همایش سالانه مبلغین و مبلغات مازندران در آمل برگزار شد +عکس
31 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
معاون تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های کشور :آمارهای دروغ دردی دوا نمی کند که باید از آن خودداری شود و ضرورت دارد مصادیق دروغ در جامعه بیان شود تا مردم حاضر نباشد دروغ را بیان کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، همایش سالانه مبلغین و مبلغات استان مازندران با حضور معاون تبلیغ حوزه های علمیه کشور، مدیر حوزه های علمیه مازندران، مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران، امام جمعه آمل، رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل، رییس دفتر حضرت آیت الله جوادی آملی در مازندران و مبلغان برادر و خواهر با همسرانشان در سالن همایش های اریکه آریایی آمل برگزار شد.

حضرت آیت الله جوادی آملی در پیام تصویری به این همایش اظهارداشت: از برگزارکنندگان این همایش وزین قدرشناسی می کنیم و از همه عزیزان سپاس گذاری داشته و امیدواریم با اثر شما جامعه ما بهتر از گذشته به اسلام عمل شود.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم اظهارداشت: تبلیغ در کنار تعلیم نیست و یک زمانی مطالب را استاد به یاد شاگرد می دهد و زمانی گذشته از تعلیم امر تزکیه را برعهده دارد.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: تزکیه و تعلیم در قرآن کریم در کنار هم هستند و هماهنگی تعلیم و تزکیه برای آن است تعلیم بدون تزکیه سودمند نیست.

استاد درس خارج حوزه علمیه مازندران ادامه داد: تبلیغ با خواسته های بعضی از افراد درگیر می شود که در آن قدرت، شجاعت و شهامت لازم است.

آیت الله جوادی آملی اظهارداشت: انبیای الهی عالم، محقق و معصوم از خطا بودند که در برابر خواسته های باطل ایستادگی کردند و مبلغان الهی در سوره احزاب به عنوان مجاهد نستوه یاد شدند.

وی تصریح کرد: مبلغان دینی اهل ترس نیستند و مردان الهی هستند که عنصر تعلیم و تزکیه را دارا بوده و خشیت موحدانه دارند.

حجت الاسلام ابوالقاسم طاهری، مدیر حوزه های علمیه مازندران در این همایش اظهارداشت: مبلغان ستارگان دانش هستند و در حوزه تبلیغ اهتمام شایسته ای دارند.

مدیر حوزه های علمیه مازندران اظهارداشت: روحانیت پرچمدار انقلاب اسلامی است که باید ارزش های آن مورد توجه باشد که تکلیف روحانیت در این شرایط بسیار ارزش دارد.

مدیر حوزه های علمیه مازندران ادامه داد: مبلغان باید فرهنگ مهدویت را ترویج داده و در این مسیر کوشا باشند و در کنار ان باید مسائل شرعی و معارف اخلاقی و اعتقادی را به مردم آموزش دهیم.

حجت الاسلام محمدحسن نبوی، معاون تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های کشور در این همایش افزود: نیاز است فرهنگ حلال خواری در جامعه ترویج شود که انواع و اقسام امور حرام خواری در جامعه فراهم شده است که مبلغان باید در این عرصه وارد شده و مردم را به حلال خواری دعوت کرده و ضررهای حرام خواری را بیان کنند.

حجت الاسلام نبوی ادامه داد: آمارهای دروغ دردی دوا نمی کند که باید از آن خودداری شود و ضرورت دارد مصادیق دروغ در جامعه بیان شود تا مردم حاضر نباشد دروغ را بیان کنند.

وی افزود: مبلغان باید اولویت های تبلیغی را مورد توجه قرار داده و به آن پرداخته شود که بعضی از مواقع امام زمان(عج) را فراموش می کنیم که فرهنگ انتظار سازنده است و باید مردم را با روحیه آمادگی ظهور امام زمان(عج) هدایت کنیم.

حجت الاسلام نبوی اظهارداشت: فعالان طرح امین به امر اجرای طرح تربیتی توجه داشته باشند که باید زمینه پیوند کودکان با مساجد صورت گیرد که در غیر این صورت کار تربیتی ناقص می شود.

معاون تبلیغ حوزه های علمیه کشور ادامه داد: یک روحانی باید کاری کند همسرش به او اعتقاد داشته باشد که در این صورت می تواند موفق باشد و رعایت حق همسر می تواند الگوی زیبایی در تبلیغات باشد.

گفتنی است، در این همایش از همسران فداکار مبلغین و برترین های استان با اهدای هدایایی قدردانی شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0