همایش تکریم و بزرگداشت امام زادگان آمل برگزار می شود
14 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل : ترویج جایگاه و معرفی امام زادگان امری مهم و اساسی است که باید در راستای نهادینه سازی آن اقدامات ارزنده ای صورت دهیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام رسول علیخانی، رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل در نشست ستاد برگزاری همایش تکریم و بزرگداشت امام زادگان آمل اظهارداشت: ترویج جایگاه و معرفی امام زادگان امری مهم و اساسی است که باید در راستای نهادینه سازی آن اقدامات ارزنده ای صورت دهیم.

وی بیان داشت: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری سخنان ارزشمندی در خصوص امام زادگان دارند و می فرمایند ما می خواهیم مردم در جوار این امام زادگان در آرامش زندگی کنند و امام زادگان باید به قطب های فرهنگی تبدیل شوند.

حجت الاسلام علیخانی خاطرنشان کرد: تبدیل امام زادگان به قطب های فرهنگی نیازمند بهره گیری درست از ظرفیت های موجود است که تلاش می کنیم در مسیر تحقق آن کوشا باشیم.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل اظهارداشت: به مناسبت روز ملی تکریم و بزرگداشت امام زادگان همایشی همراه با برنامه های فرهنگی و تجلیل از فعالان حوزه بقاع متبرکه صورت می گیرد.

وی ادامه داد: همایش تکریم و بزرگداشت امام زادگان شهرستان آمل همزمان با روز هجدهم مرداد ماه و با سخنرانی امام جمعه آمل در مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت آستان مقدس امام زاده ابراهیم(ع) آمل برگزار می شود.

حجت الاسلام علیخانی اظهارداشت: هر سال همایشی در بزرگداشت امام زادگان صورت می گیرد که ضرورت دارد امسال این برنامه را با کیفیت بهتری برگزار کنیم.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل تصریح کرد: در این همایش از خادمان افتخاری برادر و خواهر نمونه امام زادگان، ائمه جماعات و هیات امناء قدردانی می شود.

وی ادامه داد: در همایش تکریم امام زادگان از یک افسر جنگ نرم نیز تجلیل صورت می گیرد و برنامه هایی مانند پخش کلیپ میربزرگ، مداحی، اجرای گروه تواشیح، ارائه گزارش عملکردی و سخنرانی داریم.

حجت الاسلام علیخانی تصریح کرد: تا روزهای آینده ستاد اجرایی هفته وقف شهرستان آمل را تشکیل می دهیم که اصحاب رسانه، مداحان و هنرمندان در این ستاد حضور دارند و تلاش می کنیم از همه ظرفیت ها استفاده کنیم.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل افزود: اهتمام ما در راستای برگزاری باشکوه با اجرای برنامه های متنوع در هفته وقف است که تلاش می کنیم در راستای نهادینه سازی فرهنگ وقف کوشا باشیم.

وی ادامه داد: اوقاف مظلوم است که بیشترین و اثرگذارترین کارها را صورت می دهیم و هزینه های بسیاری نیز در عرصه فعالیت های فرهنگی و مذهبی انجام می شود.

حجت الاسلام علیخانی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد دغدغه وقف در جامعه ایجاد شود که به همه فرصت ها و ظرفیت ها نیاز داریم تا بتوانیم در این عرصه موفق باشیم.

رییس اداره اوقاف و امورخیریه آمل افزود: معرفی و شناساندن امام زادگان به آحاد مردم و نسل جوان جامعه بسیار مهم و ارزشمند است که تلاش می کنیم در این عرصه ورود خوبی داشته باشیم و بتوانیم اثرگذاری شایسته ای ارائه دهیم.

وی بیان داشت: کار فرهنگی زوایای خاص خود را دارد و دارای آثار بلند مدت است که توسعه فرهنگ اسلامی برکات و دستاوردهای ارزشمندی برای نظام اسلامی دارد.

حجت الاسلام علیخانی با اشاره به ساماندهی و سنگ قبر شهدای مجاهد مقاومت مردمی یمن در بقعه متبرکه ناصرالحق آمل اظهارداشت: قرار بر این بود تا با هماهنگی مدیران کشور این کار از سوی میراث فرهنگی صورت گیرد که با گذشت زمان و عدم انجام این کار سبب شد تا با بهره گیری از ظرفیت شهرستانی و بنابر تکلیف انقلابی این کار را انجام دهیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0