21 میلیارد ریال در پروژه‌های عمرانی امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران هزینه شد
12 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران :از ابتدای امسال تاکنون 4 میلیارد و 125 میلیون ریال عواید موقوفات مازندران در حوزه نیات مذهبی هزینه شد،

حجت الاسلام ستار علیزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران خبرگزاری‌ها با بیان اینکه کمک به فقرا و نیازمندان و هزینه در راه امورات خیریه در راستای نیت واقف انجام می‌شود، اظهار داشت: هرچه واقف در وقف نامه بیان کرده است، اوقاف در همان زمینه اجرای نیت می‌کند.

وی افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 2 میلیارد و 257 میلیون ریال صرف برنامه‌های فرهنگی و مناسبتی در بقاع متبرکه استان شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه 162  پروژه عمرانی امامزادگان و بقاع متبرکه در استان در حال اجرا است، ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون حدود 21 میلیارد و 712 میلیون ریال در پروژه‌های عمرانی امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران هزینه شد.

وی با بیان اینکه انحراف در اجرای نیت واقف مسئولیت شرعی و قانونی به دنبال دارد و همه موظف هستند طبق وقف‌نامه عمل کنند، ادامه داد: یکی از وظایف مهم این سازمان اجرای صحیح و امینانه نیت واقف است و اوقاف به صورت مستقیم عواید موقوفات متصرفی را اجرای نیت و بر اجرای نیت موقوفات غیر متصرفی نظارت می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه نیت حدود 70 درصد از موقوفات مازندران برای عزاداری امام حسین (ع) وقف شده است، افزود: بیشتر موقوفات مازندران در راستای مباحث مذهبی وقف شدند.

اوی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون 4 میلیارد و 125 میلیون ریال عواید موقوفات مازندران در حوزه نیات مذهبی هزینه شد، اضافه کرد: تمامی عواید موقوفات بر اساس نیت واقف هزینه می شود و غیر از این مسئولیت شرعی و قانونی دارد.

علیزاده تصریح کرد: یک میلیارد و 283 میلیون ریال در حوزه عزاداری و اطعام دهی و از محل عواید موقوفات برای تعزیه داری امام علی (ع) 187 میلیون ریال و برای تعزیه داری حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) 3 میلیون ریال در مازندران هزینه شد.

وی با بیان اینکه اداره موقوفات و اجرای امینانه نیت آن وظیفه شرعی و قانونی دارد، گفت: وقف از جایگاه بالا و حساسی برخوردار بوده است که باید به آن توجه شود و اگر در اداره آن سهل انگاری صورت گیرد، عواقب دنیوی و اخروی به دنبال دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران به اشاره به اجرای طرح ضیافت الهی در 350 بقعه و امامزاده مازندران، گفت: در اجرای مراسم‌های افطاری ساده طرح ضیافت الهی 2 میلیارد و 847 میلیون ریال هزینه شد.

وی تصریح کرد: هزینه‌های طرح از محل اجرای نیت واقف یک میلیارد و 681 میلیون ریال، هزینه‌های طرح از محل فرهنگی بقعه متبرکه 108 میلیون ریال و هزینه طرح از محل مشارکت های مردمی 6 میلیارد و 722 میلیون ریال است.

علیزاده بیان کرد: در مجموع حدود 11 میلیارد و 385 میلیون ریال در اجرای طرح ضیافت الهی مازندران در ماه مبارک رمضان هزینه شد.

وی در ادامه با اشاره فعالیت اوقاف در امورات خیریه و اجرای نیت موقوفات در این راستا، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیارد و 600 میلیون ریال در حوزه خیریه در استان مازندران هزینه شد./تسنیم

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0