

وی تصریح کرد: اجرای شناسنامه سلامت الکترونیکی به صورت پایلوت و با همکاری انستیتوپاستور شمال کشور و وزارت بهداشت در سه روستا اجرایی می شود.

احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در این مراسم با بیان این که هفته دولت فرصت خوبی برای تبیین عملکرد دولت است، گفت: کاری که امروز دارد انجام می شود و عهده دار آن وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هستند اقدامی بزرگ و نقطه عطفی در مسیر توسعه است.

وی تصریح کرد: مخابرات در سه زمینه پزشکی، آموزشی و ایرانگردی و توریسم دارد بسترها را مهیا می کند که زمینه ای برای رشد و توسعه شده است.

فرماندار ویژه آمل ادامه داد: امیدواریم این گام دولت تدبیر و امید زمینه ای برای خدمات بیشتری برای مردم ما باشد.

ربیع فلاح، استاندار مازندران در این مراسم اظهارداشت: هفته دولت فرصتی است تا اعضای هیئت دولت در استان های کشور حضور پیدا می کنند.

وی با بیان این که توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات نقش بسزایی در مسیر پیشرفت دارد، ادامه داد: باید استفاده خوبی از اینترنت صورت گیرد که ضرورت دارد تا آموزش های لازم در این عرصه به مردم داده شود.

فلاح اظهارداشت: روش های بهره برداری از اینترنت باید میان روستاییان آموزش داده شود تا بتوانیم اطلاعات را به سرعت منتقل کرده و بهره گیری لازم را داشته باشیم.

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با گرامی داشت هفته دولت اظهارداشت: باید از توسعه ارتباطات در راستای حل مسائل مردم بهره گیری شود.

وی ادامه داد: اکثر روستاهای کشور اقبال خوبی نسبت به دکتر روحانی داشتند که ما وظیفه داریم توجه ویژه ای به روستاها و مناطق محروم داشته باشیم.

واعظی از اختصاص اعتبار سالانه 350 میلیارد تومانی برای خدمات ارتباطی روستایی در کشور خبرداد و گفت: باید زمینه ای فراهم شود تا خدمات لازم به روستاها داده شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهارداشت: باید امکانات لازم برای رفاه بیشتر روستاییان آورده شود تا مردم در روستاها مانده و تولید داشته باشند.

گفتنی است، در آغاز این مراسم آیین استقبال از وزیر ارتباطات توسط یکی از دختران خردسال با لباس محلی صورت گرفته و در پایان مراسم نیز به فعالان افتتاح این پروژه هدیه ای به رسم یادبود اهدا و کلنگ حسینیه روستای ورکاده زده شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0