برگزاری مراسم شهادت امام صادق و گرامی داشت شهدای غواص در آمل+عکس
9 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام زارع : توحید امام صادق(ع) رحمتی برای جهانیان است و اگر کسی نماز بدون ولایت بخواهد اثری در وجود او ندارد که باید حضور در محضر ساحت مقدس ائمه اطهار(ع) داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام زارع، استاد حوزه علمیه قم در مراسم عزاداری شهادت امام صادق(ع) و گرامی داشت شهدای غواص آمل که در مسجد جامع  وبا حضور امام جمعه ، مسئولین ، روحانیون ،بازاریان ومردم عزادار برگزار شد با بیان این که دو نهضت، دین به اسارت رفته را آزاد و ابقاء کرده است، گفت: امام حسین(ع) پیشیوایی و رهبری نهضت خون و جهاد را دارد و جلوداری فکر، قلم و اندیشه نیز با امام صادق(ع) است.

وی با اشاره به این که اسارت در فکر، تفسیر و تجزیه و تجلیل ایجاد کردند، بیان داشت: انحراف فکری و عقیدتی در دین صورت گرفت و امروز نیز جنایاتی به نام دین در جوامع بشری انجام می شود.

استاد حوزه علمیه قم افزود: بسیاری از کارهایی که انجام می دهیم دستور دین نیست و آن را از خودمان درمی آوریم که نباید این گونه باشد.

حجت الاسلام زارع اظهارداشت: در خانه ما کتاب های بسیاری وجود دارد اما رساله توضیح المسائل نداریم تا زندگی خود را براساس دستورات آن صورت دهیم که باید از آن بهره گیری لازم را داشته باشیم.

وی ادامه داد: باید کارهای خود را در امور دینی از کارشناس امر بپرسیم که کوچک تر از آن هستیم تا بخواهیم در امور دین اظهارنظر داشته باشیم.

استاد حوزه علمیه قم با بیان این که ضرورت دارد همواره مراقب های لازم را صورت داده و هوشیار باشیم، گفت: نباید سفره گناه را در خانه خود پهن کنیم و زمینه ساز ایجاد آن شویم.

حجت الاسلام زارع ادامه داد: یکی از نهضت های فکری امام صادق(ع) در راستای معرفی اهل بیت معصومین(ع) بوده است که تلاش کرد تا در این راستا گام های شایسته ای بردارد.

وی افزود: اهل بیت معصومین(ع) سرچشمه تمام خیرات و نیکی ها هستند و هر عمل خیری در منطقه اخلاق، اعمال و عقاید ریشه در خاندان عصمت و طهارت دارد.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: هرکسی می خواهد به خدا برسد باید از در خانه اهل بیت معصومین(ع) عبور کند که بهره گیری از سیره نورانی و رهنمودهای این بزرگواران زمینه ساز سعادت و رستگاری انسان می شود.

حجت الاسلام زارع افزود: توحید امام صادق(ع) رحمتی برای جهانیان است و اگر کسی نماز بدون ولایت بخواهد اثری در وجود او ندارد که باید حضور در محضر ساحت مقدس ائمه اطهار(ع) داشته باشیم.

وی اظهارداشت: دین سه منطقه عقیده، عمل و اخلاص دارد که اگر می خواهیم درست عمل کنیم باید با اهل بیت معصومین(ع) ارتباط داشته و پیوند خود را با این بزرگواران مستحکم کنیم.

استاد حوزه علمیه قم افزود: سرمایه های بسیاری در اختیار ما قرار دارد اما در معرفی آن خوب عمل نکردیم و قدرشناسی لازم را در این راستا نداریم که ضرورت دارد سیره اهل بیت معصومین(ع) الگویی برای همه ما باشد.

حجت الاسلام زارع تصریح کرد: امروز با وجود تحولات فزاینده علمی به دستورات اهل بیت معصومین(ع) در برنامه های مختلف می رسیم که بهره گیری از آن برکات و دستاوردهای ارزشمندی برای انسان دارد.

گفتنی است؛ مراسم عزاداری و دسته روی شهادت امام صادق(ع) همه ساله ی به همت حوزه علمیه حضرت ابالحسن امیرالمؤمنین(ع) و هیات محبین آل طاها آمل برگزار می شود که امسال بسیج اصناف و اتاق اصناف نیز در این امر مشارکت کردند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0