رسانه ها فضا را برای بین المللی شدن گردشگری فراهم کنند
12 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
امام جمعه رامسر از ایجاد تحول عظیم در اواخر امسال در این شهرستان خبر داد و گفت: با بین‌المللی شدن گردشگری رامسر شاهد تحولی عظیم خواهیم بود که رسانه‌ها باید فضا را برای این امر آماده کنند.

 

کمال نیوز: حجت‌الاسلام سید جعفر رضایی بعد از ظهر امروز در دیدار با خبرنگاران این شهرستان، با تبریک هفته خبرنگار، اظهار کرد: حوزه خبر بسیار پرنشاط و پرهیجان است و در هم‌نشینی با فعالان عرصه خبر احساس صمیمیت و نزدیکی می‌کنم.

وی با اشاره به اینکه ماهیت نماز جمعه نیز رسانه است، افزود: رسانه‌هایی که ماهیت خود را حفظ کردند با وجود گستردگی عرصه دیجیتال جایگاه خود را حفظ کرده‌اند.

امام جمعه رامسر با بیان اینکه بنده هم به عرصه خبر و رسانه علاقه‌مند هستم و هم برای این عرصه دغدغه دارم، بیان کرد: ما و به ویژه اصحاب رسانه یک رسالت و هدف داریم که برای تحقق آن باید استراتژی تبیین کرده و برنامه‌ریزی کنیم، به‌ویژه امروزه که فضاهای مجازی فعال هستند.

این مسؤول با بیان اینکه رامسر در عرصه خبر مجازی بسیار فعال است و موج رسانه‌ای در آن وجود دارد که بسیار خوب است، گفت: هدف از ایجاد موج رسانه‌ای شناساندن رامسر نیست چون این شهرستان شهرت زیادی دارد بلکه به بهبودی وضعیت رامسر نیاز داریم، رامسر به حق خود نرسیده است که با تلاش باید به آن جایگاه برسیم.

رضایی از تحول عظیم در اواخر امسال در رامسر خبر داد و ادامه داد: با بین‌المللی شدن گردشگری شهرستان رامسر شاهد تحول عظیم هستیم که رسانه‌ها باید خود را آماده کنند و فضا را ایجاد سازند.

وی با اشاره به اینکه امروزه رسانه جهت‌دهنده همه حوزه‌هاست، تأکید کرد: فرهنگ غلط مچ‌گیری در مازندران را خودمان باید از بین ببریم که حوزه رسانه این عامل را که سبب عقب‌ماندگی مازندران شده است، باید از بین ببرد.

امام جمعه رامسر افزود: رسانه پرقدرت است و دنیا بر این باور است که رسانه همه‌کاره دنیا بوده و می‌تواند افکار مجازی در اذهان را به یک حقیقت تبدیل کند و تاثیر زیادی داشته باشد.

این مسؤول با بیان اینکه رسانه باید افکار و خواسته‌ها و نیازهای عمومی مردم را منعکس کند، اظهار کرد: خبرنگار باید جنجالی باشد تا موج ایجاد کند اما زاویه دید نقادانه واقعی داشته باشد و سعی به اصلاح وضعیت کند نه اینکه قالب اخلاقی را بشکند چرا که توانمندی ایجاد یک موج با حفظ حرمت‌ها در دست اصحاب رسانه است.

سید داریوش قانع رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رامسر نیز گفت: سعی شده در این هفته برنامه‌های متنوعی برای خبرنگاران اجرا شود که دیدار با امام جمعه شهرستان، برنامه رامسرگردی، برگزاری جشن و تقدیر شایسته برای این افراد و دیدار با خبرنگاران پیشکسوت نمونه‌های آن هستند که در کنار این‌ها برنامه‌های دیگری نیز برگزار می‌شود./فارس

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0