احیای دو باره تیم فوتبال شموشک از برنامه های فدراسیون است
9 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
رئیس فدراسیون فوتبال کشور با بیان اینکه سعی می شود یکی از برنامه های این فدراسیون احیای دوباره تیم فوتبال شموشک نوشهر باشد ، گفت : باید با بهره گیری از همه ظرفیت های موجود ، تیم شموشک را برای رقابت های فوتبال دسته دوم احیا کنیم.

مهدی تاج پنجشنبه شب در آئین گرامیداشت و رونمایی از تندیس زنده یاد مسعود درویش مالک فقید باشگاه شموشک نوشهر در کانون شهید باهنر این شهر افزود : ظرفیت های فوتبال در شهرستان نوشهر بسیار بالا است و برهمین مبنا باید برای احیای شموشک نوشهر تلاش کرد.
وی ادامه داد : با توجه به امتیاز این تیم ، شموشک می تواند از سال آینده در رقابت های دسته دوم فوتبال کشور حضور داشته باشد.
رئیس فدراسیون فوتبال کشور گفت : برای بازگرداندن این تیم به جایگاه واقعی اش در گام نخست باید درپی شکل گیری یک تیم قوی باشیم.
تاج با قدردانی از هواداران باشگاه شموشک نوشهر بدلیل فراهم کردن چنین آئینی با هدف قدردانی از تلاش های مالک فقید این باشگاه افزود : مسعود درویش مالک فقید این باشگاه در واقع شخصیتی والا مقام و بزرگی بود و بدلیل عشق ورزیدن به این رشته ورزشی تمام هستی و نیستی اش را برای آن گذاشت.
رئیس فدراسیون فوتبال کشور گفت : چنین شخصیتی با چنین کاری در واقع بیشتر جوانان و نوجوانان را از گرایش به آسیب های اجتماعی مانند پدیده اعتیاد نجات داد و نگذاشت آنان در جامعه فردی زائد و غیرمفید باشند.
تاج افزود : هم اکنون دیده شده که عده ای بدنبال تخریب این رشته ورزشی هستند که متاسفانه جایگزینی هم برای آن ندارند.
رئیس سازمان بهزیستی نیز با تجلیل از تلاش های درویش در نگهداری از تیم شموشک گفت: وی فردی بلند نظر و آنچه که برایش اهمیت داشت بلند نظری او بود.
انوشیروان محسنی ابراز امیدواری کرد که با حمایت همه جانبه مسئولان بویژه رئیس فدراسیون فوتبال ، نماینده مردم شهرستان های نوشهر ، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل ورزش و جوانان مازندران شاهد احیای دوباره باشگاه فرهنگی و ورزشی شموشک در نوشهر باشیم.
فرماندارنوشهر نیز احیای دوباره این باشگاه فرهنگی و ورزشی را جزو خواسته اصلی قشرهای مختلف مردم بویژه نونهالان ، جوانان و نوجوانان و پیشکسوتان ورزش این شهرستان دانست و گفت : هم اکنون بسترهای لازم برای پویایی ، بالندگی و دستیابی دوباره این تیم به جایگاه واقعی اش فراهم شده است.
علی شادمان افزود : نوشهر در حوزه ورزشی از توانمندی های بسیار بالایی برخورداراست بنابراین فراهم کردن چنین فضایی به نظرم فرصتی مغتنمی برای تصمیم گیری درست و هدفمند آغاز فعالیت دوباره این تیم باشد.
وی اظهارداشت : اکنون استقبال برای سرمایه گذاری دراین رشته ورزشی چشمگیر است و نباید چنین فرصت هایی را از دست داد .
باشگاه فرهنگی و ورزشی شموشک نوشهر درسال 1373 توسط خیری به نام مرحوم مسعود درویش تاسیس شد و این باشگاه جزو پرافتخارترین تیم فوتبال مازندران درعرصه حضور درلیگ برتر فوتبال ایران بود.
رحمان احمدیˈ ،ˈ محسن بنگرˈ ، ˈمیثم بائوˈ ،ˈ محمدرضا خلعتبریˈ ، ˈسهراب انتظاریˈ ، ˈمحسن یوسفیˈ ،ˈ ابوذر رحیمیˈ و ˈسید میثم حسینیˈ از جمله شاخص ترین بازیکنان بودند که در این باشگاه تربیت شدند .
پس از فوت موسس باشگاه شموشک در سال 1388 این تیم جزو فقیرترین تیم فوتبال در لیگ بازی می کرد و پس از تجربه کردن روزهای سخت در شرایطی به سربرد که محدودیت های مالی بیشترین ضربه را به این تیم وارد کرد و تا آنکه بنا به دلایلی از جمله مشکلات مالی و بدهی درسال 1393 باشگاه فرهنگی ورزشی نوشهر منحل شد.
درپایان این آئین از تندیس زنده یاد درویش ماللک فقید باشگاه شموشک نوشهر رونمایی شد./ایرنا

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0