مراسم اختتامیه دومین جشنواره فرهنگی هنری تی تی در آمل برگزار شد
7 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران : برگزاری جشنواره هایی همانند تی تی نشاط و شادی را برای جامعه به ارمغان می آورد و از درون خودش هنرمند و هنردوست و هنر آفرین را خلق می کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، باحضور معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، فرماندار ویژه آمل، اعضای شورای اسلامی شهر ، هنرمندان و مردم هنردوست آمل مراسم اختتامیه دومین جشنواره فرهنگی هنری تی تی در سالن اریکه آریایی آمل  برگزار شد.

 علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران ضمن قدردانی از برگزار کنندگان این جشنواره گفت: در معرفتی دینی خداوند منان، هستی را برای انسان آفرید و هستی بدون انسان معنائی ندارد.

 وی افزود: بعد از خلقت هستی عقل را خداوند منان خلق کرد که عقل عاشق زیبائی، هنر، پاکی و فضیلت است و در جایی که زبان از بیان بازمانده هنر تجلی پیدا می کند و خداوند انسانی را آفرید که بدون استاد هنر زیبائی را دوست دارد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با اشاره به اینکه یکی از جلوه های بی بدیل زیبائی هنر است ادامه داد: زبان هنر در قالب های گوناگون تجلی پیدا می کند و هنر به سرچشمه حقیقت وصل باشد هنری تاثیر گذار است.

یونسی با تاکید بر اینکه هنر اگر پاک باشد هنر نورانی می شود عنوان داشت: اینگونه هنرها از جایگاه ازلی تجلی پیدا می کند.

 وی تصریح کرد: اعتماد به هنرمندان در همه حوزه های فاخر تکریم به خدا ، دانائی و فضیلت است اضافه کرد: هر جامعه ای برای این که به دانائی و فضیلت برسد هنرمندان را تکریم کند.

 وی یادآورشد: برگزاری جشنواره هایی همانند تی تی نشاط و شادی را برای جامعه به ارمغان می آورد و از درون خودش هنرمند و هنردوست و هنر آفرین را خلق می کند.

 معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با بیان این که هنرهای بومی و محلی در توسعه شهرها تاثیر گذار هستند گفت: یکی از مولفه های شهرهای خلاق آن جائی که هنر به عرصه های مختلف تجلی حضور پیدا می کند و هنرمند باعث شادابی شهروندان می شود.

یونسی با تاکید بر اینکه جشنواره تی تی در شهر هنرمندان آمل می تواند گسترش پیدا کند افزود: در سالهای آتی امیدواریم این جشنواره در رشته های گوناگون باشد و هرچه فرزندان با روح هنر فاخر آشنا شوند انسانهای سالم تری پرورش پیدا می کنند.

 وی با بیان این که سیاست استانداری با سیاست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران هماهنگ می باشد بیان داشت: در جهت گسترش حوزه های فرهنگ ملی در همه ابعاد همانند جشنواره تی تی از حمایت های صددرصد برخوردار خواهند بود.

وی با تاکید بر این که بعد از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید شاهد گسترش نشاط و شادابی در جامعه هستیم ادامه داد: به همه فرمانداران و شهرداران شهرهای مازندران برای گسترش فرهنگ بومی در قالب کتابچه ای طرح تهیه گردیده که در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران دادیم و تاکید شد برای تعمیم و گسترش یک فرهنگ تلاش داشته باشند

 احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان این که آمل هنرمندان خوشنام و صاحب نامی ر در کشور دارد که زبانزد خاص و عام هستند گفت: شهر آمل در عرصه فرهنگ و هنر از بالندگی خاصی برخوردار می باشد.

 وی با قدردانی از حمایت های شورای شهر و شهرداران مازندران در جهت حمایت از برگزاری چنین جشنواره هایی بیان داشت: در دو شهر ساری و آمل شورای اسلامی شهر و شهرداران در اجرای برنامه های فرهنگی پیشگام ترا از دیگران حرکت می کنند که جای تقدیر و تشکر دارد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با قدردانی از دست اندرکاران این جشنواره و حضور باشکوه مردم در جشنواره عنوان داشت: مردم در برنامه های هنریحضور فعال دارند که این برای هنرمندان دلگرم کننده است.

 گفتنی است؛ درپایان به نفرات برتر در 5 رشته هنری لوح و هدایای نقدی اهدا شد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0