دغدغه علامه جوادی آملی در خصوص سد هراز با جدیت پیگیری شود / ضرورت ترویج فرهنگ وقف
29 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل افزود: علامه جوادی آملی نسبت به سد هراز نگرانی جدی داشتند که باید مورد بررسی قرار گیرد و ضرورتی مهم و اساسی است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در خطبه های نمازجمعه شهر آمل با بیان این که تقوا، پرهیزکاری و دوری از گناه بهترین عمل در پیشگاه حضرت حق است، گفت: رعایت تقوا برکات ارزنده ای دارد که انسان به واسطه آن در مسیر دوستی حضرت حق گام برمی دارد.

وی ادامه داد: صداقت در گفتار، امانت داری، چشم پوشی از نامحرمان، زبان از بیان ناصواب نگاه داشتن و تحقق رضایت حضرت حق سبب سعادت و تعالی انسان می شود.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: ایمانی که همراه با تقوای الهی باشد انسان را به مراتب والایی می رساند و این کلمه 850 بار در قرآن کریم تکرار شده است.

وی ادامه داد: اگر به خداوند متعال و رسولش ایمان داشته باشیم و تردید در آن راه ندهیم می توانیم به جایگاه ارزشمندی دست پیدا کنیم و عده ای با جهاد جان آن را در راه حضرت حق نثار می کنند که به برکت ایمان است.

امام جمعه آمل اظهارداشت: اگر حقیقت ایمان را درک کنیم و به آن عمل داشته باشیم به مراتب والایی دست پیدا می کنیم که شهدای گرانقدر و امام خمینی(ره) از نمونه های افراد با ایمان هستند.

وی تصریح کرد: ما باید پیرو رهبری باشیم و رهنمودها و بیانات ایشان را سرلوحه امور خود قرار دهیم و در برنامه های زندگی خود به دنبال ایمان پایدار باشیم و به درجه یقین برسیم.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: تشکر ویژه از مردم داریم که همزمان با دهه کرامت کارهای قشنگی از سوی آحاد مردم، علما و جوانان انجام و برنامه های باشکوهی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: جلسه شورای اداری ماه مرداد با حضور مدیران شهرستان آمل و علما در محضر علامه جوادی آملی داشتیم و کار قشنگی بود که این عالم بزرگوار رهنمودهای ارزشمندی داشتند و نگاه به مردم را از سخنان ایشان شاهد بودیم.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: علامه جوادی آملی نسبت به سد هراز نگرانی جدی داشتند که باید مورد بررسی قرار گیرد و ضرورتی مهم و اساسی است.

وی ادامه داد: جلسه ای در محضر علامه جوادی آملی با حضور مدیران و کارشناسان باید داشته باشیم تا این عالم گرانقدر را از نگرانی بیرون آوریم و باید به وظیفه خود به درستی عمل کنیم.

امام جمعه آمل ادامه داد: سد هراز کار بسیار قشنگی است اما باید نگرانی های علامه جوادی آملی را رفع کنیم و با جدیت پیگیر این قضیه هستیم که دوست داریم جلسه شورای اداری دیگر را در محضر علامه حسن زاده آملی داشته باشیم.

وی با اشاره به روز مسجد تصریح کرد:  محوریت دین اسلام با مسجد بوده است و در دوران دفاع مقدس به این مکان ارزشمند نیاز بسیاری داشتیم و امروز نیز برای رفع مشکلات خود باید از ظرفیت های مسجد استفاده کنیم.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: بهره گیری از ظرفیت های مساجد زمینه ساز وحدت و همدلی می شود که باید از آن به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است بهره گیری کنیم.

امام جمعه آمل با اشاره به روز صنعت دفاعی تصریح کرد: اگر صنعت دفاعی خود را تقویت نکنیم بیگانگان نگاه دیگری به ما خواهند داشت و امانتی در اختیار داریم که باید به شایستگی از آن مراقبت کنیم تا در مسیر اقتدار قرار گیریم.

وی ادامه داد: باید با همه قدرت، هوشیاری و بیداری محافظت از انقلاب داشته باشیم که انقلاب ما با خون های پاک و گرانقدر شهدا به دست آمده است و ضرورت دارد در این عرصه کوشا باشیم.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: عده ای بیان می کنند که به مذاکره نیاز داریم و موشک نمی خواهیم که اگر این سخن با آگاهی گفته شود یک خیانت است و اگر امکان دفاع نداشته باشیم مجبور هستیم عقب نشینی کنیم.

امام جمعه آمل با اشاره به سالروز ورود آزادگان تصریح کرد: آزادگان مقاومت و ایستادگی ارزنده ای صورت دادند و تلاش هایی والایی صورت دادند.

وی اظهارداشت: این روزها مشکلاتی برای جهان اسلام به وجود آوردند که بحث بحرین جدی است و نگاه ملی و اسلامی باید باشد تا مبارزان سیاسی اجتماعی و دینی بحرین از این شرایط سخت نجات پیدا کنند.

حجت الاسلام مرتضوی در حضور مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران تصریح کرد: در گذشته وقف هایی بسیاری در شهرستان آمل صورت گرفته است و بعضی از روستاهای ما به صورت ریشه ای مشکل دارند که از اوقاف می خواهیم کاری صورت گیرد تا هم دغدغه های مردم لحاظ شده و هم نگاه واقف محقق شود.

امام جمعه آمل ادامه داد: فرهنگ سازی وقف باید به نحو شایسته ای در سطح شهرستان صورت گیرد که مردم ما در این عرصه اهتمام والا و گرانقدری دارند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0