بازسازی واقعه غدیرخم در آمل انجام می شود
25 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل : بازسازی واقعه غدیرخم در روز بیست و هشتم شهریور و در بقعه متبرکه ناصرالحق صورت می گیرد که تدارکات لازم در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در جلسه ستاد بزرگداشت غدیرخم آمل که در دفتر امام جمعه آمل برگزار شد اظهارداشت: برنامه ریزی دارد صورت می گیرد که واقعه غدیرخم در آمل بازسازی شود تا بتوانیم کار فرهنگی و ماندگار خوبی صورت دهیم.

وی ادامه داد: می خواهیم این کار با گستردگی خاص و لازم انجام شود که باید از همه ظرفیت های موجود در این مسیر استفاده لازم انجام شود.

امام جمعه آمل اظهارداشت: ضرورت دارد اهتمام شایسته ای وجود داشته باشد تا مراسم بازسازی واقعه غدیرخم به بهترین نحو ممکن و آن گونه که شایسته است انجام شود.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: تکمیل دین مبین اسلام به واسطه واقعه غدیرخم صورت گرفته است که ضرورت دارد اقدامات ارزنده ای در مسیر پاسداشت این واقعه انجام شود.

وی افزود: مظلومیت واقعه غدیرخم سبب شده است جریان صغیفه، میان در و دیوار قرار گرفتن حضرت فاطمه الزهرا(س)، شهادت امام حسین(ع) و دیگر ائمه معصومین(ع) رقم خورده است.

امام جمعه آمل ادامه داد: پاسداشت واقعه غدیرخم در مسیر بهره گیری از ولایت است که باید بتوانیم فعالیت ها و برنامه های شایسته ای را صورت دهیم.

وی اظهارداشت: باید هماهنگی لازم صورت گیرد و در کارگروه های تخصصی برنامه ریزی شایسته ای انجام شود که امری مهم و اساسی است.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: نیاز است از همه ظرفیت های شهرستانی و مردم بهره گیری شود تا بازسازی واقعه غدیرخم به عنوان نماد فرهنگی شهرستان باشد.

امام جمعه آمل ادامه داد: بازسازی واقعه غدیرخم در روز بیست و هشتم شهریور و در بقعه متبرکه ناصرالحق صورت می گیرد که تدارکات لازم در حال انجام است.

وی تصریح کرد: اتفاقی که در واقعه غدیرخم انجام شد قرار است صورت گیرد که اصل موضوع این واقعه مورد توجه اهل تشیع و تسنن است که همه به آن دل می بندند.

حجت الاسلام مرتضوی اظهارداشت: باید با همفکری و همدلی کارهای خوبی در پاسداشت واقعه غدیرخم برگزار شود تا زیبایی این کار به چشم مردم بیاید.

حجت الاسلام حسین محمدیان، نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه آمل در این مراسم افزود: هر میزانی کینه و عداوت دشمن نسبت به امام علی(ع) بیشتر می شود ما هم باید اهتمام شایسته تری به عنوان محبان این بزرگواران صورت دهیم.

وی بیان داشت: سرمایه گذاری در حوزه پاسداشت واقعه غدیرخم امری مهم و اساسی است که باید در این راستا کوشا بوده و تلاش شایسته ای داشته باشیم.

حجت الاسلام محمدیان ادامه داد: تبلیغات وسیعی باید در سطح شهر صورت گیرد تا اجتماع مردمی پرشکوهی داشته باشیم که این بازسازی با بهره گیری از ماکت ها و تمام ابزار انجام می شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه آمل اظهارداشت: ضرورت دارد همه ادارات و نهادها در این امر مشارکت داشته باشند و ویژه برنامه هایی در این عرصه انجام می شود.

احمد امیرسلیمانی، شهردار آمل با بیان این که آمادگی کامل در راستای برگزاری باشکوه مراسم بازسازی واقعه غدیرخم وجود دارد، گفت: تلاش می کنیم از همه ظرفیت ها در این راستا بهره گیری کنیم.

وی اظهارداشت: پاسداشت واقعه غدیرخم امری مهم و اساسی است که باید در این مسیر کوشا بوده و اهتمام شایسته ای داشته باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0