همایش تجلیل از آزادگان نیروی انتظامی مازندران در آمل برگزار شد
27 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
دراین همایش به 4 نفر از آزادگان نیروی انتظامی مازندران و خانواده شهید حمزه حاجی زاده لوح و هدایایی اهدا شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، همایش تجلیل از آزادگان نیروی انتظامی مازندران با حضور فرمانده نیروی انتظامی مازندران، امام جمعه آمل، فرماندار ویژه آمل، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران  و خانواده های معظم شهدا، آزادگان و ایثارگران به میربانی نیروی انتظامی شهرستان آمل در سالن همایش های بین المللی اریکه آریایی آمل برگزار شد.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی امام جمعه آمل با تبریک بیست و ششم مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی و قدردانی از برگزارکنندگان این همایش گفت: کسانی که فرهنگ شهادت و شهامت را گسترش و تبلیغ می کنند جهادشان کمتر از شهادت نیست.

وی افزود: در اردوگاه های رژیم بعثی عراق به حقوق اسرا که در کنوانسیون های بین المللی به آن ها پرداخته شده است نسبت به اسرای ایرانی حتی به میزان اندک هم توجهی نشده و رزمندگان هموطن ما در شرایطی بسیار سخت در آن اردوگاه های نامناسب زندگی می کردند.

امام جمعه آمل تصریح کرد: حضور رزمندگان شجاع و با شهامت ما در اردوگاه های رژیم بعثی عراق همراه با بصیرت و صبر مثال زدنی است و رزمندگان خداجوی ایران اسلامی با الگو قرار دادن آیه شریفه  ان الله مع صابرین ایام اسارت را با عزت و افتخار پشت سر گذاشتند.

حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به حماسه آفرینی جوانان ولایت مدار و با بصیرت ایران اسلام ادامه داد: خداوند بزرگ بعضی ها را برای بعضی دیگر آفریده و نعمت بزرگی را به ما عطا کرده است و آن نعمت بی نظیر انسان هایی هستند که آرامش، امنیت، حفظ نوامیس و حقیقت زندگی را مدیون از جان گذشتگی، شجاعت، شهامت و بصیرت آن عزیزان هستیم.

 

وی با بیان این که همه شیعیان به خصوص رزمندگان، ایثارگران و آزادگان هشت سال جنگ تحمیلی از مکتب بزرگ عاشورایی درسهای بزرگ و ارزنده آموختند، ادامه داد: آزادگان و عزیزان ما ریشه در فرهنگ سرخ عاشورایی دارند و نه تنها در هشت سال دفاع مقدس بلکه در سنگرهای دیگر بارها و بارها آن را به عموم و به خصوص دشمنان ایران اسلامی ثابت کردند.

امام جمعه آمل ادامه داد: امیدواریم خداوند متعال زندگی همه ما را در مسیر زندگی حضرت محمد(ص) و آل او قرار دهد و همانند آزادگان و رزمندگان که با صبر و شکیبایی، ایثار و مقاومت، عفت و پاکدامنی بودند قرار دهد.

حجت الاسلام مرتضوی خاطرنشان کرد: همه ما فقط برای خوردن و خوابیدن آفریده نشدیم و زندگی بدون این صفات تعالی بخش دارای ارزش و اعتباری نیست.

وی با اشاره به دیدار صدام ملعون با اسرای ایرانی زیر هجده سال در کاخ بغداد، افزود: اسرای نوجوان ما در آن کنفرانس خبری خفت بزرگی را در دامن رژیم بعثی عراق و به خصوص صدام ملعون قرار دادند و اسرای شجاع، با شهامت و نوجوان ما در آن جلسه با صدای بلند و رسا در مقابل دیدگان میلیون ها انسان اعلام داشتند که در همه حال تابع ولایت و امامت هستند.

امام جمعه آمل ادامه داد: اسرای ما همگی ندای هیهات من الذله را در زبان خود جاری کردند و با کمترین امکانات، گرمای شدید عراق و شرایط  بسیار بد اردوگاه های رژیم بعثی عراق ایستادگی کردند تا زندگی همراه با مقاومت و معنویت داشته باشند و الگویی بسیار ارزشمند برای عموم مردم باشند.

وی اظهارداشت: کشورهای آمریکایی اروپایی با کسانی که در جنگ های آنها شرکت کردند و کشورهای مظلوم و بی گناه را تصرف کرده و در آنجا به غارت، کشتار و جنایت پرداختند که در هنگام بازگشت و ادامه زندگی آن سربازان، بهترین و بیشترین احترام و امکانات را قائل هستند.

 

امام جمعه آمل تصریح کرد: کاری برای رزمندگان شجاع و صبور ایران اسلامی انجام ندادیم و امیدواریم که در آینده گوشه ای از زحمات این عزیزان را جبران کنیم.

در پایان به 4 نفر از آزادگان نیروی انتظامی مازندران و خانواده شهید حمزه حاجی زاده  لوح و هدایایی اهدا شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0