مدارس آمل به سمت مهارت‌آموزي دانش‌آموزان حرکت کنند
19 مرداد 1395 ، دیدگاه 0

به گزارش روابط عمومي فرمانداري ويژه شهرستان آمل، جلسه دهه کرامت با محوريت برگزاري تجليل از دختران نمونه آملي از سوي اموربانوان و خانواده فرمانداري ويژه اين شهرستان به رياست فرماندار ويژه و با حضور نماينده‌هاي مشاوران امور بانوان دستگاه‌هاي اجرايي آمل برگزار شد.

منفرد در اين جلسه با بيان اينکه کرامت لازمه وجود انسان و انسان قابليت وجودي‌اش زماني تجلي پيدا مي‌کند که کرامت را ببيند، افزود: هر مناسبي در تقويم فرصتي را براي يک جامعه محيا مي‌کند تا توجه خاص‌تري و نظارت به آن موضوع بيشتر شود.

وي ادامه داد: نيمي از جمعيت کشور ما را دختران تشکيل مي‌دهند اما بايد از سهم 50 درصدي بهره‌مند شوند به مانند پسران از امکانات کامل بي‌بهره شده‌اند.

نماينده عالي دولت يازدهم در شهرستان آمل با تاکيد بر اينکه امروز فاصله‌اي بين مادران و دختران در جامعه ما مشاهده مي‌شود و اين موجب نگراني‌هايي شده است، اظهار داشت: بايد براي از بين بردن اين فاصله آسيب‌شناسي درستي شود تا اين شکاف‌ها قبل از ايجاد معضل رفع شود.

وي يکي از مهمترين نگراني والدين را بي‌کاري و بلاتکليفي فرزندان‌شان پس از فارغ‌ا‌التحصيلي و کسب ديپلم بيان و يادآور شد: در اين زمينه آموزش و پرورش بايد به امر مهارت‌آموزي ورود يابند تا دختران و پسران پس از پايان تحصيلي ديپلم نگراني بر اشتغال نداشته باشند.

منفرد با بيان اينکه تعطيلي چهارماه آموزش و پرورش براي بچه‌ها مناسب نيست، گفت: اين تعطيلات خلعي در پيشرفت تحصيلي دانش‌آموزان و بي‌علاقه‌مندي آنها از ادامه تحصيل مي‌شود.

فرماندار ويژه آمل با اشاره به برگزاري اردوي يک‌روزه پياده‌روي دختران از سوي اداره جمعيت هلال‌احمر در دهه کرامت اين همايش را عاملي بر تحرک دختران در دنياي امروزي عنوان و مطرح کرد: اين همايش موجب مي‌شود تا آنها يک روز به دور از اينترنت و دنياي مجازي به سر ببرند و از هواي پاک طبيعت بهره‌مند شوند.

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداري ويژه آمل زينب سلطاني در ادامه اين جلسه از ارايه دستورالعمل برنامه‌هاي کلي امور بانوان به مشاوران بانوان دستگاه‌هاي اجرايي با آغاز سال‌جاري اشاره کرد و گفت: در دهه کرامت با هماهنگي ستاد همايش تجليل دختران نمونه را در تالار نارجستان اين شهرستان در دستور کار داريم.

زينب سلطاني با بيان اينکه در اين دهه علاوه بر همايش معرفي دختران توانمند و نمونه از سوي دستگاه‌هاي اجرايي، ارايه يک سانس از فيلم سينما شهرستان براي دختران برنامه‌ريزي شد، افزود: با هماهنگي فرمانداري ديدار با دختر توانمند معلول انجام شده و ديگر برنامه‌هايي چون نمايش استاني، شعرخواني بچه‌هاي دختر خردسال و اردوي يک‌روزه دختران آملي در اين دهه کرامت انجام مي‌شود.

 

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0