محفل انس با قرآن با همکاری نیروی انتظامی و شهرداری در شهر دابودشت برگزار شد
4 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه دابو ودشت سر: در امور فرهنگی همه باید حضور داشته باشند و قرآن سخن از اخلاق دارد که می طلبد بهره گیری درستی از مفاهیم و معارف ارزشمند و گرانقدر آن داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، محفل نورانی انس با قرآن کریم با همکاری نیروی انتظامی شهرستان آمل، ستاد برگزاری محفل نورانی انس با قرآن کریم شهر دابودشت و شهرداری دابودشت و با حضور امام جمعه دابو و دشت سر، فرمانده انتظامی شهرستان آمل، بخشداران دابودشت و دشت سر، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها، فرماندهان، مدیران و عوامل انتظامی شهرستان آمل در مسجد جامع شهر دابودشت برگزار شد.

حجت الاسلام مهدی تقی زاده، امام جمعه دابو و دشت سر با بیان این که حضور در این برنامه ها و محافل دارای آثار وضعی خوبی بر روی انسان است، گفت: قرآن کریم الگویی برای تحقق سبک زندگی اسلامی است که باید تعالیم و معارف والای آن را در زندگی خود وارده کرده و بهره گیری شایسته ای در مسیر سعادت و تعالی خود داشته باشیم.

وی تصریح کرد: محافل قرآنی به نحوی شایسته برگزار می شود و از ظرفیت ها و فرصت های والایی برخوردار هستیم که باید دلیل بعضی از بداخلاقی ها در جامعه اسلامی مشخص شود.

استاد حوزه علمیه مازندران اظهارداشت: نظام دارای دانشگاه معرفتی قرآنی نباید در این مسیر بوده و بعضی از آسیب های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در حال گسترش باشد.

امام جمعه دابو و دشت سر افزود: امروز در عصر غیبت امام زمان(عج) حضور داریم که حاکمیت نظام با ولایت فقیه است که ضرورت دارد رهنمودهای مقام معظم رهبری را به بهترین نحو ممکن در جامعه اجرایی کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه اظهارداشت: خواص باید حاکمیت نظام را در جسم و جانشان درک کنند که اگر سخنی برخلاف نظرات ولایت فقیه بیان شود ایستادگی در برابر رهبری است.

وی ادامه داد: عده ای کج اندیش تحلیل های نادرستی دارند و با قلم خود در برابر نماینده ولی فقیه ایستادگی می کنند که باید تفسیر درستی از دین و جامعه داشته باشیم.

حجت الاسلام تقی زاده با اشاره به هفته دولت اظهارداشت: شهیدان رجایی و باهنر با توجه به زمان کم خدمت در جسم ما ریشه دوانده و برای همیشه زنده هستند که این ها ارزش بسیاری دارد.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: کسی که خود را خادم مردم می داند نمی تواند در برابر خواستگاه مردمی ایستادگی کند که ضرورت دارد در کنار ولایت فقیه بوده و تلاش و اهتمام ما در راستای بهبود وضعیت معیشت مردم باشد.

امام جمعه دابو و دشت سر با بیان این که انعقاد قراردادهای جدید نفتی نیازمند دقت و توجه ویژه است، تصریح کرد: ضرورت دارد در این عرصه توجه لازم صورت گیرد و باید بصیرت ما براساس قرآن و علم وحیانی باشد که نباید به خواستگاه دشمن توجه کنیم.

وی با اشاره به این که اگر سلامت نباشد امنیت و آسایش وجود ندارد، گفت: مسجد نقش بسزایی در افزایش روحیه مقاومت و تربیت جوانانی با تفکر انقلابی دارد که باید از ظرفیت ها و کارکردهای آن به نحوی شایسته بهره گیری کنیم.

حجت الاسلام تقی زاده ادامه داد: باید سفره محبت را در شهرمان گسترش دهیم نه به دنبال بهانه باشیم و نیاز است فکر خود را گسترده کرده و اهتمام ما در راستای توجه به همه بخش های شهرستان باشد.

استاد حوزه علمیه مازندران تصریح کرد: مطالبات و حقوق مردم باید به نحوی شایسته محقق شود که اگر مردم نبودند این خدمت ها و مدیریت ها نبوده است و اقدام ما باید به گونه ای باشد تا شرمنده شهدا و خانواده های گرانقدر آنان نشویم.

امام جمعه دابو و دشت سر افزود: شهدا در مسیر عزت و اقتدار نظام اسلام قدم برداشته و زمینه ساز امنیت کشورمان شدند که باید قدردان این عزیزان بوده و راه والای آنان را استمرار بخشیم.

وی اظهارداشت: در امور فرهنگی همه باید حضور داشته باشند و قرآن سخن از اخلاق دارد که می طلبد بهره گیری درستی از مفاهیم و معارف ارزشمند و گرانقدر آن داشته باشیم.

حجت الاسلام تقی زاده ادامه داد: رسالت ارشاد تنها برگزاری کنسرت نیست و باید به چارت سازمانی خود رجوع کنند که امام جمعه مشهد سخنی می گوید موضع گیری می کنند و باید بدانند نیروهای حزب اللهی بیدار و هوشیار هستند.

استاد حوزه علمیه مازندران تصریح کرد: امنیت خوبی در سطح شهرستان وجود دارد که از عوامل نیروی انتظامی قدردانی کرده و امیدداریم تا در راستای انجام وظایف خود موفق باشند.

سرهنگ ولی الله گنجیان مقدم، فرمانده انتظامی شهرستان آمل در این مراسم با قدردانی از برگزارکنندگان محفل نورانی انس با قرآن کریم اظهارداشت: کار در نیروی انتظامی سخت است که در دیداری با علامه جوادی آملی داشتیم فرمودند درب شهادت برای نیروی انتظامی باز است.

وی تصریح کرد: به مردم بدهکار هستیم که باید خدمات ارزنده و والایی برای این عزیزان صورت دهیم که شایسته بهترین خدمات و تلاش ها هستند.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل افزود: نیروی انتظامی برنامه دارد و آن خدمت شایسته به مردم است که از همه فرصت ها و ظرفیت ها در این مسیر استفاده می کنیم.

سرهنگ گنجیان مقدم اظهارداشت: در این مراسم از فعالان طرح احیای امربه معروف و نهی از منکر خانواده های ناجا آمل قدردانی شد و با قدردانی از سرهنگ حسینی، سرگرد صالحی به عنوان رییس پلیس آگاهی شهرستان آمل معرفی شد.

گفتنی است، محفل نورانی انس با قرآن کریم با اجرای قاریان برجسته قرآن کریم و گروه تواشیح تبیان همراه بود.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0