برگزاری مصاحبه ورودی مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری آمل+عکس
8 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
مدیر مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل : در حال حاضر 25 دانش پژوه در مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل در دو رشته تفسیر و کلام مشغول تحصیل هستند که با آمدن رشته مدرسی فقه و اصول در سال تحصیلی جدید سه رشته را خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام دکتر یوسف نورایی، مدیر مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل اظهارداشت: مصاحبه ورودی دانش پژوهان پذیرفته شده دو رشته تفسیر و مدرسی فقه و اصول برگزار شده است.

وی تصریح کرد: در رشته مدرسی فقه و اصول 40 نفر در آزمون ورودی شرکت کردند که 19 نفر برای مصاحبه ورودی پذیرفته شده و در رشته تفسیر نیز از حدود 20 نفر دانش پژوه شرکت کننده پنج نفر در مصاحبه ورودی حضور دارند.

حجت الاسلام نورایی اظهارداشت: برای انتخاب دانش پژوهان در مصاحبه ورودی محدویت خاصی نداریم که برای بالابردن کیفیت از اساتید برجسته استان مازندران استفاده کردیم.

مدیر مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل ادامه داد: در مصاحبه ورودی به وضعیت دانش پژوهان در سه بخش فقه و اصول، ادبیات عربی و روان شناسی پرداخته می شود که با کسب امتیاز مورد نظر می توانند موفق به تحصیل در این مؤسسه شوند.

وی افزود: رشته مدرسی فقه و اصول در سه شهر کشور مجوز دارد که این رشته را برای نخستین بار در سال تحصیلی جدید در این مؤسسه آموزش عالی خواهیم داشت.

مدیر مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل خاطرنشان کرد: دانش پژوهان رشته مدرسی فقه و اصول این فرصت را دارند که پس از گذراندن دوره و اخذ مدرک کارشناسی ارشد به عنوان اساتید حوزه علمیه مازندران مشغول به تدریس می شوند.

حجت الاسلام نورایی اظهارداشت: در حال حاضر 25 دانش پژوه در مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل در دو رشته تفسیر و کلام مشغول تحصیل هستند که با آمدن رشته مدرسی فقه و اصول در سال تحصیلی جدید سه رشته را خواهیم داشت.

مدیر مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک به دنبال اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شورای عالی حوزه علمیه هستیم تا بتوانیم رشته حقوق را در تمام مقاطع داشته باشیم.

وی ادامه داد: کارهایی اولیه برای دریافت مجوز صورت گرفته است و تمام تلاش خود را صورت می دهیم تا شرایط لازم برای اخذ مجوز رشته حقوق صورت گیرد.

حجت الاسلام نورایی تصریح کرد: در حال رایزنی با قوه قضاییه هستیم تا دانش پژوهان رشته حقوق جذب برای قضاوت شوند که تلاش داریم این امر محقق شود.

گفتنی است؛ مؤسسه آموزش عالی امام حسن عسکری(ع) آمل تحت مسئولیت ریاست بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء و اشراف حضرت آیت الله جوادی آملی فعالیت دارد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0