آیت الله جوادی آملی در جلسه شورای اداری آمل:
24 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
اقدامات اساسی و حساب شده در ساخت سد هراز صورت گیرد / اختلاس و حقوق های نجومی زمینه آبروریزی انسان می شود

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حضرت آیت الله جوادی آملی، مرجع گرانقدر تقلید در جلسه شورای اداری آمل که در دماوند برگزار شد اظهارداشت: در روز میلاد باسعادت امام رضا(ع) قرار داریم که ایام گرانقدر و ارزشمندی است.

وی اظهارداشت: سخنانی از سوی امام جمعه و فرماندار آمل بیان شده است که امیدواریم زمینه تحقق و اجرایی شدن آن فراهم شود.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به سخنی از امام رضا(ع) افزود: دشمنان ما پیکار کردند تا نظام الهی را سست کنند و گروهی در مورد ما اغراق کرده و گروهی نیز کمتر بیان کردند و تلاش داشتند تا مقام امامت را از چشم مردم بیاندازند.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: گروهی احادیثی را جعل کرده و اسامی را لعن و نفرین کردند و تلاش داشتند تا میان شیعه و سنی تفرقه ایجاد کنند و امامت در میان عموم مردم جایگاهی نداشته باشد.

وی ادامه داد: گروهی امامت را تا میزانی بالا بردند که آن را در مقام نبوت قرار دادند و بعضی نیز تلاش کردند تا از مقام ما کم کنند و عده ای زمینه ایجاد گروه های داعش و سلفی را فراهم آوردند.

مفسر برجسته قرآن کریم اظهارداشت: ما در جهانی زندگی می کنیم که خطرات بسیاری در آن وجود دارد و دنیا محل آزمون است که خطرات طبیعی و سیاسی در آن قرار دارد.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم ادامه داد: دژ و قلعه توحید ارزشمند و از جایگاه والایی برخوردار است که خداوند منان می فرماید توحید دژی است که دژبان آن خود من هستم و اگر انسان می خواهد مصون باشد باید توسل به توحید داشته باشد.

آیت الله جوادی آملی اظهارداشت: هرکسی توحید را قبول کند وارد قلعه ای ارزشمند می شود که دشمن داخلی و خارجی نمی تواند کاری از پیش برد و خداوند متعال انسان را یاری می کند.

وی تصریح کرد: پیروی از امامت عصمت و طهارت و قرآن شرط بهره گیری از قلعه توحید است و در قرآن کریم بیان شد در سراسر جهان چیزی وجود ندارد که بدون اذن خداوند متعال باشد.

مفسر برجسته قرآن کریم ادامه داد: امام رضا(ع) می فرماید هرکسی به زیارت من بیاید از خطر زمان مرگ، ورود به برزخ و قیامت او را یاری می کنم.

آیت الله جوادی آملی با بیان این که اگر کسی سالم وارد دنیا شود سالم وارد برزخ و قیامت می شود، گفت: اگر کاری کنیم که در آن غیر خدا باشد از مشرکان هستیم و و بهره گیری از غیر خدا زمینه حل مشکلات ما نمی شود و انسانی که هیچ قدرتی از خود ندارد به هیچ وجه نمی تواند جای خداوند منان را بگیرد تا به دیگران کمک کند.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم ادامه داد: ما در تعریف شخصی که به ما کمک کرده است باید خداوند منان را شکر و سپاس بگوییم که حضرت حق آن فرد را آفرید و کار ما حل شده است.

مرجع گرانقدر تقلید تصریح کرد: در قرآن کریم اوصاف مومنان ذکر شده است که انسان مومن واقعی اهل سرعت و سبقت در کار خیر بوده که میدان کار خیر به اندازه آسمان ها و زمین است.

مفسر برجسته قرآن کریم افزود: کسی در ادب، هوش، علم و تقوا می خواهد سبقت بگیرد مزاحم کسی نمی شود اما اگر کسی می خواهد سمت رشوه، باندبازی و جناح رود مزاحم دیگران است و زمینه ساز مشکل می شود.

وی ادامه داد: در جامعه ای که هستیم مردم ما شکست نمی خورند مگر زمانی که از قلعه توحید دور شوند و در آن زمان در مسیر شکست قرار می گیرند که ما باید با آبرو زندگی کنیم و کسی حاضر نیست در زندگی دنیایی آبروی او برده شود.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: دنیا مرتع سرسبز، جاذبه دار و وبا خیز است که این وبا به مفهوم آبروریزی بوده که هرکسی دچار آن شود مورد پذیرش نیست.

وی ادامه داد: کسی که اختلاس می کند و حقوق های نجومی می گیرد آبروی او می رود و یک وبا در جامعه است که باید کاری کنیم کارهای حرام در زندگی ما وارد نشود.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم تصریح کرد: همه ما باید هر لحظه مراقب خود باشیم که شیطان در هر زمانی منتظر لغزش هل است و در هر کاری باید در ابتدا بسم الله بگوییم که همین کلمه محافظ انسان می شود.

مرجع گرانقدر تقلید افزود: همه ما با آبرو زنده هستیم و جناح بازی و رشوه خواری آبرو بر و حرام است که سبب می شود آبرویی از ما باقی نماند و ضرورت دارد در دنیایی که زندگی می کنیم به دنبال کسب آبرو باشیم و آبروی دیگران را حفظ کنیم.

مفسر برجسته قرآن کریم با اشاره به احداث سد هراز در آمل ادامه داد: از مدیران می خواهیم مواظب سد و دیگر پروژه ها باشند که ضرورت دارد مطالعات همراه با علم در این خصوص انجام شود تا زمانی که سیل و زلزله بالا با هم صورت پذیرد زمینه مشکلات نشود.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: نیاز است کار ساخت سد هراز حساب شده باشد تا هیچ چیزی آن را تهدید نکند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0