اقدام مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران خوب و قابل حمایت است
8 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
معاون وزیر جهادکشاورزی ورئیس سازمان تحقیقات و آموزش ترویج کشاورزی : ایجاد مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران باعث خوشحالی است که افراد ذی نفع چنین بازاری را شکل می دهند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات و آموزش ترویج کشاورزی بهمراه رئیس موسسه تحقیقات برنج کشور، مهمانان و هیئت مدیره مرکز ، مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در آمل را از نزدیک مورد بازدید خود قرار دادند.

سید اسماعیل یزدان پناه مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران با قدردانی از حضور مسئولین کشور در بازدید از این مرکز که موجب دلگرمی سهامداران خواهد بود گفت: این مجموعه در زمینی به وسعت 17 هزار و370 مترمربع با ظرفیت 50 هزار مترمربع انبار و 6 هزار متر مربع واحدهای تجاری اداری در فاز اول و در فازهای بعدی کارخانجات بسته بندی و فرآوری و ساختمان های دیگر اجرا خواهد شد.

وی افزود: این مجموعه در سال 92 کلنگ آن زده شد که عمده سهامداران این مرکز تجار، کارخانه داران شالیکوبی و کشاورزان عزیز هستند.

 مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران ادامه داد: علیرغم قول هایی که از سوی دولت در جهت حمایت از این مرکز داده شد نتوانستیم یک ریال کمک مالی را دریافت کنیم و ایجاد زیرساختار توسط سهامداران هزینه شده است.

 وی با قدردانی از همراهی دستگاههای دولتی در خصوص تسریع در ساخت این مجموعه یادآورشد: دادن مشاوره ها باعث شد که اهداف بلندی تری را دنبال کنیم

 یزدان پناه با بیان اینکه امروز کشاورزان بخاطر نبود ثبات قیمت در برنج دغدغه دارند عنوان داشت: کشاورز بخاطر تامین مایحتاج زندگی مجبور است که در فصل برداشت برنج، برنج را با قیمت ناچیزی بفروش برساند ولی بعد از دو ماه از برداشت برنج شاهد تقاضای کم و عرضه زیاد هستیم که در قیمت برنج تاثیرگذار خواهد بود.

وی اشاره کرد: این مرکز یک بخش خصوصی است تا نیاز کشور به برندسازی و ایجاد بازار سالم را محقق کند.

یزدان پناه اظهارداشت: تلاش می کنیم تا با همکاری جهاد کشاورزی و موسسه تحقیقات برنج ساماندهی بازار برنج کشور را صورت دهیم و کمک کار تولید و کشاورزان باشیم.

مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران افزود: کسانی که در بخش تجارت کار می کنند باید با برندسازی نسبت به تنظیم بازار کمک کنند و بازرگانی و تجارت حلقه گمشده تولید برنج کشور است.

وی ادامه داد: تقاضا داریم همچنان که مراحل تولید برنج مورد توجه قرار می گیرد تسهیلات لازم به برندسازی و تجارت برنج داده شود تا بتوانیم برنج را در بورس کالا با شفاف سازی قیمت عرضه کنیم.

یزدان پناه افزود: ضرورت دارد بیشتر دغدغه بازار وجود داشته باشد که مرکز ما با شفاف سازی می تواند در زمینه خوداتکایی برنج کشور گام های خوبی بردارد.

 یزدان پناه افزود: مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران مجموعه ای برای کشور و استان است که زمینه ساز برکات و دستاوردهای ارزشمندی می شود و باید کاری کنیم کشاورزان دغدغه فروش برنج را نداشته باشند.

مدیرعامل مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما این است تا با ساماندهی وضعیت بازار حداکثر منافع برای کشاورزان و فعالان عرصه فراهم شده و مردم هم بتوانند از برکات آن بهره مند شوند.

دکتر اسکندر زند معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات و آموزش ترویج کشاورزی با قدردانی از دست اندرکاران ساخت این مرکز گفت: امروز با بازدیدی که از  این مرکز داشتیم  بسیار خوشحال شدم که چنین مجموعه ای در استان مازندران و شهر آمل در حال احداث می باشد.

زند اظهارداشت: ایجاد مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران باعث خوشحالی است که افراد ذی نفع چنین بازاری را شکل می دهند.

زند افزود: ما به سهم خودمان گزارش این مرکز را به وزیر جهاد کشاورزی و شورای معاونین می دهیم و شرایطی فراهم می کنیم تا مسئولان این مرکز با مسئولان وزارت خانه نشست هایی برای پیشبرد بهتر امور داشته باشند.

رئیس سازمان تحقیقات و آموزش ترویج کشاورزی اظهارداشت: برنج هم مثل گندم باید قبل از برداشت تکلیف آن مشخص شود تا کشاورز امیدی به کار داشته باشد.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما مساله بازار است که در بازار برنج مشکلات خاص خود را داریم.

زند افزود: متمرکزکردن بر روی مدیریت صادرات و واردات، کمتر شدن فاصله کشاورز و بازار و برندسازی برنج کار خیلی خوبی است که به درآمد و سفره کشاورز کمک می کند.

 

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0