کواکبیان در آمل:
13 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
طرح ضربتی خروج از رکود و اشتغال اجرایی شود / دولت بدعهدی آمریکا در قضیه برجام را پیگیری کند +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش امتداد امید و سومین سالگرد پایگاه خبری تحلیلی نگاه مازندران اظهارداشت: در قرآن کریم بیان شده است تنها کفار از خدوند متعال ناامید می شوند که انسان مسلمان نباید ناامیدی را در وجود خود داشته باشد.

وی افزود: باید کاری شود تا امید در دل ملت جاودان باقی مانده و استمرار داشته باشد که ضرورت دارد اقدامات اساسی در این راستا انجام شود.

دبیرکل حزب مردم سالاری بیان داشت: دولت روحانی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری رقیبی ندارد مگر دولت رقیب خودش شود که علمکرد مثبت یا ضعیف در طول یک سال باقی مانده می تواند اثرگذار باشد.

عضو کمیسیون امنیت مجلس اظهارداشت: دولت تدبیر و امید برای تداوم خود باید کارها و اقدامات لازم را انجام دهد تا شاهد بازگشت جریان پوپولیستی در سطح کشور نباشیم.

کواکبیان افزود: ملت ایران اسلامی فرهیخته است و فریب نمی خورد که مردم ما می دانند جریان های عوام فریب چه آسیبی به کشور وارد می کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: برجام امیدبخش و نتیجه گرفتن از آن مهم است که باید اقدامات لازم و شایسته صورت گیرد تا تداوم داشته باشد.

وی ادامه داد: خود دولت باید وزرای ناکارآمد و آن هایی که نشاط لازم برای ادامه یک سال باقی مانده را ندارند تغییر دهد که ضرورت دارد در این عرصه خوب عمل کند.

عضو کمیسیون امنیت مجلس با بیان این که در کشور احزاب را جدی نمی گیریم و نباید این گونه باشد، افزود: 240 پروانه جذب در کشور صادر شده است که نباید پروانه جدیدی صادر شود و آن هایی که هستند را بررسی کنیم تا خودشان را بالا آورند و مورد حمایت قرار دهیم.

دبیرکل حزب مردم سالاری بیان داشت: 158 نفر میثاق نامه فراکسیون امید را امضا کردند اما رییس فراکسیون ما فقط 103 رای آورده است که اگر احزاب را نادیده بگیریم ثمره اش این می شود و باید در انتخابات آینده ریاست جمهوری و شورای شهر عناصری را مطرح کنیم که در میثاق با مردم جدی باشند.

کواکبیان تصریح کرد: رهبری معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی توجه دارند که باید از ظرفیت های داخلی در راستای تحقق این امر مهم و ارزنده استفاده کنیم که نیاز است در این عرصه گام های خوبی برداشته شود.

وی بیان داشت: طرح ضربتی خروج از رکود و اشتغال باید طراحی شود تا فارغ التحصیلان بیکار از این وضعیت خارج شوند که دولت باید این امر را جدی بگیرد و ما شاهد هستیم در بعضی از خانواده ها سه فارغ التحصیل بیکار داریم که خواسته های خود را با نمایندگان مجلس مطرح می کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: مبارزه با فساد مالی باید با جدیت دنبال شود که اختلاس های کلان صورت می گیرد و نباید سیستم ما این گونه باشد و ضرورت دارد ساماندهی لازم انجام شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: همه دستگاههای نظارتی و اجرایی در قضیه فیش های حقوقی نجومی دچار غفلت بودند که ضرورت دارد در این عرصه به صورت جدی وارد شویم.

دبیرکل حزب مردم سالاری تصریح کرد: سیستم بانکی کشور باید اصلاح شود که مجلل ترین ساختمان ها برای بانک ها است و دارند مردم را بیچاره می کنند.

وی بیان داشت: ارتباط مستمر و بیشتر با نخبگان باید از سوی دولت صورت گیرد و وعده ایی که داده است را محقق کند که از جمله آن منشور حقوق شهروندی است که وعده دادند اما هنوز عملی نشده است.

کواکبیان اظهارداشت: نظام اطلاع رسانی یکی از پاشنه های آشیل دولت است که جدی گرفتن افکار عمومی ضرورت دارد و باید بررسی شود دولت چه رسانه هایی را در اختیار دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس بیان داشت: دولت خود باید به فکر بوده و کاری به جریان رقیب نداشته باشد که باید روابط عمومی قوی تر با مردم، نخبگان و اصحاب رسانه صورت دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان این که مردم ما هوشیار هستند و آمادگی کامل برای اصلاح در همه امور دارند، اظهارداشت: اصلاح قانون احزاب، مطبوعات و انتخابات و شوراها در ذهن ما است که نباید فرصت را از دست دهیم.

وی اظهارداشت: دولت باید قضیه برجام را جدی گرفته و در راستای تحقق آن گام بردارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهارداشت: عده ای از فرمایشات مقام معظم رهبری سوء استفاده کردند اما آمریکا بدعهدی کرد که باید اقدامات لازم به نحوی شایسته در این عرصه صورت گیرد.

وی بیان داشت: ضرورت دارد کارهایی انجام شود تا آمریکا متوجه شود که با بدعهدی نمی تواند نتیجه لازم را برای خود کسب کند و به اهدافش دست پیدا کند.

کواکبیان با اشاره به این که تیم مذاکره کننده هسته ای زحمات بسیاری صورت داده است، گفت: ضرورت دارد دولت بدعهدی آمریکا در قضیه برجام را پیگیری کند و اقدامات لازم را داشته باشد.

دبیرکل حزب مردم سالاری اظهارداشت: وقتی رهبری معظم انقلاب در جمع فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نرمش قهرمانانه را بیان کردند که آن را در اسلام داریم نشان می دهد این سخن خط بطلانی بر روش های قبلی است.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهارداشت: آمریکا مخاطب سخنان مقام معظم رهبری است که باید تعهدات خود در قضیه برجام را عمل کرده و زمینه اجرایی شدن آن را فراهم کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: اگر آمریکا به تعهدات خود در قضیه برجام عمل نکند نقطه سرخط است که همه چیز می تواند به مسیر قبل خود برگشت کند.

کواکبیان تصریح کرد: باید مسیر را با ساختار خود ادامه دهیم که اگر نظام اسلامی به این نتیجه رسد که برجام نمی تواند نتیجه بخش باشد می توانیم مسیر خود را در پیش گیریم.

وی ادامه داد: امروز نظام اسلامی در جایگاهی قرار دارد که آمریکا به خود اجازه حمله نظامی به کشورمان را نمی دهد و در وضعیت خوبی و ارزشمندی قرار داریم.

دبیرکل حزب مردم سالاری تصریح کرد: امروز دنیا انرژی هسته ای ایران اسلامی را به رسمیت می شناسد که معتقد است می توانیم زیر پنج درصد فعالیت کنیم که باید این امر را به فال نیک بگیریم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0