طرح بازرسی کنتور برق ساختمان‌ ها توسط نیروهای نظام مهندسی آمل
12 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
سرپرست دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان آمل : با اجرای بازرسی برق توسط مهندسان برق سازمان نظام مهندسی ساختمان، تاسیسات برقی ساختمان‌ها از وضعیت بهتری برخوردار شده و در نتیجه موجب ارتقای برقراری سیستم برق در جامعه می‌ شود.

مهندس ناصر رئوف سرپرست دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان آمل در گفتگو با کمال نیوز گفت: بازرسی برق ساختمان‌ها بدین معنا است که از این پس قبل از نصب هرگونه کنتور برق در ساختمان‌ها، ابتدا باید تاسیسات برقی داخل ساختمان مورد تایید مهندسان برق سازمان نظام مهندسی ساختمان شهرستان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای بازرسی برق توسط مهندسان برق سازمان نظام مهندسی ساختمان، تاسیسات برقی ساختمان‌ها از وضعیت بهتری برخوردار شده و در نتیجه موجب ارتقای برقراری سیستم برق در جامعه می‌ شود.

سرپرست دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان آمل با از اهداف مقرر در قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان، از اجرای خدمات طراحی، نظارت و اجرای شبكه داخلی برق، در شهرستان آمل خبر داد و بیان داشت: خواسته ای بین نظام مهندسی، مسکن و شهرسازی و وزارت نیرو سالهای سال بود که بر زمین مانده بود و با همتی که در حوزه نظام مهندسی و شرکت توزیع برق اتفاق افتاد این مهم از سال گذشته با جدیت پیگیری شد.

رئوف با بیان اینکه اجرای این طرح با هدف تسریع در خدمت به مردم صورت گرفته است بیان داشت: با قرار گرفتن مجموعه فنی اجرایی نظام مهندسی در کنار مجموعه دولتی علاوه بر سرعت بخشی در انجام امور که یکی از دغدغه های ماست ، پیگیری هایی که تاکنون همکاران اداره برق انجام می دادند از جمله رعایت اصول فنی و استانداردها، کنترل و نظارت  از این پس توسط نیروهای نظام مهندسی صورت می گیرد، لذا در واقع اشتغال زایی از دیگر دستاوردهای این طرح خواهد بود.

وی با اشاره به اهمیت بازرسی برق درساختمانها بیان داشت: افزایش بهره وری خطوط شبکه توزیع، بهبود سیما و منظر شهری تواسط کنترل حریم خطوط برق ، کاهش مخاطرات و بهینه سازی انرژی و افزایش کیفیت توان از مهم ترین دستاوردهای اجرای این تفاهم نامه خواهد بود.

وی اظهار داشت: در مرحله اول پاسخ استعلام ، مقرر شد مردم هزینه ای پرداخت نکنند و در واقع کاری صورت می گیرد که به نفع مردم خواهد بود و با این تفاهم نامه بدنه کارشناسی علمی تر و بهتر پیش خواهد رفت.

سرپرست دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان آمل با اشاره به عدم عبور برخی از پروژه ها از مسیر نظام مهندسی اظهار داشت: به منظور تسهیل در اجرای این تفاهم نامه و در جهت رفاه حال مردم در هر شرایط بازرسی صورت خواهد گرفت.

رئوف افزود: اجرای تفاهم نامه بازرسی برق در سطح شهرستان به همکاری و هماهنگی مدیران اجرایی که در سطح شهرستان از نزدیک با مردم ارتباط دارند وابسته است که باید موضوع تفاهم نامه را پذیرفته و اجرایی کنند.

وی تاکید کرد: در همین خصوص جلساتی با شهرداران، رئیس و بازرسان مدیریت برق آمل بصورت منظم برگزار شده و با تشکیل کارگروه بازرسی برق با برنامه ریزی دقیق و مدون در حوزه بازرسی امیدواریم شاهد اتفاقات فنی و مهندسی خوبی باشیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0