رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان:
11 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
با اجرای طرح مودت 3 میلیارد ودویست میلیون ریال برای ساخت حسینیه حضرت عبدالمناف (ع) و ساخت ضریح امامزادگان محمد ضیاء الدین و سید احمد قریشی لاریجان اهدا شد

حجت الاسلام رمضان شجاعی رئیس اداره اوقاف وامور خیریه لاریجان درگفتگو با کمال نیوز ،  گفت: طرح مودت یکی از برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه است که در مناسبت‌های مختلف با حضور مردم در آستان امام‌زادگان و بقاع متبرکه اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه اوقاف به تنهایی نمی‌تواند پروژه‌های عمرانی و طرح‌های توسعه امام‌زادگان و بقاع متبرکه را اجرایی کند و در همین‌ راستا از ظرفیت مردم و خیران بهره‌گیری می‌کند، افزود: استان مازندران در کشور به دیار علویان شهرت دارد و از نظر پروژه‌های اقتصادی باید مورد توجه مسؤولان و خیران قرار گیرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان با بیان اینکه همزمان با روز شهادت امام صادق (ع) همراه با عزاداری مراسم یاوران وقف در جوار آستان مقدس حضرت عبدالمناف و عبدالمطلب حسنی (ع) انجام شد، ادامه داد: با اجرای طرح مودت 3 میلیارد ریال برای ساخت حسینیه حضرت عبدالمناف (ع) لاریجان اهدا شد.

شجاعی با بیان اینکه مردم برای اجرای پروژه‌های عمرانی همت کنند و در این راستا مودت خود را به اهل بیت نشان دهند، گفت: خیران می‌توانند در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی در ساخت و توسعه آستان امام‌زادگان و بقاع متبرکه مشارکت کنند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان با اجرای طرح مودت مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جهت ساخت ضریح امامزادگان محمد ضیاء الدین و سید احمد قریشی بخش لاریجان جمع آوری شد ادامه داد :اوقاف به تنهایی قادر به ساخت و توسعه بقاع متبرکه  و امامزادگان نیست، ودر ساخت و تجهیز امامزادگان از ظرفیت مردمی و خیران بهره گیری می کند.

 وی با بیان اینکه مردم و خیران می توانند در عمل محبت و مودت خود را ثابت کنند، اظهار کرد: استان مازندران که از آن به عنوان دیار علویان یاد می شود همیشه مورد لطف و عنایت خاندان ائمه اطهار (علیهم السلام) بوده و مردم نیز باید به این مسئله توجه ویژه داشته باشند.

 رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان بیان کرد: با توجه به اینکه نذورات ضریح، صندوق بقاع متبرکه و اعتبارات دولتی جواب‌گوی انجام تمام امور عمرانی و فرهنگی اماکن متبرکه نیست، از اينرو طرحی با عنوان (طرح مودت) در سطح بقاع متبرکه و امامزادگان به مرحله اجرا در آمده تا بتوان به نحو مطلوب و بهینه از ظرفیت خیران استفاده کرد.

 وی با بیان اینکه بخشی از نیازهای مادی اماکن متبرکه استان با برگزاری طرح مودت تامین می شود، اضافه کرد: طرح مودت ایجاد منابع مالی جدید برای عمران و آبادانی بقاع متبرکه و تسریع در ساخت و توسعه اماکن مذهبی را به دنبال دارد.

 حجت الاسلام شجاعی عنوان کرد: عمران و آبادانی بقاع و اماکن متبرکه ضروری ترین اهداف طرح مودت و مهم‌ترین اهداف اجرای آن، بقعه محوری و تقویت نقش و مشارکت های دولتی و مردمی در عمران بقاع متبرکه، مساجد و اماکن مذهبی است.

 وی با بیان اینکه در سال جاری و با اجرای طرح مودت و با حمایت مردم و خیران 200 میلیون ریال به امامزادگان محمد ضیاء الدین و سید احمد قریشی اهدا شد، گفت: پیش از این قرارگاه خاتم الانبیا ۱۱۰ میلیون ریال در قالب طرح مودت به بخش عمرانی امامزاده عبدالله (علیه السلام) و امامزاده محمد (علیه السلام)  بخش لاریجان شهرستان آمل کمک کرده بود.

 رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بخش لاریجان در پایان بیان کرد: خیران می توانند علاوه بر کمک های نقدی بر اساس مهارت هایی که دارند در قالب طرح مودت در باز سازی امام زاده ها کمک کنند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0