همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان بخش لاریجان آمل برگزار شد +عکس
24 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
رییس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان شهرستان آمل : اوقاف در ساخت و تجهیز امامزادگان از ظرفیت مردمی و خیران بهره گیری می کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان بخش لاریجان آمل با حضور امام جمعه آمل ، مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، فرمانداروویژه آمل، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان، روحانیون، مسئولین ، خانواده های معظم شهدا، خیرین و مردم در امامزادگان عبدالمناف (ع) و عبدالمطلب (ع) لاریجان برگزار شد.

حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، گفت: لاریجان با داشتن امامزادگان واجب التعظیم و مردمان مومن، انقلابی و متدین مقام اول استان را در طرح مودت دارد.

 وی با بیان اینکه در یک روز 350 میلیون تومان از سوی خیران به امامزادگان لاریجان اهدا شد که در سطح استان بی نظیر است، افزود: یک وقف جدید در حاشیه برگزاری همایش بزرگداشت امامزادگان لاریجان در جوار امامزاده عبدالمناف و عبدالمطلب ثبت شد.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه همه ما مدیون امامزادگان و خاندان اهل بیت (ع)هستیم، ادامه داد: امامزادگان واجب التعظیم مروجین فرهنگ نبوی، علوی و مهدی آل محمد (ص) و زبان قرآن کریم هستند.

 وی با بیان این که برگزاری همایش امامزادگان در ایام دهه کرامت، پاسداشت امامزادگان، بیان مناقب و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست های رییس سازمان اوقاف است، تصریح کرد: امامزادگان شایسته تکریم و تجلیل هستند.

 حجت الاسلام علیزاده با اشاره به این که امامزادگان مبلغان و مروجان قرآن کریم و اسلام بودند و مردم در کنار بقاع متبرکه احساس آرامش می کنند، اظهارداشت: امروز با همکاری همه دلدادگان اهل بیت و ائمه معصومین (ع) باید هر امامزاده به یک بنگاه فرهنگی دینی برای جوانان و نوجوانان تبدیل شود.

 وی با بیان این که بعضی از امامزادگان واجب التعظیم در راه اسلام و قرآن به شهادت رسیدند و تکریم آنها جزو واجبات است، اضافه کرد: امامزادگان واجب التعظیم از مومنان واقعی بودند و خیر و برکت حضور آن ها هنوز در دیار علویان ساری و جاری است.

 مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان این که مقام معظم رهبری حکیم، مدبر، اسلام شناس و بصیر واقعی هستند که در تمامی لحظه ها در کنار نظام و انقلاب هستند، گفت: نظام و انقلاب ما مدیون حضور با برکت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) است.

 وی گفت: امروز خدمت به نظام و انقلاب و حرکت در راه منویات ولی فقیه حرکت در مسیر حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) است.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل گفت: آسفالت جاده دسترسی به امامزاده عبدالمناف(ع) در سال جاری با کمک فرماندار و اداره راه و شهرسازی آمل انجام می شود.

 وی با بیان این که کرامت یعنی خدمت به مردم و کنار مردم بودن و این خدمت ها به معنای ولایت پذیری و خدمت اسلام بودن است، اظهارداشت: میان شیعیان لبنان وحدت و همدلی قابل توجهی حاکم است و همه آنها عاشق مقام معظم رهبری هستند.

 امام جمعه آمل با بیان این که حزب الله لبنان در کنار ایران قرار دارد و شاهد افزایش قدرت شیعیان در سوریه و لبنان هستیم، افزود: امروز اگر شادابی، نشاط و مودت در جامعه وجود دارد به برکت امامزادگان است.

 حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که امامزادگان عزت، آبادانی، اقتدار و امنیت برای کشور آوردند و باید قدردان حضور آنها باشیم، تصریح کرد: فردای قیامت امامزاگان دست ما را می گیرند و ما را از شرایط سخت آخرت نجات می دهند.

حجت الاسلام  رمضان شجاعی، رییس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان شهرستان آمل با اشاره به این که اوقاف به تنهایی قادر به ساخت و توسعه بقاع متبرکه  و امامزادگان نیست، گفت: اوقاف در ساخت و تجهیز امامزادگان از ظرفیت مردمی و خیران بهره گیری می کند.

وی گفت: آقای روح اله صفائی  و حاج صادق پهلوانی هرکدام مبلغ 500 میلیون ریال را برای سردرب گلدسته و سیستم گرمایشی امامزاده عبدالمناف لاریحان اهدا کردند.

وی با بیان این که مردم و خیران می توانند در عمل محبت و مودت خود را ثابت کنند، اظهارداشت: استان مازندران که از آن به عنوان دیار علویان یاد می شود همیشه مورد لطف و عنایت خاندان ائمه اطهار (ع) بوده و مردم نیز باید به این مسئله توجه ویژه داشته باشند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان ادامه داد: با توجه به این که نذورات ضریح، صندوق بقاع متبرکه و اعتبارات دولتی جواب‌گوی انجام تمام امور عمرانی و فرهنگی اماکن متبرکه نیست، از اين رو طرحی با عنوان طرح مودت در سطح بقاع متبرکه و امامزادگان به مرحله اجرا در آمده تا بتوان به نحو مطلوب و بهینه از ظرفیت خیران استفاده کرد.

وی با بیان این که بخشی از نیازهای مادی اماکن متبرکه استان با برگزاری طرح مودت تامین می شود، گفت: طرح مودت ایجاد منابع مالی جدید برای عمران و آبادانی بقاع متبرکه و تسریع در ساخت و توسعه اماکن مذهبی را به دنبال دارد.

حجت الاسلام شجاعی افزود: عمران و آبادانی بقاع و اماکن متبرکه ضروری ترین اهداف طرح مودت و مهم‌ترین اهداف اجرای آن، بقعه محوری و تقویت نقش و مشارکت های دولتی و مردمی در عمران بقاع متبرکه، مساجد و اماکن مذهبی است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان گفت: با اجرای طرح مودت مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جهت ساخت ضریح امامزادگان محمد ضیاء الدین و سید احمد قریشی بخش لاریجان جمع آوری شد.

حجت الاسلام شجاعی افزود: با اجرای طرح مودت 3 میلیارد ریال برای ساخت حسینیه حضرت عبدالمناف (ع) لاریجان اهدا شد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان با بیان این که همزمان با روز شهادت امام صادق (ع) همراه با عزاداری مراسم یاوران وقف در جوار آستان مقدس حضرت عبدالمناف و عبدالمطلب حسنی (ع) انجام شد، ادامه داد: با اجرای طرح مودت 3 میلیارد ریال برای ساخت حسینیه حضرت عبدالمناف (ع) لاریجان اهدا شد.

وی عنوان داشت: قرارگاه خاتم الانبیا (ص) برای بهسازی امام زاده عبدالله(ع) و امام زاده محمد (ع) بخش لاریجان آمل ۱۱۰ میلیون ریال کمک کرد که این امام زادگان در روستای زیار  بخش لاریجان شهرستان آمل واقع شدند.

وی گفت: خیران می توانند علاوه بر کمک های نقدی بر اساس مهارت هایی که دارند در قالب طرح مودت در بازسازی امام زادگان کمک کنند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان ادامه داد: همزمان با سالروز شهادت امام صادق (ع) نیز 70 متر زمین در بخش لاریجان آمل وقف احداث خانه عالم شد.

وی با بیان این که واقف خیراندیش کریم کمالی با حضور در اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان زمین خود را وقف کرد، افزود: مساحت این زمین 70 متر مربع است.

 رییس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان با بیان این که واقف خیراندیش این زمین را جهت احداث خانه عالم وقف کرد، بیان داشت: این موقوفه در روستای لاسم از توابع بخش لاریجان آمل قرار دارد.

وی همچنین از وقف یک قطعه زمین در روستای کهرود توسط یکی از خیرین در امر خیر، جوانان و ازدواج خبرداد.

در ادامه مراسم با دادن لوح و هدایا به سه نفر از واقفان ، ابلاغ جدید هیئت امنا امام زاده عبدالمناف(ع) داده شد.

لازم بذکر است که در کنار این همایش کلنگ پارکینگ امام زاده عبدالمناف (ع) به مقدار 3 هزار متر مربع زمین به ارزش 5 میلیارد ریال که توسط وارثان درویشی و صفائی اهدا شد زده شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0