همایش تجلیل از حافظان قرآن کریم شهرستان آمل برگزار شد+ عکس
1 شهریور 1395 ، دیدگاه 0
رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل : در جامعه اسلامی تا وقتی مدیران و مردم دغدغه فرهنگی نداشته باشند هر میزانی همایش برگزار کنیم مشکلی رفع نمی شود که باید عزم جدی در این مسیر ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، همایش تجلیل از حافظان قرآن کریم مراکز فرهنگی قرآنی بقاع متبرکه و جامعه القرآن کریم طرح تربیت حافظان قرآن کریم اداره اوقاف و امورخیریه آمل در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه آمل برگزار شد.

در این مراسم که با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی قرآنی صورت گرفت معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل، رییس دفتر مرجعیت دینی و علمی حضرت آیت الله جوادی آملی در آمل، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری آمل حضور داشتند.

حجت الاسلام رسول علیخانی، رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل در این همایش با بیان این که ترویج فرهنگ قرآنی امری مهم و اساسی است، گفت: ضرورت دارد در این عرصه کوشا بوده و اهتمام شایسته و والایی داشته باشیم.

وی اظهارداشت: توسعه فرهنگ قرآن و قرآن آموزی نیازمند تلاش های بسیاری است که باید از همه ظرفیت ها در این مسیر استفاده کنیم تا بتوانیم توفیقات والایی داشته باشیم.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل تصریح کرد: باید برنامه ریزی وسیعی برای حفظ قرآن کریم صورت گیرد و از سنین کودکی می توانیم این کار را انجام دهیم که دستاوردها و برکات بسیاری دارد.

حجت الاسلام علیخانی ادامه داد: مراکز قرآنی بسیاری داریم اما گردهمایی ها و نشست های هم اندیشی برگزار نمی شود که باید در این راستا حرکت های شایسته ای انجام شود.

وی با بیان این که قرارگاه عملیاتی تجمیع فعالیت های قرآنی در آمل راه اندازی شود، گفت: از امام جمعه آمل به عنوان رییس شورای فرهنگ عمومی می خواهیم تا قرارگاه تجمیع فعالیت ها و برنامه های قرآنی را در آمل ایجاد کنند.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل ادامه داد: فعالیت های قرآنی به صورت جزیره ای دارد صورت می گیرد که نباید این گونه بوده و ضرورت دارد تلاش های هدفمندی در این عرصه انجام شود.

حجت الاسلام علیخانی تصریح کرد: همه ما بیان می کنیم کار فرهنگی انجام می دهیم اما اکثر خواص دغدغه کار فرهنگی ندارند که ضرورت دارد این دغدغه در میان مدیران نهادینه شود.

وی اظهارداشت: در جامعه اسلامی تا وقتی مدیران و مردم دغدغه فرهنگی نداشته باشند هر میزانی همایش برگزار کنیم مشکلی رفع نمی شود که باید عزم جدی در این مسیر ایجاد شود.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل ادامه داد: دغدغه فرهنگی باید به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است در جامعه اجرایی شود که تحقق آن موفقیت ها و دستاوردهای ارزشمندی همراه دارد.

حجت الاسلام علیخانی افزود: اگر می خواهیم موفق باشیم با بخشنامه ها و برنامه ها نمی توانیم کاری از پیش بریم که باید خواسته و عزم لازم در وجود همگان نهادینه شود.

وی تصریح کرد: ترویج فرهنگ قرآنی ضرورتی مهم و ارزشمند است که باید با تمام توان در این عرصه وارد شده و تلاش های گرانقدری صورت دهیم تا این فرهنگ متعالی در جامعه گسترش پیدا کند.

حجت الاسلام علیخانی ادامه داد: اداره اوقاف و امورخیریه آمل آمادگی کامل همکاری و همراهی هدفمند با مراکز قرآنی را دارد تا بتوانیم فعالیت های اثربخش و شاخصی را صورت دهیم.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل بیان داشت: ترویج فرهنگ قرآنی نیازمند برنامه دقیق و هدفمند است تا بتوانیم با عزم جهادی در این عرصه کوشا بوده و توفیقات ارزشمندی داشته باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0