تجلیل از آزاده و عضو شورای اسلامی شهر آمل
27 مرداد 1395 ، دیدگاه 0

در جلسه رسمی عصر روز سه شنبه 95/5/26 شورا ، همزمان با سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی از قدرت ا... نائیج نژاد آزاده و عضو شورای اسلامی شهر آمل تجلیل شد .
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل ، اسداله تورنگ رییس شورای اسلامی شهر آمل ضمن تبریک سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی گفت : خیلی خوشحالم که یکی از آزادگان سرافراز در جمع شورا حضور دارد .
وی با بیان اینکه آزادگان ما سال های جوانی خود را با مشقت و آزارهای دشمنان در اردوگاه ها گذراندند اما هیچ وقت دست از ارزش های انقلاب و دفاع مقدس برنداشتند افزود : تقدیر از این افراد تنها می تواند گوشه ای از رشادت ها و فداکاری های آنها را جبران نماید .
رییس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه در جنگ تحمیلی ایران با عراق اکثر کشورهای عربی و غربی و در راس آنها آمریکا ، بزرگترین حامی و مشوق رژیم بعث عراق برای آغاز جنگ بودند تصریح کرد : مردم سلحشور و باغیرت ایران جانانه ایستادند و با رشادت ها و شجاعت دلیرمردان ایرانی هیچ یک از این تدابیر کارساز نشد و در جنگ 8 ساله دشمن را سر جای خود نشاندند و کشور عزیزمان بدون از دست دادن حتی یک وجب از خاک خود در برابر نه تنها عراق بلکه بسیاری از کشورهای دنیا ایستاد .
تورنگ ادامه داد : آمریکا و دیگر کشورها عراق را به منظور شکست و تضغیف ایران حمایت کردند ولی با همت و تلاش غیورمردان کشور عزیزمان ایران نتوانستند کاری بکنند و با شکست مواجه شدند .
قدرت ا... نائیج نژاد آزاده و عضو شورای اسلامی شهر آمل نیز در این جلسه با بیان اینکه همه ی آزادگان دوران دفاع مقدس بسیار ارزشمند هستند گفت : ورود آزادگان برای مردم خیلی مهم بود و شادی و شادمانی خاصی را برای مردم در پی داشت .
وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس دوران معنویت و دفاع از ارزش های دینی بود اذعان داشت : در کشور عزیزمان ایران دوبار شادمانی مردم را همگان مشاهده کردند که یک بار بعد از عملیات بیت المقدس بعد از اینکه پیروزی ما کلید خورد و خرمشهر آزاد شد این مهم اتفاق افتاد و امام راحل نیز فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد .
عضو شورای اسلامی شهر آمل ادامه داد : شادمانی دومی که مردم ایران داشتند ورود آزادگان به میهن بود که هم برای نظام یک پیروزی محسوب می شد و دیگری مقاومت این عزیزان در دوران اسارت بود که جانانه ایستادند و از ارزش های والای نظام دفاع کردند .
نائیج نژاد با اشاره به اینکه در دوران اسارت خاطرات تلخ و شیرین زیادی داشتیم به بیان خاطره ای از آن دوران پرداخت و گفت : وقتی خبر رحلت امام (ره) به اردوگاه های اسرا رسید عراقی ها دچار ترس و واهمه شدند و زمانی که اردوگاه های دیگر از این موضوع باخبر شدند آنها ترسیدند و اردوگاه ها را محاصره کردند تا مبادا شورش و حرکت خاصی توسط اسرا صورت گیرد و عراقی ها تازه متوجه شدند که چرا ایران پیروز میدان بود و چقدر ما به مرجعیت دینی اعتقاد داریم و عزاداری ما برای امام (ره) برای آنها جای تعجب بود .
در پایان جلسه با اهدای لوح تقدیر ، مجاهدت های این آزاده گرانقدر مورد تجلیل قرار گرفت .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0