ساخت مستند دست هایی از جنس آسمان در آمل
6 مرداد 1395 ، دیدگاه 0
ناصر طاهریان کارگردان و تهیه کننده فیلم مستند دست هایی از جنس آسمان : این فیلم مستند در راستای بیان مظلومیت 175 شهید غواص که درام الرصاص به شهادت رسیدند است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، مدیرآموزش و پرورش آمل از پشت صحنه مستند دست هایی از جنس آسمان که در دبیرستان امام خمینی(ره) در حال فیلم برداری می باشد بازدید کرد.

 عباس مرزبند مدیرآموزش و پرورش آمل با اشاره به اینکه ساختن چنین مستنداتی از زندگینامه شهدا در حقیقت در راستای تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است، گفت: این مستند دربرگیرنده زندگینامه شهید غواص سیدمنصور مهدوی نیاکی می باشد که به عنوان شهیدی که با بستن دست به شهادت رسید.

 وی اشاره کرد: جامعه امروز ما به تقویت فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند است تا بتوانیم این فرهنگ ر ابه نسل جوان جامعه انتقال دهیم.

ناصر طاهریان کارگردان و تهیه کننده فیلم مستند دست هایی از جنس آسمان  گفت: این فیلم مستند در راستای بیان مظلومیت 175 شهید غواص که درام الرصاص به شهادت رسیدند است.

 وی افزود: یکی ازشهدای مظلوم غواص شهید سید منصور مهدوی نیاکی بود که این فیلم مراحل پیش از جنگ تحمیلی و نوجوانی شهید مهدوی نیاکی و زمان نام نویسی او در مسجد جامع آمل برای اعزام به جبهه و تا زمان شهادت او در منطقه عملیاتی  ام الرصاص  است روایت دارد و خواهرزاده او  منصورصدقی به عنوان بازیگرنقش اول، ایفای نقش می کند.

کارگردان و تهیه کننده فیلم مستند دست هایی از جنس آسمان ادامه داد: این مستند در 45 دقیقه در دست ساخت می باشد که همزمان در مراسم گرامیداشت شهدای غواص در 19مرداد در حسینیه عاشقان ساری به نمایش درخواهد آمد.

طاهریان بیان داشت: این مستند برای ارتقای فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال به نسلهای 4 و5  انقلاب می باشد که شکافی که بین نسل اول و دوم انقلاب با نسلهای فعلی وجود دارد بتوانیم با به تصویر کشیدن زندگینامه شهدا این خلا را پرکنیم.
 کارگردان این مستند ادامه داد: پس از پایان تصویربرداری در شهرستان آمل، تصویربرداری در سید محله  فرح آباد ساری و پارک موزه دفاع مقدس مازندران در مرکز استان ادامه پیدا خواهد کرد.

طاهریان ابراز امیدواری کرد: در این فیلم مستند مدیر تصویربرداری سیدعباس قاسم نژاد، مدیر صدابرداری مسعود محسنی نژاد، مدیر تدارکات هاجر هاشم پور و طراحی صحنه حسین سیفی هستند.

 وی از ساخت فیلم شهید اسماعیل زاده با عنوان سهم مان از زندگی مربوط به پدر و پسری که در عملیات والفجر 6 به شهادت رسیدند در آینده نزدیک خبرداد.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0