دیدار خبرنگاران با امام جمعه آمل به مناسبت بزرگداشت هفته رسانه
14 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه آمل : نگاه خبرنگاران از نظر معنویت بسیار ارزشمند و مقدس است که ذخیره ای برای دنیا و آخرت انسان می شود و آیندگان قضاوت می کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در جمع خبرنگاران آمل که به مناسبت هفته بزرگداشت رسانه برگزار شد با گرامی داشت میلاد حضرت معصومه(س) و روز خبرنگار اظهارداشت:  نگاه قوت بخشی و خدمت به جامعه به اصحاب رسانه داریم که تذکر این عزیزان موتور خاموش مدیران را به حرکت در می آورد.

وی بیان داشت: قلم و نگاه اصحاب رسانه و خبرنگاران دلسوزانه و زمینه خدمت به مردم می شود که باید از این ظرفیت ها به درستی استفاده شود.

حچت الاسلام مرتضوی با بیان این که خبرنگاران با حضور و فعالیت خود شادابی را به جامعه برمی گردانند، ادامه داد: قدردان زحمات خبرنگاران هستیم که نگاه مالی در این عزیزان حاکم نیست و شما رویکرد مردمی داشته و وابستگی به ارگان و نهادی ندارید.

امام جمعه آمل افزود: نگاه خبرنگاران از نظر معنویت بسیار ارزشمند و مقدس است که ذخیره ای برای دنیا و آخرت انسان می شود و آیندگان قضاوت می کنند.

وی ادامه داد: سالیان سال از مشروطه و کودتای 28 مرداد گذشته است اما همان روزی که اصحاب رسانه قلم زده و آن را به ثبت رساندند سبب شد که تاریخ دارد قضاوت می کند.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: خبرنگاری امری مقدس و ارزشمند است که این عزیزان زحمات و تلاش های والایی صورت می دهند و زمینه ساز خیر و برکات هستند.

وی ادامه داد: اصحاب رسانه با تقوامحوری و نگاه دینی گام برمی دارند که ضرورت دارد به این امر مهم و اساسی توجه شده و سرلوحه امور قرار گیرد.

امام جمعه آمل ادامه داد: اصحاب رسانه در قلمی که می زنند باید آبروی مردم را لحاظ کرده و صحت و سقم مطالب خود را به درستی بررسی کنند.

حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به این که آبروی مومن بالاتر از کعبه است، بیان داشت: خبری که در سایتی منتشر می شود هزاران بیننده دارد و این امری مهم است که جایگاه و اهمیت کار اصحاب رسانه را می رساند.

وی افزود: امروز در جامعه کارهای خوب را کمتر می بینیم و اقدامات بد بیشتر مورد توجه قرار می گیرد که نباید این گونه باشد و امیدواریم این نگاه از سوی اصحاب رسانه لحاظ شود.

امام جمعه آمل تصریح کرد: هر حرف و خبری را نمی توانیم رسانه ای کنیم که آبروی مومن است و وظیفه داریم حفظ آبرو داشته باشیم.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: مدیران باید به اصحاب رسانه به عنوان مشاور و همیار نگاه کنند و از ظرفیت این عزیزان هم بهره گیری لازم و شایسته را داشته باشند.

امام جمعه آمل ادامه داد: با وجود ظرفیت های ارزشمند در حوزه گردشگری کاری صورت نگرفته است و اصحاب رسانه می توانند در این عرصه اثرگذاری لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: مقام معظم رهبری بحث معیشت مردم را به صورت جدی مطرح کردند که دغدغه نخست زندگی مردم است و مدیران باید این امر را به عنوان نگاه اولویت دار خود ببینند و نگاه ویژه ای وجود داشته باشد.

امام جمعه آمل ادامه داد: اصحاب رسانه در حوزه مشکلات موجود در صنعت می توانند نقش آفرینی خوبی داشته و برای رفع مشکلات آنان اثرگذار باشند.

امام جمعه آمل افزود: به سهم خود می توانیم کارهای خوبی را با همت مدیران و اصحاب رسانه صورت دهیم که نیاز است از این ظرفیت ها و فرصت ها به درستی استفاده شود.

وی افزود: همه ما باید به وظیفه خود به خوبی و بهترین نحو ممکن عمل کنیم که اصحاب رسانه قصد خدمت گزاری به مردم را دارند و تلاش می کنند در این عرصه اقدامات ارزنده ای صورت دهند.

محمد محمدی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل در این جلسه افزود: آمل از لحاظ کمیت و کیفیت در حوزه خبرنگاری از شهرهای پیشگام مازندران است که 70 خبرنگار فعال، 9 خبرگزاری، 10 سایت و 6 هفته نامه در این شهرستان فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: 17 خبرنگار فعال در شهرستان آمل داریم که فعالیت ها و اقدامات ارزشمندی از سوی این عزیزان انجام می شود که جای تقدیر دارد.

محمدی بیان داشت: خبرنگاران در همه حال کمک کار مدیران هستند و در تمام حوادث و با شرایط مختلف آب و هوایی حضوری ارزنده صورت می دهند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل خاطرنشان کرد: به مناسبت هفته رسانه ویژه برنامه هایی در سطح شهرستان برگزار می شود که میزبانی همایش استانی تجلیل از خبرنگاران مازندران را برعهده داریم.

وی افزود: بسیاری از خبرنگاران ما در همه عرصه ها حضوری اثربخش و فعال دارند که انتظار است مدیران نیز نگاه ویژه ای به این عزیزان داشته باشند.

محمدی بیان داشت: خبرنگاران در روزهای سخت همراه مدیران هستند و این خواسته وجود دارد که مدیران در روزهای خوش همراه این عزیزان سخت کوش و پرتلاش باشند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0