مراسم کلنگ زنی توسعه بنای تکیه مشایی آمل برگزار شد+عکس
7 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
حجت الاسلام مرتضوی : اقدام ارزشمند دکتر حمید طاهری پور و حاج ولی الله عالی نژاد بسیار گرانقدر و این ارزش نصیب هرکسی نمی شود تا در این امر گام بردارند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، مراسم کلنگ زنی توسعه بنای تکیه مشایی آمل با حضور ائمه جمعه شهرهای آمل و نور، معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل، رییس شورای شهر آمل، فرمانده انتظامی و سپاه ناحیه آمل، دادستان آمل، مسئولین شهری، هیئت مدیره مجمع خیرین آمل و مردم شریف طایفه مشایی برگزار شد که این بنا با اهدای زمین حاج ولی الله عالی نژاد و تقبل ساخت دکتر حمید طاهری پور مشایی صورت می گیرد.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل با بیان این که دنیا گذری است و کسی باقی نمی ماند تا ما بتوانیم باشیم که اختیاری برای آمدن و رفتن نداریم، گفت: انسان می رود و تنها عمل صالح باقی است که باید مراقب اعمال و رفتار خود باشیم.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که دستگیری از نیازمندان و کارهای عام المنفعه ارزشمند است، گفت: بعضی از کارها ماندگار می شود و برای همیشه باقی می ماند که ارزش بسیاری دارد.

امام جمعه آمل تصریح کرد: کارهای خیر و عام المنفعه سبب ماندگاری نام انسان می شود و باید به دنبال کارهایی باشیم که برای انسان می ماند.

وی اظهارداشت: ضرورت دارد تا هستیم برای آخرت خود کار کنیم که مال عزیز و دوست داشتنی است و دنیا فراز و نشیب های بسیاری دارد که باید با دست خودمان دنیا و آخرت را آباد کنیم.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: مال و فرزند زینت زندگی انسان هستند و مالی که در مسیر دنیا و آخرت انسان صرف شود و فرزندی که زینت باشد گرانقدر و ارزنده است.

وی افزود: باید قدردان پدر و مادری باشیم که ما را به گونه ای تربیت کردند در چنین مراسمی حضور پیدا کنیم و نیاز است به فکر قبر و قیامت باشیم که باید روزی از این دنیا برویم.

حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به این که اقدام ارزشمند دکتر حمید طاهری پور و حاج ولی الله عالی نژاد بسیار گرانقدر و این ارزش نصیب هرکسی نمی شود تا در این امر گام بردارند تصریح کرد: به سهم خود می توانیم در کارهای خیریه و عام المنفعه گام های خوبی برداریم که برکات و دستاوردهای ارزشمند و متعالی برای زندگی انسان دارد.

مسعود نیکپور، از معتمدین طایفه مشایی در این مراسم با بیان این که خداوند منان را شاکر هستیم تا شاهد این اتفاق ارزشمند باشیم، گفت: حاج محمدعلی شفیعی تجدید ساخت تکیه را انجام دادند و جای خوشحالی است این مکان جزو اولین مکان به اسلام گرویده در آمل باشد، گفت: این تکیه در دو مرحله با سیل و آتش سوزی تخریب شد و فضا کوچک است که نیاز بود در راستای توسعه گام برداریم.

وی تصریح کرد: بیشتر مراسم های ما در تکایا برگزار می شود و فرزندان این شهر در همین تکایا آموختند و در جبهه های حق علیه باطل حضور پیدا کردند که مکانی برای تعالی فرهنگی است.

مدیرعامل مجمع خیرین آمل اظهارداشت: حاج ولی الله عالی نژاد زمینی در حدود سیصد متر به تکیه مشایی هبه کردند و دکتر طاهری پور نیز تقبل کار ساخت را صورت دادند.

نیکپور افزود: در تکیه مشایی برنامه های خوبی صورت می گیرد که ضرورت داد فضاسازی مناسبی انجام شود که از همه عزیزان قدردانی داریم و باید این کارهای خیریه را ارج بگذاریم تا همه عزیزان در عرصه های خیریه ورود پیدا کنند که بسیار نیکو و گرانقدر است.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0