با وجود مشکلات فرهنگی فقط به دنبال برگزاری کنسرت نباشیم / تشکیل ستاد همیاری خیرین زمینه ای برای رفع فقر
23 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه دابو و دشت سر تصریح کرد: من نمی دانم چرا از بین این همه مشکلات فرهنگی ارشاد فقط دارد در سطح کشور کنسرت برگزار می کند آیا مطالبات مردم امروز برگزاری کنسرت هایی است که مراجع در مورد آن حرف دارند

 

کمال نیوز: بسم الله الرحمن الرحیم
خطبه اول :
اوصیکم عبادلله و نفسی بتقوی الله .
محضر شریف شما بندگان خوب و مؤمن خداوند متعال ، اهل بصیرت و ایمان ، اهل زهد و تقوا ، مردم باشرافت و با کرامت ، برادران متدین و خواهران مؤمنه و متدین در ابتدا خودم و بعد همه ی شما را به تقوای الهی توصیه می کنم .
سروران عزیز تقوا باعث بصیرت انسان ها می شود . تشخیص صراط مستقیم از صراط غیر مستقیم  و منجر شدن زندگی در مسیر عبودیت و نجات از عذاب های هولناک جهنم و به درک واصل نشدن توسط تقوای الهی رقم می خورد .
 انتخاب مسیر زندگی بر اساس آموزه های دینی و علوم وحیانی و مکتب اسلام ناب محمدی (ص) و ملبس شدن به لباس های تقوای الهی توسط شما مؤمنین و مؤمنات موجب عاقبت به خیری این جامعه می گردد .
تقوا اثر دارد . آثار وضعی تقوا در جامعه موجب دگرگونی می شود  . ایجاد بستر امنیت و آسایش توسط تقوای الهی محقق می شود . و درمقابل می بینیم لشگری در مسیر لشگر شیطان قرار می گیرند . از شیطان تبعیت می کنند . از استکبار جهانی تبعیت می کنند و حرف غرب را می زنند . این بی تقوایی است . اگر کسی تقوای الهی را داشته باشد در محضر قرآن قرار می گیرد . با قرآن است . حرفهایش قرآنی و بر اساس سیره ی علمی و عملی اهل بیت (ع) است . مگر آموزه های دینی مان هیهات من الذله را عنوان نفرمودند . ذلت یک انسان مؤمن تبعیت از هواهای نفسانی است. خواهش های درون مان است . این که امروز نفس بنده می خواهد که همه کاره ی انسان باشد ، نیست . باید ببییم که این عملی که می خواهم انجام دهم به نفع این نظام و قرآن و ولایت و امامت هست یا خیر . این تقوای الهی می شود . این مراعات کردن تقوای الهی می شود . این تبعیت از دستور خدا می شود « اطیعوا الله و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم » این اولی الامر امروز در عصر مصر غبیبت کبری امام زمان (عج) ولی مطلقه ی فقیه است . تدوام امروز ، تبعیت امور و مسائلی که در جامعه ی اسلامی حاکم است توسط این مسیر ایجاد می شود . وگرنه همه ی سیاست ها می شود غیر تقوا . اقتصادها غیر تقوا می شود . معاملات غیر تقوا می شود . اگر قرار هست ما مسیر زندگی مان بر اساس تقوای الهی باشد و از جنات نعیم خداوند بهره مند شویم این همه آیات وجود دارد .
مجلس ترحیمی بودم یکی از عزیزان سؤال کردند که ما هر جای قرآن را نگاه می کنیم از عذاب می گوید . گفت خود این آیاتی که از عذاب می گوید در قرآن منجی بشریت است . در صورتی که قرآن هم بشیر و هم نذیر است . راه را به ما نشان می دهد . آن که خواند مرا راه نشانم دهد .
آنچه را که تا به امروز به سمه شما رسانده ایم اینکه: قرآن ما را دعوت کرده که خانه و خانواده ی آبادی داشته باشیم . آبادانی جامعه مان را بر اساس تقوای الهی ترسیم و مهندسی کرد . بر اساس مراعات مسائلی که به عنوان سبک زندگی دینی برای مان ترسیم شد  در اختیار مان قرار داده و زندگی مان باید بر آن اساس شکل بگیرد . خوش به سعادت آن پدر و مادری که چنین زندگی را انتخاب کردند . خوش به سعادت پدر و مادری که فرزندان مؤمنی را تربیت کردند . فرزندان مؤمنی که در مسیر ولایت اهل بیت (ع) و مسائلی که در مسیر آموزه های دینی است . امروز تهدیدی که در جامعه ی جهانی حاکم است هم اسلام آمریکایی است و هم تشیع انگلیسی . ولی ما اسلام ناب محمدی (ص) و آن هم توسط اهل بیت (ع) برای ما بیان شده . عنوان فرموده اند که می توان مدینه ی فاضله و جامعه ی مدنی اسلامی را ایجاد کرد . جامعه ی مدنی اسلامی را باید تفسیر کرد . نه جامعه ای که درآن فحشا و گناه باشد . نه جامعه ای که در آن حاکمیت نظام را تهدید کنیم . نه جامعه  ای که درست بعد از افاضات ولی امر مسلمین عده ای که خودشان را به نظام منتسب می دانند در مقابل شان ایستادگی کند . نه این چنین نیست . بلکه جامعه ای که اخلاق و کردار و منش شان بر اساس آموزه های اسلامی باشد . آن حیا است . عرض کردیم امام صادق (ع) پنج قسمت حیا را عنوان کردند که سومین آن به مصادفت ایام میمون و مبارک دهه ی کرامت که با میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) شروع شده و با میلاد سراسر نور امام رئوف امام رضا (ع) به پایان می رسد . ما آمدیم این بیان را محضر شما تفسیر کنیم . و جای دارد مجددا بنده این ایام را به محضر شریف شما سروران عزیز تیریک و تهنیت عرض بنمایم .
سروران عزیز حیای کرامت چیست ؟ در این نوع از حیا دیگر سخن از گناه نیست . گناه در کار نیست . خجالت و معصیت نیست . قبح اجتماعی در کار نیست . کرامتی که از انسان سر می زند آن نوع نگاه کریمانه اش بر اساس دستور قرآنی باشد . بر اساس دستور الهی باشد .
سروران عزیز شما با نگاه تیزبینانه و بابصیرتانه ی خودتان ببینید که نخبگان عالم که خدا منتخبشان کرد که در این جامعه برای هدایت گری باشند چگونه نکات ریز و حساسی را ایجاد کردند تا ما با بهره گیری از آنها موجبات مسرت و سعادت را برای خود و جامعه ایجاد نمائیم .
در این باره در مورد حضرت علی (ع) روایتی است که به غلام خود قنبر پول داد که برود د و لباس بخرد و یک لباس به قیمت پنج درهم و یک لباس به قیمت سه درهم بخرد . حضرت علی (ع) لباس پنج درهمی را به غلام شان دادند و لباس سه درهمی را خودشان پوشیند . قنبر غلام علی (ع) عرضه داشت که یا امیرالمؤمنین (ع) شما رهبر و خلیفه مسلمین هستید ، شما رهبر جامعه جهانی اسلام هستید . این ردا بر قامت رعنای شما زیباست - امروز چقدر زندگی مان بر اساس این مکتب علوی است ؟ ما چقدر فاصله داریم . این همه رهبر معظم در مورد اشرافی گری می فرمایند . به بنده می گویند که چرا شما این همه به ماشین ها و ساختمان ها گیر داده اید . عزیزانم واقعاً مردم تیز می بینند . زندگی مان را نگاه می کنند و قطعاً با نگاه زیبا مردم رصد می شویم . ما منادی عدالت محوری هستیم . هر مسئولی که باشد -  امام علی (ع) می فرمایند من از خدا حیا می کنم که لباس فاخر و گران تر را خودم بپوشم در صورتی که غلام و نو کر و فدایی من کم تر از من لباس بپوشد . این شأن و حیای کرامت است . و یا در آیه ی 8 سوره ی انسان نشان از کرامت اهل بیت (ع) است . « و یطعمون الطعام علی حبه مسکینا و یتیما و اسیرا» مکتبی است که جهان از تفکرشان ارتزاق می کنند . قرار است که علی (ع) در عالم معنا درخشش داشته باشد . و فاطمه زهرا (س) درخشش داشته باشد . و قرار است از این علی (ع) و فاطمه (س) دو درّ گران بها تحویل این جامعه گرد و حسن (ع) و حسین (ع مدیر جامعه گردند . این فاطمه (س) ، علی (ع) این حسن (ع) و حسین (ع) سه شبانه روز آن چه که باید ارتزاق کنند نمی کنند . حال این گناه نیست  و قبح اجتماعی نیست . حق مان است که شکم فرزندان مان را سیر کنیم . وی وقتی که فقیر می آید می بینیم  از دهان خود می کشند و به آن فرد مسکین و یتیم و اسیر می دهند .
یا در شب زفاف و عروسی حضرت فاطمه زرا (س) آن لباسی که تمام هم و غمّ یک خانم عروس این است که با چه لباسی به خانه ی بخت بیرود و این لباس خود را به فقیر می دهد این حیای کرامت است . و ما در این مکتب تلمذ می کنیم .
در آموزه های دیگر نیز چنین هست در مورد امام رئوف سلطان سریر ارتزاق بیانات متعدد و اعجار توأمان با کرامت وجود دارد که به تعدادی از این جلوه های ویژه اشاراتی داشته باشیم . بسیار ظریف و زیباست  ما از ولایت دم می زنیم ولی عمل مان این طور نیست . جسارت به شما نمازگزاران  نمی کنم . ما مشکل داریم . اگر مشکل نداشته باشیم این همه فقر در جامعه وجود ندارد . فقر در جامعه آمد فحشا بوجود می آید و منکرات ترویج می شود .
 ولی خواهش بنده این هست این مطالب را مدقانه گوش داده و در زندگی مسقف خود از آن بهره مند گردیم . در تاریخ نقل شده است که : آقا میرزا حسن لسان الاطبا از اهالی بهشهر می فرماید که زمانی خدمت ملا محمد اشرفی از علما در زادگاه خودم شرف یاب شدم . به ایشان عرضه داشتم که می خواهم مشهداالرضا بروم . نامه ای را مکتوب کردند و فرمودند که جناب میراز حسن شما وقتی به حرم رسیدین این ماه را به حرم بیاندازید و موقع برگشت جواب نامه را از ما می خواهم . اهل بیت (ع) این چنین هستند . ما به اهل بیت (ع) باور نداریم . ما نسبت به اهل بیت (ع) شناخت و معرفت نداریم . میرزا حسن پیش خودش می گوید مگر امام رضا (ع) زنده است که جواب نامه را بدهد . می گوید ابهت میرزا اشرفی من را چنان گرفته بود که نتوانسم سؤال کنم و مرخص شدم . امدم مشهد برای زیارت دراولین روززیارت برای ادای تکلیف نامه رابه داخل ضریح انداختم بعدازچندمدت موقع مراجعت برای زیارت وداع به حرم مشرف شدم واصلاًسخن حاجی راکه گفته بودجواب نامه رابگیروبیاورفراموش کرده بودم بعدازنمازمغرب وعشاءدرحال زیارت بودم که ناگاه صدای مأموری بلندشدکه زائران ازحرم بیرون روندتاخُدّام به تنظیف حرم بپردازندوقتی نماززیارت راتمام کردم متحیرشدم که اول شب چه وقت دربستن است!ولی دیدم کسی جزمن درحرم نیست برخاستم که بیرون روم ناگاه دیدم سیدبزرگواری درنهایت شکوه وجلال ازطرف بالای سرباکمال وقاربه سوی من می آیدهمین که به من رسیدفرمود:حاجی میرزاحسن!وقتی به بهشهررسیدی پیغام مرابه حاجی اشرفی برسان وبگو:
آیینه شوجمال پری طلعتان طلب
جاروب بزن خانه وپس مهمان طلب
دراین فکربودم که این بزرگوارکه بود؟ که مرابه این اسم خواندوپیغام دادیک مرتبه متوجه شدم اوضاع حرم به حالت اول برگشته برخی نشسته وبعضی ایستاده وبه زیارت وعبادت مشغول هستندفهمیدم که این حالت مکاشفه بوده است وقتی به وطن مراجعت کردم یکسره به خانه مرحوم حاجی اشرفی رفتم تاپیغام امام(ع)رابه وی برسانم همینکه دررا کوبیدم صدای حاجی ازپشت دربلندشدکه حاجی میرزاحسن!آمدی قبول باشدآری:
آیینه شوجمال پری طلعتان طلب
جاروب بزن به خانه وپس مهمان طلب
سپس افزود: افسوس که عمری گذراندیم وچنان که بایدوشایدصفای باطن پیدانکرده ایم. خوب سروران عزیز ما با خود چه کرده ایم با زندگی مان با ولایت و امامت چه کرده ایم خدا می اند اگر حق شناس این نعمات الهی باشیم هیچ مشکلی در جامعه وجود نخواهد داشت.
و اما دومی رخداد زیبای تارخی در بیان کرامت امام هشتم علیه آلاف تحیة و الثناء محدث نوری رضوان الله علیه نقل می کند: یکی ازخادمان حرم مطهرگفت درشبی دررواقی که دارالحفاظ معروف است خوابیده بودم ناگاه درخواب دیدم که درِحرم مطهربازشدوحضرت ازحرم بیرون آمدندوبه من فرمودندبرخیزوبگوچراغی فروزان بالای گلدسته روشن کنندزیراجماعتی ازاعراب بحرینی به زیارت من می آیندواکنون در8کیلومتری مشهدبراثربارش برف راه راگم کرده اندبروباگروهی ازخادمان جهت نجات آنان حرکت کنیدآن خادم می گویدازخواب پریدم وفوری ازجابرخاستم ومسئول خدام راازخواب بیدارکردم وبه سرعت چراغی فروزان روی گلدسته روشن کردیم وبه دنبال زواربحرینی رفتیم وقتی به آنها رسیدیم گفتیم چه شده است گفتندمابرای زیارت امام رضاآمدیم وگرفتاربرف وسرماشدیم وراه راگم کردیم وهمه یکجاجمع شدیم وازسرمافرش هایمان راسرمان گذاشتیم وشروع به گریه کردیم وبه امام متوسل شدیم درمیان مسافران مردی صالح واهل بودهمین که به خواب رفت امام رضا(علیه السلام)رادخواب دیدکه به اوفرمودبرخیزکه دستورداده ام چراغی فروزان بالای گلدسته روشن کنندبه طرف چراغ حرکت کنیدوبه طرف چراغ حرکت کردیم که ناگاه شمارادیدیم
ای نفست چاره ی درماندگان
چاره ی ماسازکه بیچاره ایم
یارشوای مونس غمخوارگان
جزتوکسی نیست کس بی کسان
گرتوبرانی به که روی آوریم
چاره کن ای چاره بیچارگان
ای کس ما,بی کسی ماببین
معتذرازجرم وگناه آمدیم
به سراغ من و شما می آیند . باید دقت کنیم . دیروز یکی از روزهای خوب زندگیم بود و در آن جشن عرض کردم بحث کرمات است . بحث این است که درابن عالم مالک مطلق خداست . ما به زبان می گوییم ولی متأسفانه عمل مان یک مقدار کم رنگ شده . در زندگی اهل بیت (ع) می بینیم که به ما یاد می دهند  و به ما عنوان کردند . که چگونه به مهمان کرامت کنیم . چگونه جواب دیگران را بدهیم . چگونه در خدمت مردم باشیم . در فکر فقیر جامعه باشیم . داستان دیگری که چون فرموده اند تکراری است عرض نمی کنم ولی مختصر بیان خواهم کرد اینکه ان دختری که به امام رضا (ع) نامه ی دهد . وا مام ا رضا (ع) چگونه آن جوانی که متمول هست قرار هست خارج زن بگیرد هر چند بارها و بارها پدرش از ایشان می خواهد که از ایران زن بگیرد قبول نمی کند بعد از این که این نامه به دست این جوان می رسد که جریانی بس مفصل و زیبا دارد و به پدر می گوید که من این دختر را انتخاب کردم و به سراغ شان برویم . پدر می گوید ایشان فقیر است و ما سرمایه دار هستیم . تجارت ها و رفت و آمدهای ان چنای داریم . این جوان می گوید چون امام رضا (ع) انتخاب کرد برای شان خانه و زندگی و جهیزیه جور می کنی و باید زن زندگی من شود . این متد و مدل زندگی است . به حرف نه در عمل باشد .
اما اینکه عرض کردم روز خوب زندگی بنده بود خیلی مراجعه داشته و داریم فقیر و مسکین و اشتغال و ازدواج که چند روز گذشته این کار اقدام شد و  الحمدلله سی و سه نفر از پسران و دختران عزیزمان در دو بخش با عنایت ستاد همیاری خیرین شهر دابودشت و دو بخش دابو و دشت سر که از وی بعضی از عزیزان ما شکل گرفته که این ستاد همیاری خیرین ان شاءالله جهت متمرکز شدن مراکز ایجا خواهد شد و به فضل خدا این ستاد شکل بگیرد و ما بتوانیم مشکلات را حل کنیم . مجمع خیرین ، کمیته امداد ، بهزیستی ، آبشارعاطفه ها و همه ی این نهاد ها باید به ما کمک کنند و از طریق نهاد نماز جمعه شناسایی شوند . واقعاً بنده شرمنده می شوم که عزیزی به دفتر می آید . از این که حاج آقای سلمان پور عنوان کردند عزیزان خدا می داند بعضی مواقع بنده اظهار عجز می کنم به همین خاطر نمی توانم دفتر بروم . نیاز به کمک و حضور و حمایت شما است . مردم وجوهات خودتان را حتما به دفتر برسانید و کمک ها و اعانات و خیرات را حتما به دفتر برسانید تا ما شرمنده مردم نشویم.
الحمدلله بخشداران عزیز دو بخش و مسئولین محترم ، شوراهای دو بخش ، دهیاران و خیرین و معتمدین این کمک را خواهند کرد و باید بکنند . دیروز این کار انجام گرفته . جهزیه تهیه شده و فرستادیم بدون این که عروس و داماد در جشن مان باشند . باید این طور باشد . یعنی باید طوی شود که آبروی عزیزان حفظ شود . نه این که در سطح شهرستان بوق بزنند . عروس و داماد را همه بشناسند و خجالت بکشند . این مکتب باید ترویج شود . بر اساس آموزه هایی که قرآن به ما فرمود 33 نفر از این عزیزان با عرت و کرامت هر چه تمام تر این جهیزیه های که با تماس از سوی مسئول آبشار عاطفه ها به نهادهای کمیته امداد و بهزیستی و مجمع خیرین شکل گرفته  و تماس به نوعروسان و جهیزیه های مورد نیاز خود را اعلان نموده اند و تهیه شده و در اختیار عزیزان قرار گرفته است عزیزان این ستاد همیاری خیرین اولین ستاد همیاری خیرین شمال شکور خواهد بود که خدا به ما توفیق داده انشاءالله شکل بگیرد که بنده در آن جشن عرض کرده ام این از مواهب الهی است و خدا را بر این نعمت شاکر و سپاسگزارم  و از همه شما خیرین دعوت می کنم که با حضور در دفتر با کمک بخشداران و مسئولین و شوراها و دهیاران و حوزه ها این کار بزرگ انجام خواهد گرفت و به فضل خدا در کشور زبانزد خواهد شد
خطبه دوم :
اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .
در این خطبه نیز همانند خطبه اول محضر شریف شما نمازگزاران در ابتدا خودم و بعد همه ی شما سروران عزیز و بزرگوار را توصیه به تقوای الهی می کنیم .
آنچه را که تا به امروز در بیان آثار موضعی تقوای الهی در محضر شما عرض کردیم . کسی که اهل تقواست نوع دیدگاه هایش بر اساسی رقم میخورد که از صفات رذیله دوری جوید .
نماز گزاران عزیز و با بصیرت اهل تقوی کسانی هستندکه به خاطرنوع دیدگاهشان به مسائل راه نفوذ خیلی ازصفات رذیله راروی خودشان بستند و یا اگر رذیله ای دارند با این نوع برخورد از بروز و تشدید شدن آن جلوگیری می کننددرواقع تقوی رابه معنای واقعی به کارمی بندندبه عنوان مثال فردمتقی وقتی به مالی که مال خودش نیست برخوردمی کندروی برمی گرداندخودش راتوجیه نمی کندکه این حق من هست وبقیه هم دارندمی خورندویااینکه ازکجاآوردندلابددزدی بوده بلکه ازهمان ابتدابه آن توجه نمی کننددرواقع به حرام نزدیک نمی شوندواین رمزموفقیت آنهاست مابایدحدودالهی وخطوط قرمزهارابشناسیم تابه آن نزدیک نشویم خداونددرسوره طلاق می فرماید:ومَن یَتَّقِ اللهَ یَجعَل لَهُ مَخرَجاً و َیَرزُقهُ مِن حیثُ لایَحتَسِب هرکسی تقوای الهی پیشه کندخداوندراه نجاتی برای فراهم می کندواوراازجایی که گمان نداردروزی می دهد
 در محضر شیطان نباشد . درمحضر خدا باشد . خداترس و خداجو باشد . خدایی ناکرده بعضی مواقع مرسوم است که به خوب بودن تظاهر می کنیم .  پیش قاضی و معلق بازی نمی شود . علی (ع) فرمودند که روز قیامت خدا شاهد حاکم است . تقوا داشته باشیم . در مسیر تقوای الهی باشیم . مسائل را بر اساس دیدگاه خودمان تفسیر نکنیم . بعضی مواقع بعضی از دوستان مان این چنین می پندارند که ما آموزه ای مان بر اساس خواسته ای مان باشد . نه باید بر اساس خواسته های دین باشد . دنبال مطالبات فردی خودمان نباشیم . به دنبال مطالبات دین باشیم . ببینیم دین چه دستوری داده است .
 اما تفسیری که از بیانات نورانی امام المسلمین ، سروران مان ولی امر مسلمین امام خامنه ای در دیدار اخیر با وزیر محترم اطلاعات و عزیزنی که در این کسوه خدمت می کنند داشت و الحمدلله موفقیت های فراوانی را این سربازان گمنام داشته و دارند . الحمدلله امنیتی که بدست آمده به برکت خون شهدا ، به برکت انقلاب ، به برکت امام ، معیار و معمار کبیر نظام مان ، به برکت دعای شما مؤمنین و مؤمنات ، حضور و بصیرت شما . الحمدلله به برکت قوای مسلحی که امروز در خدمت این نظام هستند . چه ارتش مان چه سپاه مان و چه نیروی انتظامی مان و به برکت خادمانی که باید مطابق فرامین و آن مسیر خط سیری که اهداف اصلیه نظام مان بوده و هست و خواهد شد ، انجام بگیرد .
خوب یکی از مهمترین رسالتمان در زمان حاضر ایجادخط فاصل بارأس جریان استکباریعنی آمریکاست که ازمهمترین مبانی قطعی امام راحل و بزرگواراست که معمار و معیار انقلاب اسلامی ایران می باشند  واین مسئله جای هیچ گونه مسامحه وسهل انگاری ندارداین اصل راهبردی افزون برنهادهای امنیتی که درکلام امام خامنه ای پوسته سخت نظام اندوبه هیچ وجه نبایدآسیب پذیرباشندبایددررأس سیاست هاوبرنامه های همه نهادهاوارگان های کشورباشد . درواقع حفظ وتقویت این خط فاصل حکم ((حیات وممات))هویت وگفتمان انقلاب ونظام جمهوری اسلامی راتشکیل می دهدوتأکیدرهبری فرزانه انقلاب نسبت به حفظ آن ازسوی نهادهای امنیتی نظیروزارت اطلاعات ازباب احصاءتمثیل بوده ووظیفه دیگرنهادهاوسازمان هارانفی نمی کند و همه نمهادها باید در این امر مجدانه سعی و تلاش کنند و قطعا خواستگاه شهدا و ملت شریف نیز اینچنین می باشد.
باتوجه به سختی های موجوددرشناسنامه انقلاب درتمام اعصار37 ، 38 سال انقلاب توانستیم موفقیت های فراوانی راکسب بکنیم وپیشرفت های فراوانی راداشته باشیم امروز ایران غیور به فن آوری دست یافته است امروزما به جایی رسیده ایم که بابسیاری ازکشورهای غربی واروپایی رقابت می کنیم واین موجب دلنگرانی دشمنان گردیده است.
باپیشرفت این کشوراسلامی ایران ,بدون کمک غرب وآمریکاملت های دیگرهم ترغیب می شوندتابه پیشرفت کمک بکنندتایک حکومت اسلامی درجهان ایجادگرددوجامعه مدنی اسلامی براساس آموزه های علوم وحیانی تشکیل گرددبرخلاف جامعه مدنی مفسدغربی که مهلک است غالب گردد.
آنچه را که همه مابایددقت کنیم این است که همه ماتلاش بکنیم تابه سوی جامعه مدنی اسلامی حرکت نمائیم تابه تمدن پیشرفت اسلامی برسیم .
مادرطی 37 سال ثابت کردیم که می توانیم به اوج پیشرفت تمدن اسلامی برسیم.ایران یک کشورعقب افتاده ی فلک زده دست نیازبه غرب وآمریکاوانگلیس بوده ایم ولی امروز به عنوان یک قدرت تأثیرگذاردرمقابلشان قرارگرفتیم.البته درصورتی که همه مسئولان واژه مقدس مامی توانیم راصرف کنیم نه مثل بعضی هامی گویندمانمی توانیم وآیه یأس می خوانند آیا این بی فرهنگی نیست با وجود این همه حقوق های نجومی می گیرند می گویند ما قدرت مقابله باغرب رانداریم این خودکم بینی است که وزیرمابگویدآمریکاسیستم دفاعی نظام راازبین ببرداگرخودراباورکنیم.
مادرعلم وفناوری پیشرفت کردیم مادرموردمسائل گوناگون اسلام پیشرفت کرده ایم ماالحمدلله هسته ای شدیم به برکت خون شهدامابه بخش غنی سازی 20درصدرسیده ایم مافضایی شده ایم وماهواره به فضاپرتاپ نموده ایم ماموجودزنده رابه فضا پرتاپ کردیم وبرگرداندیم ماامروزبه مرتبه ای ازعلم رسیدیم که می توانیم انسان هارابه فضابرسانیم مادرسلول های بنیادین حرف برای گفتن داریم مادرساخت موشک قوی بالستیک باقوی ترین کشورهارقابت می کنیم.ماپهبادهای پیشرفته تولیدمی کنیم مادرداروسازی موفق هستیم وروی پای خودایستاده ایم .دشمن نمی خواهدمابه این پیشرفت هابرسیم که یکی ازاینهاهمین برجام بودکه علت تمکین کردنشان این بودتامانع پیشرفت کشور ما بشوند که رهبری معظم ازاول فرمودندکه آمریکا وغرب به تعهدات خودعمل نمیکنندوفرمودندکه به این مذاکرات خوش بین نیستم.
امروزآنهایی که به مذاکرات خوش بین بودند و منتقدین برجام رابی سواد و ترسو و بزدل می خوانند و آمریکا را بزک می کردندومؤدب وباهوش می دانستندو دارند اذعان می کنندآمریکانقض عهدنموده است. آمریکانه تنها به تعهدات خودعمل نمی کندبلکه مانع اقتصادی دیگرکشورهامی شوند. رهبری معظم یک سال ونیم فرمودندولی بعضی هاسخت شان می آید قبول کنند آمریکانه تنها به تعهدات خودعمل نکرده است بلکه تحریم های جدیدرااعمال نموده اند.
عده ای هنوزسخت شان هست قبول کنندآمریکادشمن ماست مگرقرارنبوددرزندگی روزمره ی مامعمولی باشدمگرنگفته انددرکنف مذاکرات سانتیفیوژهاحرکت می کندهم چرخ زندگی مردم بچرخدهم چرخ صنعت بچرخدوهم چرخ کارخانه هابچرخد؟چه شده که دررکودیم مگرقرارنبودمذاکره انجام گیردتاتحریم های ظالمانه برود؟رفته است تامسئله محیط زیست حل گردد؟حل شد؟تامسئله اشتغال حل گردد؟تامسئله معیشت مردم حل گردد؟آیاواقعاحل شده یابدترشده است؟تاصنعت وبانک ها وحتی آب خوردن مردم راهم به مذاکره بندکردند.پس حل مشکلات اقتصادی معیشتی رابه برجام موکول می کردیدکجاست؟چراامروزوسط سخنرانی مسئولین شعاراشتغال سرمی دهید؟
امروزمی گویندبرجام جلوی تهدیدجنگ راگرفته است آیااین چنین بوده است چراحرف دشمنان رابرسرزبان هاجاری می کنیم؟واین را دستاورد برجام نام می برند وهفته گذشته هم همایش میلیاردی تبلیغاتی انتخاباتی رؤسای آموزش وپرورش سراسرکشورراتشکیل داده اندومی گویندبه بچه هادرموردآثابرجام تعلیم بدهیم .رهبری معظم برجام راخسارت محض می دانندوبرخی می گویندبرجام برای ماعزت آورده است از طرفی دیگر دشمنان نظام از جمله وزیرخارجه سابق آمریکا:ایران مجبوراست به برجام پایبندباشدبرجام ذخیره اورانیوم ایران رااز12هزارکیلوگرم به 300 کیلوگرم کاهش داداین عزت برجام است؟ آیا عزت برجام این معیشت فعلی مورد تهدید مردم هست چرا دقت نمی کنیم؟
بعضی ها در خیال خود در آغوش کدخدا قرار گرفتند . کدخدا محور شدند و احساس می کنند که اگر ما همه ی این مسائل و پتانسیل های درون  را رها کنیم و خودمان را در آغوش استکبار جهانی قرار دهیم همه چیز قابل حل است . و حتی حرف و هدفشان را تکرار می کنند و در مقابل رهبری معظم زاویه می گیرند و گاهی اوقات حرف از رهبری می زنند ولی بالعکس عمل می کنند . عرض کردیم این مردم می شنوند . تمام این مسائلی که بنده امروز می گویم این عزیزان گوش کردند و رصد کردند فرامایشات رهبری را . فرمودند که باید با رأس جریان استکبار یعنی امریکا خط فاصل ایجاد شود . ما باید به فاصله مان دقت کنیم . آن ها را به دورن خودمان راه ندهیم . این از مهم ترین مبانی امام راحل (ره) ، معمار و معیار کبیر انقلاب است  به این مسئله دیگر جای هیچ تردیدی نیست . بُعد زمان و بُعد مکان مسائل را حل نمی کند .و نمی توانیم بگوییم که آمریکا فقط در ابتدای انقلاب شیطنت داشت . امروز داریم می بینیم . هفته ی گذشته ان خبرنگار و یا ان دستگاه اقتصادی کشور فراسنه اذعان داشته اند  و گفته اند که آمریکا چگونه جلوی معاملات با ایران را دارد می گیرد . ما باید این مسائل را دقت کنیم .
نمازگزارن عزیز ما با توجه به همه ی سختی هایی در تمام اعصار سی و هفت هشت سال توانستیم کسب کنیم و صرف نمائیم و ان واژه ی مقدس ما می توانیم هست . ما توانستیم ان نظامی که در خدمت استکبار جهانی بوده و از هر جهتی فقیر بوده و امروز به بلندای تاریخ به تمام عزت ها برسیم . امروز توانستن را ما صرف کردیم و واژه ی توانستن را جوانان انقلابی مان به جامعه ی جهانی یاد دادند . و امروز هم عده ای از کشورها به این نتیجه رسیدند که باید همانند ایران عزیز از پتانسیل درون خود استفاده کنند . از اهداف اصلی تشکیل نظام خود استفاده کنند . حالا ما با توجه به این مقدمه و با پیشرفت هایی که این کشور اسلامی بدون کمک غرب و استکبار جهانی کسب کردیم . ما امروز به عزتی رسیدیم که دشمنان ما مات و مبهوت هستند . دست خالی و تحریم ولی علم و فن آوری و مسائل علمی مان توانستیم یک جامعه ی مدنی اسلامی را تشکیل دهیم و این خاری است در چشم دشمنان . ما در طی این سی و هفت سال ثابت کردیم که می توانیم به اوج پیشرفت ها برسیم . ایران یک کشور عقب افتاده ی فلک زده ی دست نیاز به غرب است . آمریکا و انگلیس و استکبار جهانی امروز یک ابرقدرت تأثیرگذار در جامعه نام گرفته شده اند . با توجه به همه ی این پیشرفت ها بعضی ها متأسفانه در سخنان خودشان عنوان می کنند که دیگر گذاشتنه . اتفاقاً تازه شروع شده است . می گویند که دیگر نباید شعار داد . این شعار برگرفته از باطن پاک مان هست . از شعائر الهی است . خدا دستور داده است که با آنهایی که در نظام اسلامی هستند رأفت و رحمت شود و با دشمنان نظام هم باید ستیز کرد . ما توانستیم و خدایی ناکرده عده ای در زبان خودشان این عنوان را آورده اند که بی عرضگی است که ما پیشرفتی نداشتیم . آیا حقوق نجومی که امروز دارد ایجاد می شود این بی عرضگی است یا پیشرفت های کمان ؟ این که چند مدیر متأسفانه دارند از بیت المال ارتزاق می کنند ان وقت فقر جامعه مان را دارد به فلاکت می رساند این بی عرضگی است یا اینه مه علوم و مسائل ؟ این خود کم بینی است . این که وزیر ما بگوید سیستم دفاعی نظام استکبار جهانی سیستم دفاعی مان را از بین می برد ، موشک های بالستیک ما را نمی بیند ؟ این همه ادات نظامی مان را نتمی بیسند ؟ این همه موشک هایی که ما رو نمایی کردیم را نمی بند . دقت کنیم . حرف دشمنان را نزنیم . ولی امر مسلمین در سخنان خودشان در دیدارهای اخیر عنوان کردند که تجربه برجام به ما می گوید که مذاکرات منطقه سم مهلک است  و نباید به آمریکا اعتماد کرد . متأسفانه یکی از مسئولین بلافاصله چند روز بعد عنوان میدارد که بعضی چشم خودشان را می بندند و می گویند که مذاکره در مطقه سم مهلک است . آیا این رهبر چشمش را بسته است یا شمایی که از سرمایه ی نظام می خورید و فرزندانی را تربیت کرده اید که خون این مردم را کیسه می کنند . شما باید اهل بصیرت باشید . شما باید دقت کنید . این مردم نسبت به این مسائل بصیرت دارند .
ما در علم و فناوری پیشرفت کردیم . ما به برکت خون شهدای عزیزمان الحمدلله هسته ای شده ایم . ما به غنی سازی 20 درصد رسیده ایم . ما فضایی و ماهواره ای شده ایم . ما موجود زنده را به فضا پرتاب کرئده ایم و سالم ریده . ما امروز به این تکنولوژی رسیدیم که انسان ها را می توانیم به فضا پرتاب کنیم و سالم برسند . به خودتان بیایید . به جای اینکه همایش میلیاردی اموزش و پرورش بگیرید و مسائلی را عنوان کنید که مقدمات انتخابات سال 96 را رقم بزنید و از بیت المال مردم استفاده کنید ، اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل کنید . بیایید برای این مرم کار کنید . در خدمت این مردم باشید . به فریاد آموزش و پرورش برسید . چرا می گویید که برجام را بچه ها یاد دهید . نتیجه برجام چیست ؟ عزت برجام عربستان با تمام حواشی اش است ؟ عزت برجام همه ی این مسائل حاشیه ای است ؟ ما باید دقت کنیم و باید به این مردم جواب پس دهیم .
راز موفقیت شما این است که در محضر ولی فقیه باشید . از محضر ایشان کسب فیض کنید . تاریخ نشان داده که هر کسی از ولایت دور ماند ضرر کرد . شما دور هستید فاصله را نزدیک کنید . در مقابل رهبری جبهه نگیرید . مردم دارند می بینند و وظیفه ماست که نسبت به این مسائل بصیرت افزایی کنیم . ای کاش که به جایتفکربرجام 2 و 3 و 4 و 5 ، ای کاش که به جای اینکه به دنبال از بین بردن حاکمیت نظام باشند . ای کاش که به جای این که صوت منتظری را در رسانه ها در چند روز گذشته پخش کنید درمورد اقدام منافقین در دهه ی شصت که این عمل به نوعی تشویق منافقین هست و این کار همک از روی هدف هست و نفوذ و فتنه یعنی این از آن روزی که با بهائیت نشسته اند تا اون روزی که حاکمیت دینی را مورد سئوال قرار داده اند و امروزی که با این کار دارند داعش پروری می کنند خوب همه مان شنیدیم که رئیس دانشکده صهیونیستی عنوان می دارد که چشم امید اسرائیل به داعش است . نابود کردن داعش یک نوع تهدید راهبردی و استراتژیک برای ما نیست . آن وقت ما داریم چه می کنیم ؟ الحمدله فرزندان نظام و رهبری نسبت به این مسائل ایستادگی لازم را انجام می دهند   و شهدای عزیزمان که این ایام در مقابل دشمنان نظان در مرزهای حاشیه ای با آنها درگیر هستند را داریم .  که قطها بازرسان و قوقه قضائیه شدیدا با این گروه برخورد کنند این مطالبه مردم حزب الله و انقلابی ایران اسلامی است و هیچ گونه مسامحه ای را قبول نخواهند کرد.
 ای کاش خون شهدای مان را در نظر می گرفتید . ای کاش می آمدید اهداف اصلیه ی نظام مان را در نظر می رفتید . ان اهدافی که امام عنوان کرد که آقای منتظری شما ساده لوح هستید . اظهار نظر می کنید . سریع تصمیم می گیرید . یک مقداری عادلانه باشد . ان هم بعد از سی سال . ان همان نفوذ است . این کار قشنگی نیست . این همان فتنه است . ما اهل فتنه نیستیم و ما فتنه را از نطفه خاموش می کنیم و تن به ذلت نمی دهیم . هیهات من الذله . این شعار برگرفته از جسم و جان مان هست . و شعار مرگ بر آمریکا همچنان بر جان ها و دلهای مان ظنین انداز هست تا مادامی که این جرثمه فساد باشد و طغیانگری بکند .
 من نمی دانم چرا از بین این همه مشکلات فرهنگی ارشاد فقط دارد در سطح کشور کنسرت برگزار می کند آیا مطالبات مردم امروز برگزاری کنسرت هایی است که مراجع در مورد آن حرف دارند و تداخل زن و مرد نامحرم با ان وضع در آن جلسات به داد اهداف اصلیه نظام برسید اونوقت وزیر محترم ارشاد می گوید روحانیت و ائمه جمعه باید مسائل فرهنگی را حل کنند بودجه دست شماست که اینچنین خرج همایش های کذائی می شود اونوقت ما چه باید بکنیم جز دعا برای عاقبت مردم و جوانان.
 وزیر محترم امور خارجه مان هم در نظر اخیرشان در مورد برجام  گفته هیچ معاهده ای نیست که تمام ابعادش مورد تأیید قرار بگیرد . ای کاش وزیر اشاره می کردند که تنها طرفی که تماماً نتیجه  حاصل شده ما بودیم و ما به همه مفاد قطعنامه عمل کردیم آنها چه کرده اند  . هر چه که گفتند را انجام دادیم حالا چه چیزهای بوده را نمی دانیم . چه بلایی بر سر این نظام امده نمی دانیم . قطعاً بر ملا خواهد شد . قطعاً مردم نسبت به این مسئله متوجه خواهند شد .
مسئولین نظام  شیب تند  بیانات و خشن خودشان را نسبت به نیروهای انقلابی دقت کنند که دیگر این حربه ها جوابگو نیست همین ابزار ارتباطی که مسئولین از آن دم می زنند باعث سرعت اطلاع رسانی می گردد و مردم و جوانان نسبت به مسائل نظام و منطقه مطلع هستند .
 آن وقت عضو ارشد دولت یازدهم ر مورد جامعه ی جهانی شدن شخن می گوید ان وقت خودش وقتی برای سفر به امریکا به فرودگاه امارات می رود بازرسی بدنی می شود . آیا این رفتارها واقعا جهانی شدن است ؟ تن دادن به ذلت است . هنوز کجاها رادیدید.
حرف آخر بنده مسائلی در سطح شهرستان می باشد که بعضی از مدیران نسبت به بیت المال مردم در حال انجام دادن هستند که امروز فقط توصیه می کنم تا دقت لازم انجام پذیرد و الا هفته های دیگر تک تک ادارات و نهاد ها را به مردم معرفی خواهم کرد و مردم را مطلع می کنم معیشت مردم مورد تهدید هست اون وقت به راحتی چه می کنید اگر همین وضعیت ادامه پیدا کند عرض خواهم کرد و گفتیم که آمل متشکل از چند بخش هست که شده شهرستان آمل و تازه بنده خودم آملی هستم و بعنوان شهروند آمل مطالباتی را از مسئولین دارم لذا چه مسئولین شهرستانی و چه مسئولین شهردابودشت و آمل ضمن تشکر از ازحمات شما توصیه می کنم وقت خود را بجای صرف جلسات و همایش ها و نامه نگاری ها و تبریک گفتن ها برید معضلات و مشکلات جاده ای و معیشتی مردم را حل بکنید و شوراهای معزز و حزب الهی و انقلابی ضمن تقدیر از شما عزیزان، آنهایی که از بیت المال مردم مال البیت تهیه کرده اند دقت بکنند که حتما دقت بکنند و فکر نکنند که از این بیت المال می توانند برای انتخابات سال دیگر استفاده بکنند که بعضا دارد شکل می گیرد دقت بکنید متوجه خدا و اهل بیت باشید ناظر بر اعمال شما هستند و دقت بکنید که مردم می بینند و تصمیم خواهند گرفت که به چه کسی رأی بدهند و نیز از دهیاران عزیز و زحمت کش ضمن تقدیر و تشکر اون عده بسیار اندکی که در سطح کشور محدودند دقت بکنند که مورد رصد خدا هستند و باید جوابگو باشند و از مسئولین بالا دستی می خواهیم و توصیه می کنم که دقت بکنند و رصد بکنند و نظارت لازم انجام پذیرد .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0