ضرورت تجلیل شایسته از پهلوان قاسم رضایی / فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه نهادینه شود
29 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه دابو و دشت سر تصریح کرد: بخشداران ، مسئولین ، شهردار و ریاست ورزش و جوانان هفته آینده حضور پهلوان قاسم رضایی در آمل خواهد بود و ان شاءالله از این عزیز دعوت شود تا در مصلی دابودشت تجلیل شود.

 

کمال نیوز: بسم الله الرحمن الرحیم
خطبه اول :
اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله و نظم امرکم
در این لحظات عرفانی ، معنوی ، سراسر نور در محضر شریف شما نمازگزاران عزیز و بزرگوار ، برادران مؤمن ، خواهران ایمانی در ابتدا خودم و بعد همه ی شما را به تقوای الهی توصیه می کنم .
عرض کردیم که تقوا آثاری دارد . و آثار وضعی تقوا در زندگی بشریت ملموس است . آنچه را که دین در بیان قوام و اهمیت تقوا عنوان فرموده اند . آن چه را که در سیره ی علمی و عملی بزرگان دینی در بیان ارزش و قداست تقوا بیان شد است . آنچه را که ما در این روزگار از سوی شخصیت های برجسته ی متقی آثارش را دیده ایم ، تقوا یعنی این که انسان خودش را از انچه که دین در مسیر زندگی مان معین کرده است ، خطا و گناه و پلیدی و زشتی که شناخته شده را حفظ کند و صیانت کند تا مرتکب نشوند .
عرض کردیم تقوا مصونیت است و نه محدودیت . تقوا محدودیت ایجاد نمی کند . تقوا آن دژ مستحکمی است که می تواند انسان را به لقاءالله بپیوندد .
تقوی ازاوصاف طبقه معینی نیست بلکه صفتی است که درتمام مراحل ایمان پس ازتحقق ایمان پیدامی شود. تقوی یعنی انجام همیشگی اعمال شایسته بدون کوتاهی وسستی.
امام علی (علیه السلام)می فرماید:گناهان همچون مرکب های سرکش است که گناهکاران برآن سوارمی شوندولجامشان گسیخته می گرددوآنان رادرقعردوزخ سرنگون می سازداماتقوی مرکبی است راهواروآرام که صاحبانش برآن سوارمی شوندزمام آنها رابه دست می گیرندوتاقلب بهشت پیش می تازند.
با توجه به این اوصاف خوش به سعادت شما که هر هفته با حضور در این میعادگاه شور و شعور ایجاد رأفت و مودت و محبت و هم دلی می کند که موجب می شود قلب ها به هم معطوف شود . جان ها در هم گره بخورد . صله رحم ایجاد شود . بعد از شنیدن این گفتمان دین سفره ی سبک زندگی دینی را در زندگی مان ایجاد کنیم . بیاییم فرزندان مان را به تقوا دعوت کنیم . بیاییم بصیرت افزایی کنیم . بیاییم با توجه به توطئه ها وبرنامه هایی که امروز غرب در مقابل تفکر انقلابی گری فرزندانی که مقام عظمای ولایت بسیار در مورد اهمیت و قداست این جوانان سخن فرموده اند ، بیاییم انها را بر سر این سفره قرار دهیم و از دیدگاه دین و آیات نورانی دینی و علوم وحیانی این آثار وضعی را برای شان بیان کنیم که منجی هست . بنده دیروز در تودیع معارفه ی عزیزمان در حوزه ی مقاومت حنین عرض کردم که ما امروز به سلامت نیاز داریم . امروز جامعه نیاز به سلامت دارد . سلامت خانه و خانواده از ابتدایی ترین لحظه گرفته تا لحظه ای که این مبانی تربیتی ایجاد می شود تا در مسیر ارادت به نظام قرار می گیرد و موجب سلامت جامعه خواهد شد . اگر سلامت خانه و خانواده ، سلامت تولد محقق شود و مبانی تربیتی این سلامت محقق شود ان وقت جامعه مان نجات پیدا خواهد کرد . این که سخنران معزز در بیان جهاد کبیر عنوان کردند ، سربلند شدن از این تفکر منبعث شده از آموزه های علوم وحیانی رهبر معظم مان ما به سلامت نیاز داریم . پس باید دقت کنیم .
در ادامه ی سلسله مباحث دو سه سال گذشته در بیان سبک زندگی دینی که بیاییم در منظر دین قرار بگیریم ، خودمان را در محضر قران قرار دهیم و زندگی خودمان را بر اساس آموزه های قرانی ایجاد کنیم ان وقت سلامت محقق خواهد شد . گفتیم که خانه و خانواده چگونه تشکیل شود . گفتیم که فرزند را چگونه تربیت کنیم که این سلامت در جامعه گسترانیده شود و عرض کردیم با توجه به مفسده هایی که در جامعه ایجاد می ود و در مقابل خواهش ها و وسوسسه های درونی شیطانی انسان چگونه سعادت مند شود قطعاً با بهره گیری از آیات نورانی این عمل انجام می شود . تا رسیدیم به این که یکی از آموزه های اصیل و جلوه های ویژه ی سلامت جامعه ی انسانیت رسیدن به کرامت این است که ما حیا داشته باشیم . اگر اسان منقش و ملبس به حیا باشد زیبا می شود . حیا فراتر از حجاب ، ترس و خوف است . عرض کردیم وجود نازنین امام صادق (ع) پنج مورد را از اقسام حیا عنوان کردند . حیای گناه را تفسیر کردیم . حیای تفسیر را محضر شما عرض کردیم . در ادامه به حیای کرامت رسیدیم که به مناسبت دهه ی کرامت در طی دو سه هفته عرض کردیم و امروز بحث ما در مورد حیای حب است . پس مسئله ی زیبایی است .
البته حیای حب یک پله بالاتر از حیای ذنب است . یک پله بالاتر از حیای تقصیر است . حیای محبت ، حیای دوستی است . یعنی اصلاً بحث خجالت و گناه و معصیت نیست . بلکه از شدت دوستی این شخص ملبس به لباس حیا می شود . امام سجاد (ع) در کنار خانه ی کعبه در حال عبودیت و بندگی است و دارد عبادت می کند . عبدالملک مروان وارد مسجدالحرام می شود . یکی از صحابه ی امام سجاد (ع) محضر ایشان می آید . امام سجاد (ع) از سوی فرماندارد مدینه مورد ظلم قرار گرفت و به خانه شان تعرض کردند و این صحابه به امام سجاد (ع) می فرماید که عبدالملک مروان آمده و می توانی شکایت فراندار را به ایشان بگویی . من حیا می کنم به خداوند متعال که بخواهم در کنار خانه ی کعبه در مورد امور دنیا مسألتی داشته باشم . پس ما می توانیم خیلی نسبت به این مقوله برنامه ریزی داشته باشیم . تا هم حوائج دنویی مان و هم حوائج اخروی مان برآورده شود .
سروران عزیز و بزرگوار اسلام برنامه ی تکامل و تعالی انسانیت است . زیربنا و اساس این برنامه و مکتب بر اساس محبت است و از محبت خارها گل می شود . اگر مقوله ی محبت رخت بربندد که متأسفانه گاهی در برخی از اجتماع ها و منازل گذشت آن خانه های تو در تو و سفره ی گسترانیده و نشست با هم و گفتمان و صله رحم و عفو و رحمت و عفو و گذشت گر چند که هنوز در خیلی خانواده ها است ولی در برخی از خانواده ها کم رنگ شده و ما باید نسبت به این مسئله سخن بگوییم چرا که حیای محبت بسبار راهگشا است و عرض کردیم مسئله ی محبت به اندازه ای در تحقق برنامه هایی که اسلام برای پیشرفت و برای رسیدن به این سلامت در جامعه ی اسلامی پیش بینی کرده و مفید دانسته که پیشوایان دین آن را اساس و پایه ی دین نامیده اند . پس ما باید دقت کنیم . از دیگاه اسلام مهربانی و محبت ورزیدن مایه ی قوام می شود . و جامعه ی انسانی مان بر اساس محبت مستحکم می شود . بدون مهربانی نظام اجتماع بشری سرد و بی روح است . یکی از عزیزان مان مسافرت می کرد به غرب و به عنوان یک شخصیت علمی آن جا مشغول به تحصیل بوده و می گفت با توجه به پیشرفت همه ی امور در بین شان محبت نیست . این محبتی که در بین ما سفره گسترانیده ، موجب صله رحم شده و شاید مسائل را برای ما راهگشا نموده . اگر مهربانیت نباشد زندگی سرد و بی روح می شود . زیبایی های در زندگی در کام مردم تلخ می شود . اگر بخواهیم شیرین شود باید رفت و مهربانیت و محبت بیاشد .
امام صادق(علیه السلام)فرمودند:آیادین به جزمحبت ومهرورزی است؟ پس ما اگر شاگرد مکتب امامت و ولایت هستیم قطعاً باید در مسیر محبت باشیم . خدایی که دین را معرفی کرد بالاترین مرتبه ی مهرورزی و محبت را به من  و شما دارد . بسیار زیباست . گرچند که انسان هست و متأسانه فراموشی به سراغش می آید . گاهی اوقات از خداوند متعال غفلت پیدا می کند . به سراغ گناه می رود . خدا را فراموش می کند . ولی چقدر کریمانه این بنده ی خود را طلب می کند . باز آی باز آی هر آن چه هستی باز آی . این سفره ی بسیار زیبا و جلوه ی ویژه ی محبتی است که از سوی خداوند متعال به عنوان معلم و آموزگار هستی دعوت شده است . پس ما خیلی باید دقت کنیم نسبت به این مقوله .
خدایی که دین رامعرفی می کندبالاترین مرتبه محبت ومهرورزی رانسبت به موجودات بویژه انسانهادارد از اینرو اولین صفتی که مسلمانها همیشه و هر روز و بارها موظفندآن راتکرارکنندبلکه درابتدای هرکلام وهرکاری به زبان آورندصفت مهربانی ومهرورزی اونسبت به موجودات عالم وانسان است.
خداوندمنان همانطوری که خودنسبت به موجودات ومخلوقات خودودررأس آنهاانسانهامحبت داردوازانسانهاخواسته است که نسبت به همدیگرهم بامحبت باشندوروزبروزبرمحبت خودنسبت به دیگران بیفزایند.
خداوندمتعال درسوره مریم آیه 96می فرمایند:اِنَّ الذینَءأمَنواوعَمِلوالصالحاتِ سَیَجعَلُ لَهُمُ الرَّحمانُ وُدّاً مسلماًکسانی که ایمان آورده وکارهای شایسته انجام داده اندخداوندرحمان محبتی برای آنهادردلهاقرارمی دهد دراین آیه شریفه خداوندمتعال محبوبیت عمومی رانتیجه ایمان وعمل صالح شمرده است معنی این جمله این است که بازوروشمشیرواسلحه هرچندممکن است برجسم مردم تسلط پیداکردولی بدین وسیله هرگزممکن نیست برقلب وجان مردم سلطنت نمودوراهی به سوی دل آنهابازکرد.بنابراین شخصی که طالب نفوذدرقلب مردم می باشدکافی است که نشان دهدانسانی مؤمن وصالح العمل است هنگامی که مردم پی بردندکه وی دارای ایمان وعمل شایسته است قلب آنهاخودبه خودبه سوی اومتوجه می شودومحبت ایجادمی شودبه عنوان مثال پاکدامنی وعفت ازاعمال صالح بسیارباارزش است این عمل آن قدرارزش داردکه حتی ناپاکان به آن عشق می ورزندآنهاهنگامی که قصدازدواج می کنندومی خواهندتشکیل خانواده دهندبه سراغ خانواده های پاکدامن می روندوازناپاکان اجتناب می نمایند.امام صادق (علیه السلام)می فرماید:ثلاثهُ تورِثُ المحبه:الدینُ واتواضُعُ والبذل سه چیزمحبت می آورددینداری وتواضع وبخشش
نمازگزاران عزیز
واژه محبت درقرآن به شکلهاوحالتهایی آمده است که به عرض شمامی رسانم


1_أَشَدَّحُبّاً:آیه 165 سوره بقره آمده والذین ءأمنوا أشَدَّحُباًشدیدترین محبت رامؤمنان به خداونددارند
2_حُبّ شدید:آیه 8سوره عادیات وأنَّه لِحُب الخیرِلَشدید
3_حباًّجَماًّ:آیه 20 سوره فجروتُحِبون المال حُباًجَماًجم به معنای کثیر وبسیاراست
4_أحبّ آیه 24سوره توبه که اسم تفضیل است دوستدارتر
نمونه ای ازمحبت عالی رابه عرض شماعزیزان می رسانم:
میثم تمارعاشقی خالص به حضرت علی (علیه السلام)بودوقتی حضرت به ایشان می گویندتورادرآینده به خاطردفاع ازمن ومکتب من وعشق ومحبتت به من به دارمی آویزنددرآن لحظه چه حال خواهی داشت؟عاشق علی عرض کردآقا!کجامرابه دارخواهندآویخت؟!علی(علیه السلام)به نخلی ازنخلهای کوفه اشاره کردوفرمود:برروی چوبه این نخل تورابه دارخواهندزداین عاشق دلباخته نه تنهاازعلی (ع)فاصله نمی گیردوازاودورنمی شودبلکه آتش عشقش به علی شعله ورترمی شودهرروزبه نزدآن نخل می آیدبه آن رسیدگی می نمایدآبیاریش می کنددرکنارش نمازمی خواندوباآن گفتگومی کندای نخل توبرای من ساخته شده ای ومن برای توروزب مابه جرم عشق به علی (علیه السلام)برروی توبردارخواهندآویخت درکجای تاریخ بشریت چنین انسانهایی یافت می شوند.
پیامبراکرم(صلی الله علیه وآله)می فرماید:والذی نَفسی بِیده ِلاتَدخُلوالجنَّه حتی تُؤمِنواولاتُؤمِنواحتی تَحابواولاأَدُلُّکم علی شیءٍأِذافَعَلتُموهُ تَحابَبتم أَفشُواالسّلام بینکم به خدایی که جانم دراختیاراوست واردبهشت نمی شویدمگرمؤمن شویدومؤمن نمی شویدمگراینکه یکدیگررادوست بداریدآبامی خواهیدشمارابه چیزی راهنمایی کنم که باانجام آن یکدیگررادوست بداریدسلام کردن راپیش یکدیگررواج دهید.
محبت انواع مختلف داردازجمله محبت خدابه انسان وانسان به خدا,محبت پیامبرواهل بیت ومحبت پدرومادرکه ان شاءالله بحث خواهیم کرد.
خطبه دوم :
اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله و نظم امرکم.
بسی سعادت برای حقیر فقیر است که در محضر شریف شما سروران عزیز باشم . در این خطبه مانند خطبه اول بدواً خودم و همه ی شما سروران عزیز را به تقوای الهی و مراعات دستور دین توصیه می کنم . عرض کردیم که تقوا وصیت خداوند بنی آدم در همه ی کتب آسمانی است . تقوا مورد مدح و ثنای پروردگار عالم است . تقوا موجب حفظ و نگهداری از کینه های شیاطین است . تقوا صفت یاری و تأیید خداوند در تمام امور است . تقوا صفت رستگاری است و موجب سبب رزق حلال می شود . انسان می تواند بواسطه ی تقوا راه را انتخاب کند . به سب تقوا خداوند متعال اعمال بنده ی خودش را از نقص و عیب پاک می کند . تقوا سبب محبت می شود . تقوا سبب پذیرفته شدن اعمال می شود و تقوا سبب ایجاد عزت می شود . جامعه ی ما در مسیر کسب عزت است . و عزیز شده در جامعه ی جهانی . و آن هم بواسطه ی مراعات تقوای الهی است . با خدا  بودن و در مسیر خدا قرار گرفتن و از دستور خدا تبعیت کردن موجب عزت خواهد شد . خواستند که یوسف را در چاه بیاندازند که نباشد ولی خدا او را عزیز مصر کرد . گفتند که ایران انقلابی برایش در حال تحقق است که یک شخصت علمی ، یک مرجع تقلید از قم بلند شده نگذارید این انقلاب به بار بنشیند . سخن می گوید ، شجاعت دارد و عالم است  به تعبیر امام المسلمین که فرمودند ما مظلوم هستیم ولی شجاع هستیم همانند امیرالمؤنین (ع) . و معمار و معیار کبیر مظلومانه ولی دراین اجتماع بزرگ مردمی با توسل و توکل به خدا و اهل بیت (ع) توانسته این انقلاب را به بار بنشاند و موجب عزت شود . تبعید ترکیه باشد، عراق باشد یا جای دیگر فرقی نمی کند . در آن زندان هدایت و راهنمایی مردم را بر عهده دارد و مدیریت می کند . پس از ان هم خواستند که جلوی عزت نظام را بگیرند ولی توانستند .
 یکی از محورهای صحبتم قبل از ورود در عرائضم این است که بعد از جنگ تبوک یک اختلافی پیش امده بود پیغمبر (ص) داشته هایی که بعد از اسلام و هجرت پیغمبر (ص) برای مردم مدینه بود بازگو کرد . چه کسی بود که شما را مسلمان کرد ؟ چه کسی بود که به شما باور داد و اختلافات اوس و خزرج و انصار و مهاجر را برطرف کرد . ما هم نسبت به داشته های مان باید مباهات کنیم . ما هم نسبت به این جریان فکری که موجب بیداری اسلامی شده باید احساس مباهات کنیم . ما در مهد علویان ، پایتخت علویان ، پایلود قیام میرقوام الدین مرعشی که در دابو و دشت سر توانسته ایم بزرگانی داشته باشیم . اگر این رسالت به من اجازه می داد قطعاً امروز در معیت یکی از افتخارات بخش مان امام جمعه ی معزز و استاد عزیزم حضرت حاج آقای کیائی باید می بودیم . باید امروز از ایشان استفاده می شد این عزیز امامت جمعه شهر دلند گلستان را بر عهده دارند دوست داشتیم چند دقیقه ای در خدمت ایشان باشیم و به این داشته های مان افتخار می کنیم .
بازبینی تاریخ معاصر و تحلیلی و تبیین آن . گر چند برخی ها قصه می بافند و تاریخ را با تحریف می کنند . ولی ان چه را که هدف معمار و معیار و کبیر انقلاب بوده را باید تبیین کنیم . بحمدلله یادگار جبهه و جنگ و امروز هم از بازوان نظام سردرار کوهستانی بسیار زیبا مسائل را عنوان کردند . جریان جهاد کبیر را عنوان کردند و قطعاً از ایشان می خواهیم که در فرصت های بعدی تفسیر این جریان را عنوان کنند تا بیشتر استفاده شود از همه ی سرداران . امروزه الحمدلله هیأت رزمندگان یکی از داشته های مان است که چند روز اخیر محبت کردند جمعی از تفکر انقلابی در بخش که موجب عزت مان شده اند که خدمت خانواده های شهدا شرف یاب شدیم . ما با بازبینی تاریخ بسیاری از مسائل برای ما روشن می شود . سروران عزیز می دانید که اهداف اصلیه ی نقلاب و مدرسه ی فکری معیار و معمار کبیر انقلاب ، امام راحل (ره) تبیین ان بزرگترین رسالت امروزی است و بر همه فرض و لازم است که از هر تریبون این مسائل عنوان شود . ان روز ان دشمن نتوانسته مانع بلوغ انقلاب شود . انقلاب بالغ شده و توانسته بیداری اسلامی ایجاد کند . شیخ زکزاکی ها را تربیت کند . شهدای مقاومت را تربیت کند . نه تنها نظام مقدس جمهورس اسلامی چندین استان در کشورمان هست بلکه که امروز جغرافیای ما هر جایی که کلمه ی طیبه ی لااله الا الله باشد و مبانی اعتقادی دراین مسیر باشد . سروران عزیز اگر از لحظه ی اعتراضات توأم با شجاعت و صلابت و ایمان و خدامحوری حضرت امام (ره) نبود آیا می توانستیم این انقلاب را به بار بنشانیم . اگر این شخص مجسمه ی تقوا با توجه به باوری که داشته که محضر ولایت بوده و شاگردی مکتب ولایت را کرده اگر این چنین نبوده قطعاً امروز این همه عزت را نداشتیم . شهادت را کسب نکرده بودیم . لذا بزرگترین جلوه ی ویژه ی هدف امام مبارزه با استکبار جهانی و شیاطین روزگار بوده . این که فروده اند نه شرقی نه غربی ، جمهوری اسلامی . برخی از این مفسران کوچک که دارند  مسائل را عنوان می کنند می گویند منظورشان برخی از کشورهای شرق و غرب بوده . امام راحل تفسیر نکرده . فرموده شرق و غرب . شما هر چه می خواهید بگویید ولی هدف امام شرق و غرب بوده . فرموده است استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی . استقلال مان در مسیر عزتی است که بواسطه ی خون شهدای مان محقق شده . صبر و مقاومت خانواده ی شهدای مان ، ایثار گران و جانبازان و آزادگان عزیز که امروز توفیق حضور در محضر این عزیزان بودن را با درایت مسئولین مکرم دو بخش و شهر ، شهردا محترم ، شورای محترم شهر ، بخشداران محترم ، شورای محترم بخش توانستیم خدمت این عزیزان باشیم و رسالت خودمان را برای این عزیزان در مقابل آن مسیر تفکری داشته باشیم . فرمودند انسان در بند اسارت باشد غیرت دینی داشته باشد این استقلال است . این که به ان زن مسیحی خبرنگار بگویند که ای زن به و از فاطمه (س) این گونه خطاب است . ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است . این یعنی استقلال . نه این بی غیرتی ای که امروز در بعضی از جامعه و هدف مند ایجاد می شود و الحمدلله نیروی معزز انتظامی مان رسالت شان بسیار زیبا انجام می دهند . بنده دست مریزاد می گویم و قطعاً همه ی مان در کنار این نیروی مقدس ، در کنار تفکر مقدس سپاه و بسیج و همه ی قوای مسلح و ارتش و این دانشگاه معرفتی بی عفتی را باید ریشه کن کنیم . استقلال در صورتی ایجاد می شود که  کنار این همه رعب و وحشتی که امروز برای مان ایجاد کردند . خیال کردند که چون در هدف های گذشته نتوانستند به ان اهداف شان برسند و با توجه به خراب کار هایی که در منطقه ، در عراق ، سوریه ، یمن ، لبنان و بحرین و جاهای دیگر کردند گفتند که به سرکردگی عده ای از شیاطین روزگار که جامه ی خباثت را بر تن پوشیدند . عربستان ملعون ، وهابیت خبیث بیاییم حملاتی را به ایران انجام دهیم تا موجب رعب و وحشت شود . انها کور خوانده اند . فرزندان عزیز نظام ، شاگردان مکتب امام عزیز و رهبر معظم امام خامنه ای عزیز ایستاده اند و شنیده ایم که وزیر محترم اطلاعات جریانی را که توسط سرکردگان دشمنان انسانیت توانسته اند عملیاتی را کشف کنند که الحمدلله موجب عزت شده . بنده از این عزیزانی که در لباس خدمت هستند و سربازان گمنام هستند تشکر می کنم .
برنامه ریزی گروهک منافقین وگروه منحله داعش که الحمدلله جایگاه خودش رادرسوریه وعراق ازدست داده اندباکمک آل یهودسعودجهت حمله ویاایجادرعب ووحشت دراین نظام که به شکرانه الهی وباشجاعت هرچه بیشتردلسوزان نظام و سربازان ولایت ورهبری نه تنهاموفق نشده اندبلکه ازنطفه خاموش می شوندهم اعلان می داریم که هیچ غلطی نمی توانیدبکنید و هم محکوم میکنیم و به حقوق بشر بین الملل مغرور و رشوه گیر توصیه می کنیم چشم خودرابازکنیدوزبان خودرابه حرکت درآوریدواین حرکات رامحکوم  کنیدآقای بان کی مون هنوزدلارهای عربستان هضم نشده اند
این سربازان گمنام امام زمان عج در کنار ارتش ، سپاه ، نیروی انتظامی جهت تبیین استقلال این خدمات شایسته و بایسته را انجام می دهند . آزادی در کنار استقلال محقق می شود .
آیا آزادی یعنی بی غیرتی ؟ یعنی این که برخی از مسئولین بگویند که مردم آزاد باشند؟ نه آزادی در قبال کرامت انسانیت ، اهداف بلند امام راحل و مسائلی که جزئی از رسالت مان هست و ما نسبت به ان مسائل باید دقت کنیم . وسعت دانشگاه معرفتی امام راحل را دیدیم . سیره ی گفتاری و رفتاری امام را دیدیم . و همه ی این مسائل امروز در دانشگاه معرفتی امام خامنه ای وجود دارد . یعنی همان هدفی که ان روز امام داشتند امروز رهبر معظم انقلاب دارد . لذا برخی ها می گویند که ما امام را قبول داریم ولی رهبری را قبول نداریم و این هدف انقلاب نیست
سؤال:دولتی که امام راحل در تهدید به نظام استبدادی شاهنشاهی فرمودند و  از آن خبردادبادولتی که رهبری معظم ازآن سخن می فرمایند و توصیف می کنند و یا نه وسیع ترمشرب فکری شاگردمکتب امام ومسیرفکری امام راحل بوده است یادرامتدادآن گفتمان دینی؟مگرمی شودکسی بگویدمن به امام علاقمندم ولی نسبت به رهبری معظم نمی توانندابرازاحساسات بکنندآنهایی که امروزدرمقابل تفکرولی مطلقه فقیه جبهه گرفتندهمان آنهایی اندکه تفکرامام رالقلقه زبان خودقرارداده اندوخاطره گویی می کنند.. شما در ان قواره تفسیر حاکمیت دینی نیستید . بگذارید مردم تفسیر کنند . عالمان ربانی ائمه اعزه جمعه تفسیر می کنند . آنهایی که دراین مسیر هستند و توانسته اند که انقلاب را انچنان با عزت تمام در جامعه ی جهانی معرفی کند که لانه ی پوشالی استکبار جهانی را بر سرشان خراب کنند لذا رسالتی که ما امروز داریم بسیار زیاد است . رهبر انقلاب فرمودند که آن ایرانِ مورد ظلم مستبد پهلوی و استکبار جهانی امروز توانسته واژه می توانیم را تفسیر کند . در جامعه ی جهانی و انقلاب های دیگر از این انقلاب درس گرفتند . بروید تحلیل کنید و ببینید که مصدق چگونه متأسفانه با دست نیاز دراز کردن به سوی آمریکا این کودتا ایجاد شده . کور خوانده اید . دیگر کودتایی مثل 28 مرداد در ایران نخواهیم داشت و یا جریان فتنه 88 را کور خوانده اید. آن سربازانی که در گهواره و شاگردان مکتب امام بودند امروز سردراان جبهه و جنگ هستند . مدافعان حرم هستند . امروز فرزند خردسال شهید صحرایی که هنوز پدر ندیه ان برادر عزیزش بیرق اسلام را در دست می گیرد و می گوید راه پدرم را ادامه می دهم . شهید حاجی زاده ها هنوز جسم شهیدشان به دست شان نرسیده . این مکتب منبعث شده ازاین تفکر است . ما شجاعیم اگر چه مظلوم باشیم . لذا ما باید خیلی مسائل را دقت کنیم . بعضی از سخنان را برخی از انسان ها و برخی از مسئولین دارند می زنند . که ما توصیه می کنیم که نسبت به این مسائل دقت کنید .
محور بعدی عرائضم هرکشوری برای ایجادامنیت ملی ومنطقه ای یک سری روابطی براساس ضوابط ومطالبات مردم ایجادمی کند که این لازم امنیت آن کشور هست و به هیچ کس ربطی نخواهد داشت و در ایران هم که این روزها  استقرار روسیه در همدان جهت مبارزه با دواعش ملعون و ائتلاف ایران روسیه سوریه وعراق می باشدوبه فضل خدادست همه راکوتاه می کنیم آنها خیال کرده اند همین اینکه چندین نفر را فرستادند تا امنیت مان را به مخاطره بیاندازند به مطالبات خودشان رسیده اند کور خوانده اند و دیدیم از صفر تا صد مورد رصد سربازان امام المسلمین بوده و آنها را مورد هدف قرار داده و دستگیر نموده اند. اینها همه از توطئه های آمریکاست اونوقت بعضی ها حتی از نمایندگان مجلس در مورد تطهیر آمریکا سخن می گویند این یعنی مقابله با گفتمان نظام و انقلاب و رهبری این قدر حرف دشمن را نزنید و دشمن را بزرگ نکنید آمریکا همان مستبد مستکبر قلدر وحشی کودک کش هست که داریم می بینیم.
اما با توجه به این مقدمه و با توجه به این که 26 مردد سالروز آزادسازی آزادگان عزیزمان بوده ، چه آزادگان ، چه جانبازان و ایثارگران همه ی این عزیزان شهدای زنده مان هستند . آزادگان شهدای زنده مان هستند . ما باید تجلیل و تقدیر و تکریمبکنیم . قطعا همان ایمان و باورشان که به شوق دیدار امام راحل (ره) انجام گرفته هنوز همان معرفت در زندگی این سربازن عزیز امام وجود دارد و در محضر رهبریت معظم هستند . لذا توصیه میکنم به انهایی ک در ذهن شان تفکر فتنه را دارند دقت کند که امروز بسیج مان بسیج چندین میلیونی است . امروز همه ی ما  اماده ی شهات در راه انقلاب و امام و رهبری هستیم . به شعار غرب تمکین نکنند و خود را درآغوش غرب قرار ندهند .
ما یادمان نرفته شجاعت های اسراء عزیز در سلول های حزب بعث و شماتت های که شنیده و ذره ای در مقابل تفکر بی دینی شان کوتاه نیامده  و ایستادگی کرده اند هم خودشان و هم خانواده شان با ایمان و صبر و شجاعت هایشان چه شب های را بی خوابی کشیده اند و چه روز های را چشم در مسیر اره دوخته اند که فرزند دلبنشان می آید و هنوز هم عده زیادی نیامده اند و همچنان در فراق حضور دلبندشان با صبورت تمام مقاومت می کنند احسنت بر این رشادت و صبر و مقاومت و بصیرت که نظام اسلامی از آن درس گرفته اند و جزیان بیداری اسلامی منبعث شده از این تفکر دینی است.
اما ایام مسابقات ریو در المپیک هست . افتخاری است برای ما حضور قهرمانان کشور چه آنهایی که رتبه آورده اند و چه آنهایی که رتبه نیاورده اند همین که غیرت هزینه کرده اند و به شور و شوق نظام در آن جبهه مبارزه کردند باید مورد تجلیل قرار بگیرند و هیچ وقت فراموش نمی شود چگونه آن ورزشکار مدال خود را به خانواده مدافع حرم تقدیم می کند و فراموش نمی کنیم اشک مربیان شان را ولی باید مدقانه اندیشید و کار کرد و غرور مهلک هست و مغرور نگردند و با آمادگی هر چه بیشتر برای برنامه های آینده قوی آماده شوند و مردم دابودشت که فرزند عزیز دابودشت جهان پهلوان قاسم رضایی رتبه گرفته اند بله این هم از مواهب الهی است از دیار علویان جهان پهلوان قاسم رضائی مدال زیبائی را بر گردن آویز نموده اند که بر رهبری معظم  ملت شریف و ایشان و خانواده شان میمون و مبارک باشد . هر چند که جناب بهداد سلیمی هم از دوستان مان هست . قطعاً ایشان باید به این مقام می رسیدند و حق شان بود ولی قطعاً هنوز ایشان برای ملت شریف ایران همان قهرمان و همان پهلوان است . عزیزان دو جریان را باید دقت کنند . مسئولین ورزش نسبت به حقوق ورزشکاران که به این راحتی هدر میره میدانید چقدر خون دل می خورند تا به این مقام دست پیدا بکنند و خانواده این عزیزان ورزشی که فرزندان شان سفر می کنند و هزینه می کنند حق و حقوق شان ضایع نشود  دومین کار کاری است که ما باید در بخش انجام دهیم بخشداران محترم و معزز ، مسئولین ،شهردار محترم ان شاءالله مسئولین و ریاست ورزش و جوانان هفته ی اینده حضور این عزیز در امل خواهد بود  و ان شاءالله هفته ی آینده از این عزیز دعوت شود تا در مصلی دابودشت تجلیل شود از  این بزرگوار .
بانوان ورزشکارمان امروز در ذهن تاریخ حجاب را تفسیر کردند و با چادر حضرت زهرایی آمده اند جامعه ی جهانی را در مسیر این عزت قرار دادند حتما مسئلان فرهنگی مورد تشویق قرار بدهند این بانوان مومنه و با بصیرت را چگونه با لباس مقدس چادر در دل دشمنان کوردل نقش آفرینی کرده اند . ان شاءالله زنان مان در ایران ازاین مکتب درس بگیرند و نسبت به این مسائل ان شاءالله دقت کنند و واقعا بی حجابی معضلی بزرگ شده است تو عروسی ها تو تالارها تو روابط اجتماعی و جامعه بی عفتی ها و بی غیرتی ها دقت لازم را بکنید.
موضوع قاچاق آخرین بحثم است که رهبر معظم مان عنوان فرموده که کالای قاچاق را آتش بزنند . شاید برخی در جریان بودند . پورشه یکی از ماشین های گران قیمتی بوده که باید معدوم میشد . که برخی ها می گویند اسراف است . یادتان هست گوساله ی سامری در زمان حضرت موسی منقش به طلا شده ولی حضرت موسی ایشان را معدوم کرد که حب دنیا و مسائل دیگر ایجاد نشود . تبعیت از ولایت فقیه جزئی از دستورات تان باشد . قطعاً باید مطابق با فرامین رهبری باشید از رهبری انقلاب فاصله نگیرید خیال نکیند با این حرفها به اهدف خودتان می توانید برسید نه این مردم گوش به فرمان ولی امر مسلمین هستند و سرباز ولایت و جانمان را فدای رهبری خواهیم کرد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0